Türk Yapımı Survival Oyun: Potentia

0

Türk Yapımı Survival Oyun: Potentia

Steam platformunda desteğinizi bekliyor.

 

Bugünlerde hemen hemen her yerde destek bekleyen Türk oyunlarını görüyorsunuz. Steam Greenlight platformu artık yerini Direct ismiyle daha profesyonel bir ortama bırakacak olması oyun geliştiricilerinin bir an önce oyunlarını Steam’e getirmesi konusunda aceleci davranmalarını sağladı. Bunlardan biri de dün itibariyle Steam Greenlight kampanyasını başlatan Potentia isimli oyun oldu. Üçüncü şahıs shooter sealt survival türünde olan oyun post apokaliptik bir evrende geçiyor. Ana karakterimiz Victor ile hayatta kalmaya çalışıyoruz. Alti üniversite öğrencisi tarafından geliştirilen Potentia’ın bu yıl içerisinde önce ücretsiz demo versiyonu ardından da tam sürümüyle çıkacağı belirtilmiş. Unreal Engine 4 ile geliştirildiğini de ekleyelim.

Potentia ekibi olumlu, olumsuz tüm geri bildirimlerinizi bekliyor.
Steam Greenlight‘da oylamak için tıklayın.

Potentia Facebook sayfasını takip edin.

Konusu;

Bu sabah nasıl uyandığınızı düşünün. Pencereden dışarıya bakarken gülümsediniz mi? Bir göz kırpmak için gerekenden kısa zamanda o bildiğiniz dünyanın yok olduğunu düşünün. Bildiğiniz dünyanın yerini bir harabeye bıraktığını..
Şimdi bir zamanlar çalıştığınız, yaşadığınız yerler alevler içerisinde bir yıkıntı. Bu kıyamet içerisinde ne kadar hayatta kalmayı başarabileceksiniz?
Toplumu parçalanmaktan alıkoyan tek şey yasalar mı? Yasanın ve otoritenin eksikliğinde insanlar insanlığı devam ettirmek için birleşecekler mi?
O talihsiz günde her şeyin daha iyiye gideceğini düşünmüştük. Yıllar süren ve acılarla dolu bir savaştan sonra nihayet hakkettiğimiz mutlu sona ulaşacağımızı. Ama insanoğlunun doğası tüm gerçekliğiyle beraber kendini gösterdi. Değer verdiğim insanların çoğu uzun zamandan beri aramızda yoklar. Hayatta kalanlar ise bir zamanlar tanıdığım insanlardan çok farklılar. Geri gelmeyecekler. Öyleyse yapabileceğim tek şeyi yapacağım. Hayatta Kalacağım
Victor.

Özellikler
  • Third Person Survival Shooter.
  • Gizlilik ya da aksiyon.Seçim senin.
  • Sürükleyici hikaye.
  • Etkileyici karakterler.
  • Post apokaliptik evren.

 

Video

 

 

Sonuca gelecek olursak. Çoğu kişi The Last of Us evrenine benzetmiş. Geliştiriciler tarafından hikayenin tamamen ayrı olacağı belirtilse de bu tür için yeterli değil. Potentia ekibinin uğraşması ve geliştirmesi gereken pek çok ayrıntı var. Steam Greenlight’a kabul edilip ardından çıkış yaptıktan sonra kaybolup gitmesini kimse istemez. Çoğu Türk oyunu bu şekilde yok olup gidiyor. Daha özgün hikaye, oyun dünyası ve mekaniklerine sahip oyunlarına ihtiyacımız var. Oyunun bulunduğu türde birçok başarılı yapımlar varken indie oyununun başarılı olması gerçekten zor.

 

SimülasyonTÜRK

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here