Ana Sayfa Haber Türk Simülasyon Firması SANLAB’dan Oyun Projesi!

Türk Simülasyon Firması SANLAB’dan Oyun Projesi!

Yazar SimülasyonTÜRK

Türk Simülasyon Firması SANLAB’dan Oyun Projesi!

Yerli simülasyon oyunu geliyor…

17-22 Ağustos tarihleri arasında Almanya’nın Köln şehrinde yapılan Gamescom 2016 oyun&eğlence fuarında Türkiye partner ülke olarak yer almış ve ülkemizden 20 şirket stand açmıştı. Fuara katılan Türk firmalarından biri olan SANLAB Simulations fuarda HTC Vive sanal gerçeklik cihazı destekli kepçe simülatörü ile Avrupalıların karşısına çıktı. TeknoSeyir‘den Levent Pekcan ve Murat Gamsız da bu simülatörü test ederek videolar paylaştı. Fiyatı $70.000 civarında olan simülatörün röportaj videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Oyunlaştırma!

Videoda SANLAB Simülasyon firmasının SIMPro3 isimli simülatörünü görüyorsunuz. İnşaat firmalarında kullanılan kepçe, ekskavatör, dozer, forklift, teleskopik yükleyici, greyder gibi araçlarının eğitimini veren kurslarda kullanılan bu simülatör SANLAB Simülasyon firmasının açıklamasına göre karşımıza bilgisayar oyunu olarak çıkacak. Fakat bu oyunlaştırma projesi eğitimden ziyade görevler ve eğlence odaklı olacak. Şimdilik bu oyun projesi ile ilgili bilgiler ne yazık ki kısıtlı. Çıkış tarihi, barındıracağı özellikler, araçlar şu an bilinmiyor. Tıpkı gerçek simülatörde olduğu sanal gerçeklik cihazı HTC Vive destekli olarak da yayınlanabilir. Steam’de neredeyse her gün VR destekli simülasyon oyunları yayınlanıyor.

Türkiye’de geliştirilen ve yayınlanacak olan ilk simülasyon oyunlarından biri olacağı için sabırsızlanıyoruz. Bugüne kadar hep yabancı simülatör firmaları veya oyun stüdyolarının simülasyon oyunlarını oynadık, tanıttık. Yerli firmaların bu çabalarını sonuna kadar desteklemek istiyoruz.

 

HEAVY EQUIPMENT SIMULATOR
TOWER CRANE SIMULATORS
WELDING SIMULATOR
CNC SIMULATORS
MOTION PLATFORMS
EYE TRACKING SYSTEMS

 

HTC Vive ile çalışabilen sanal gerçeklik destekli simülatör

 

SANLAB simülasyon yazılımının teknoloji demosuna ait tanıtım videosu

Teleskopik yükleyici simülatörü

 

Simülasyon içi görüntülerin yer aldığı diğer bir video

SIMPro 6 Kepçe Simülatörü

 

Genel tanıtım videosu

 

SMotion1500 isimli hareket platformu yani motion platform! Bu sistemin dünya’da yalnızca 3 firmada bulunduğunu ve bunlardan birisinin de SANLAB Simulations olduğunu şirketin kurucusu Salih KÜKREK katıldığı Kariyer Günlerinde belirtmişti. İzlemek için buraya tıklayın.

 

 

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. 🙂

SimülasyonTÜRK

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın