Truck & Logistics Simulator'ın multiplayer özelliği tam istediğiniz gibi!
Connect with us

Truck & Logistics Simulator

Truck & Logistics Simulator’ın multiplayer özelliği tam istediğiniz gibi!

Simula Games’in sabırsızlıkla beklenen oyunu Truck & Logistics Simulator için bu hafta multiplayer stres testleri yapıldığını açıklandı. Paylaşılan ekran görüntülerinde 16 kişilik oturum test ediliyor. Nintendo Switch ve Android arasında cross-platform/çapraz oynama desteği de bulunacak oyun 32 kişilik multiplayer oturumunu da destekleyecek.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Truck & Logistics Simulator’ın multiplayer özelliği tam istediğiniz gibi!

Simula Games‘in sabırsızlıkla beklenen oyunu Truck & Logistics Simulator için bu hafta multiplayer stres testleri yapıldığını açıklandı. Paylaşılan ekran görüntülerinde 16 kişilik oturum test ediliyor. Nintendo Switch ve Android arasında cross-platform/çapraz oynama desteği de bulunacak oyun 32 kişilik multiplayer oturumunu da destekleyecek. Yapılan testlerin sonuçlarının iyi olduğu belirtilmiş. Samsung S8 telefonunda 16 kişilik oturumda 49fps alınırken Nintendo Switch konsolunda 40 fps alınmış. Çıkışa kadar bununla ilgili optimizasyonlar sürecek. Truck & Logistics Simulator’ın tam sürümde ve sonrasında çıkacak olan PC sürümünde de çapraz oynama desteği olacak. Peki nasıl işliyor?

Truck & Logistics Simulator’ın ana haritası 6kmx5km büyüklüğünde hazırlanmış. Son olarak bunun içerisinde 2kmx2km boyutunda yeni bir şehir alanı daha eklenmişti. Simula Games multiplayer altyapısının düzgün çalışabilmesi için masraflı sunucuların olduğu bir altyapı satın almış. Böylece oyunun büyük haritasında örnek olarak SimülasyonTÜRK odası oluşturup buna şifre koyabilecek veya herkese açık yapabileceğiz. Ardından sunucu listesinde bunu görenler oturuma bağlanıp kendi araçlarıyla oynayabilecekler. Harita alanlarındaki tüm şirketlerden herkes kendi işini alabiliyor, parasını kazanabiliyor, araçlarını yükseltebiliyor ve değiştirebiliyor. Ayrıca oyuncuların kolaylıkla konvoy oluşturabilmesi için aynı alandan farklı veya aynı araçlarla eş zamanlı olarak aynı hedefe görevler alınabilecek. Böyle bir durumda arkadaşınız yanınızda iş alırken size de bunu bildiriyor. Lojistik alanlarında çarpışma kapalı olacak ve herkes birbirinin içinden geçecek. İki kişi aynı görevi aldığında iç içe doğacaklar ancak fakrlı görevlerde bu olmayacak. Mesela ben forklift ile yüklerken siz yanda teleskopik vinç ile kamyona konteyner taşıyacaksınız. Bütün bu olaylar multiplayer oturumunda senkronize olarak çalışıyor. Görev ekranından işlerinizi rahatlıkla alıp yapabiliyorsunuz. Yine önemli olan bir özellik ise tüm bu olaylar tıpkı tek oyunculu işlediği gibi olacak. Yani multiplayer ya da single player oynamanız fark etmeyecek. Araçlarınız, şirketiniz işlemeye devam edecek. Araçların gölge ve ışık senkronizasyonları bulunacak. Ancak çıkış sürümünde yapay zeka trafiği bulunmuyor. Daha sonra eklenebilecek özellikler listesinde olduğunu belirttiler. Simula Games’in amacı tüm bu süreci daha pratik ve kolay getirmek. Arkadaşlarınızla aynı ortamda buluştuğunuzda birlikte oynamanızı istiyorlar.

Önümüzdeki hafta test sürümünün gelmesini bekleyeceğiz. Geldiğinde sizlere video ile son durumu aktaracağız. Tüm bunlara ek olarak henüz bitmemiş bir sürü özellik var. Mesela off-road yolları ve maden alanı tamamlandığı için tanıtılamadı.

 
Yeni eklenen şehir alanından görüntüler
 
 
 
 
Truck & Logistics Simulator, 2019’un 3. veya 4. çeyreğinde önce Nintendo Switch(ücretli) ardından Android(ücretsiz) ve iOS(ücretsiz) cihazlar için çıkış yapacak. Sonrasında ise PC platformu macerası bekleniyor.

Simula Games’in Facebook, Twitter ve internet sayfasına ulaşabilirsiniz

Trucks&Logistics Simulator forumu için tıklayın.

Truck & Logistics Simulator’ın Nintendo Switch kapak fotoğrafı ve yeni özellikler listesi

 
SimülasyonTÜRK
Reklam
Yorum yazmak için tıklayın

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Truck & Logistics Simulator

Truck & Logistics Simulator’ın Nintendo Switch kapak fotoğrafı ve yeni özellikler listesi

Son durumu ve ne zaman çıkacağı merak edilen oyunlardan olan Truck&Logistics Simulator için Aerosoft tarafından Nintendo Switch kapağı yayımlandı. Bununla birlikte resmi özelliklerin bulunduğu bir açıklama da var.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Son durumu ve ne zaman çıkacağı merak edilen oyunlardan olan Truck&Logistics Simulator için Aerosoft tarafından Nintendo Switch kapağı yayımlandı. Bununla birlikte resmi özelliklerin bulunduğu bir açıklama da var. Sizlere yeni bir oynanış videosu sunacaktık ancak oyunun gelişimi devam ettiği ve yine istenilen özellikler henüz tamamlanmadığı için bir türlü test sürümünü alamadık. Simula Games‘in geliştirdiği oyun Nintendo Switch ardından iOS ve Android cihazlara çıkacak. En sonunda da PC platformu ve konsollara yayınlanması planlanıyor.

 

Özellikler:
• Yükleme araçlarını(forklift, teleskopik kepçe, vinç vb.) kullanarak lojistik alanlardan kamyon, kamyonete mal yükleme
• Dorse üzerine yükleyerek araç teslimatları(arabalar, forkliftler, kepçeler, ATV’ler) yapabilme
• Gece/gündüz döngüsü, aracın sürüşünü etkileyen gerçekçi hava durumları: yağmur, sis ve kar
• Çoklu seviye ile sürücü seviyesi sistemi ile gelişmiş görevleri açamabilme
• Yakıt sistemi: Yakıt istasyonlarından doldurma
• GPS sistemi: Araç kokpitinde veya mini haritada hedef noktasını GPS ile takip edebilme
• Lojistik filosu kurarak yeni araçlar satın alabilme(mini vanlar, büyük kamyonlar, oyundaki tüm araçlar)
• Kendi lojistik şirketinizi kurabilme, şoför çalıştırma ve araçları atayabilme
• Gerçekçi fiziklerle trafik
• Tüm araçların kokpitinde interaktif panel
• Off-road yolları: zorlu dar toprak yollar
• Co-op görevlerle multiplayer modu
• Gamepad, direksiyon seti ve joystick desteği
• Görünmez duvarlara çarpmadan haritanın her yerinde serbestçe dolaşabilme
• Trafik kuralları: hız sınırı(radar kontrolleri), kavşak göstergeleri
• Araçtan inebilme
• Feribotlar

 

Aşağıda Scania markalı 8×4 damperli maden kamyonu bulunuyor. Bu araç başta 6×4 olarak tanıtılmıştı ardından yeni şasi versiyonu eklendi. Arkasında iki dingilli römork da bağlanabiliyor. Ekran görüntüsünde yapımı neredeyse tamamlanan maden ocağı bölgesi var. Burada taşlar kepçe ile yükleniyor. Çevresinde bizi zor yollar bekliyor.

 

Truck&Logistics Simulator için çıkış tarihi artık verilmiyor. Yukarıdaki özellikler listesindeki çoğu şey başta PC sürümü için planlanmıştı. Ardından Nintendo Switch devreye girince tam oyun çıkarmak adına yeni özellikler geliştirilmeye başlandı. Bu da oyunun defalarca ertelenmesine neden oldu. Şu an tam oyun olarak durduğunu siz de görüyorsunuz. Daha önce iyi araçlara, özelliklere sahip olsa da mobil oyun olduğu bariz ortadaydı. Oyun hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Simula Games’in Facebook, Twitter ve internet sayfasına ulaşabilirsiniz.

Truck and Logistics Simulator forum bölümü için buraya tıklayabilirsiniz.

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Truck & Logistics Simulator

Truck & Logistics Simulator, Gaming İstanbul 2019’da Oynanabilecek

2019 yılı içerisinde Nintendo Switch ardından iOS ve Android platformlarına yayımlanacak olan Truck & Logistics Simulator, 31 Ocak-3 Şubat 2019 tarihleri arasında Gaming İstanbul 2019’da tanıtılacak.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

2019 yılı içerisinde Nintendo Switch ardından iOS ve Android platformlarına yayımlanacak olan Truck & Logistics Simulator, 31 Ocak-3 Şubat 2019 tarihleri arasında Gaming İstanbul 2019‘da tanıtılacak. Indie alanında Simula Games standını ziyaret ederek oyunun son sürümünü oynayabileceksiniz. En son sizlere Gamescom 2018 ile eş zamanlı olarak bir oynanış videosu yayımlamıştık aynı zamanda o fuarda da Aerosoft standında resmi olarak tanıtılmıştı. Bu sürede elbette isim değişikliği yaşandı ve oyunun Transport Company Simulator yerine Truck & Logistics Simulator yapıldı. Hala kesin bir çıkış tarihi verilemiyor bunun nedeni Nintendo Switch sürümünün farklı şartlarda yayımlanmak zorunda olması şeklinde açıklanıyor. Ama takım bu sürede boş durmuyor şu an harita tasarımında hatalar gideriliyor, yeni araçlar ekleniyor. Daha fazlasına önümüzdeki hafta yayımlayacağımız videomuzda ulaşacaksınız. 🙂

Gaming İstanbul 2019, bu yıl Yenikapı’da bulunan Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde düzenleniyor. Normal bilet fiyatları 1 günlük 16,50 TL(tüm günler için 66,00 TL) olarak belirlenmiş. Eğer ziyaret edecekseniz mutlaka Simula Games standına uğrayın 🙂

 

Simula Games’in Oyunu Yeniden İsim Değiştirdi “Truck & Logistics Simulator”

 

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Truck & Logistics Simulator

Simula Games’in Oyunu Yeniden İsim Değiştirdi “Truck & Logistics Simulator”

Delivery Simulator üçüncü kez isim değişikliğine gidiyor. Transport Company Simulator’dan sonra şimdi de Truck and Logistics Simulator olarak değiştirildi. Simula Games’in geliştirdiği mobil kamyon ve lojistik simülatörü önümüzdeki yıl için hazırlanmaya devam ediyor

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Simula Games’in Oyunu Yeniden İsim Değiştirdi “Truck & Logistics Simulator”

Delivery Simulator üçüncü kez isim değişikliğine gidiyor. Transport Company Simulator‘dan sonra şimdi de Truck and Logistics Simulator olarak değiştirildi. Simula Games‘in geliştirdiği mobil kamyon ve lojistik simülatörü önümüzdeki yıl için hazırlanmaya devam ediyor. İlk olarak Nintendo Switch platformuna yayınlanacak olan oyun daha sonra iOS ve Android cihazları için çıkarılacak. Aerosoft firmasının Switch için yayınlayacağı ilk oyun olması bakımında da ayrı bir öneme sahip. Ardından PC için ayrı bir oyun geliştirilecek. Ancak hala kesin bir çıkış tarihi açıklanmaması oyuncuları endişelendiriyor. İsim değişikliğinin sebebine gelirsek Transport Company başlığının tycoon, strateji oyunları gibi görünmesinden dolayı oyunda araçların kullanılabildiğini anlatabilmek için bu karara varmışlar. Delivery Simulator adından da bu şekilde pizzacı, kargocu anlamına geldiği için vazgeçilmişti. Truck & Logistics Simulator isim şu an için yerinde görünüyor. Yıl bitmeden Simula Games’in göndereceği yeni sürüm ile eklenen yeni özellikleri ve oyunun son durumunu test etmeyi umuyoruz.

 

Ekran görüntülerinde yapımı tamamlanan Scania damperli kamyon, yeni eklenen forklift modeli, lisanssız Audi A6 ve Ford F150 pickup araçlarını görebilirsiniz. MAN TGE zaten daha önce tanıtılmıştı.

Simula Games’in Facebook, Twitter ve internet sayfasına ulaşabilirsiniz.

Truck and Logistics Simulator forum bölümü için buraya tıklayabilirsiniz.

 

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Bir rica…

Sitemizde Adblocker kullanmamanızı rica ediyoruz. Sizi rahatsız edecek reklamlara yer vermiyoruz. Yayının devam etmesi için Google reklamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler