Ana Sayfa Kamyon SimülasyonlarıTruck Driver Truck Driver için 3D görsel hasar modellemesi geliyor

Truck Driver için 3D görsel hasar modellemesi geliyor

Yazar SimülasyonTÜRK

Truck Driver için 3D görsel hasar modellemesi geliyor

Geçtiğimiz yıl konsollara yayınlanan kamyon simülasyon oyunu Truck Driver‘ın yeni geliştirici stüdyosu Kokku aylardır çalışıyor. Yeni güncellemeler ve özelliklerle PC sürümüne hazırlıyor. Mevcut PlayStation 4 ve Xbox One konsol sürümüne birçok güncelleme alan oyun için büyük planlar ve güncellemeler ortaya çıktı. Truck Driver’ın oyun motoru Unity 2017.4’ten 2019.2 sürümüne yükseltildi. Bu sayede daha iyi optimizasyon ve kare hızları ile daha az takılma gibi çözümler uygulanıyor. Ayrıca yeni özellikler ve içerik eklemek de kolaylaşıyor. Yamaların dosya boyutunu azaltıyor, daha iyi shader ve kaplamalarla grafiklerde genel olarak iyileştirmeler getiriyor.  Yeni AI trafik sistemi sayesinde araçlar ve yayalarda iyileştirmeler gerçekleşiyor. AI araçların davranış türleri ekleniyor. Agresif ya da temkinli sürücülere yollarda denk gelebilirsiniz. Ayrıca kamyonlar ve traktörler de artık yollarda karşımıza çıkıyor. Harita için ise yoğun şehirler ve kırsal bölgelerde araç türleri ve trafiğin dağılığımında ayarlamalar yapılmış.

 Ve görsel hasar sistemi geliyor!

Paylaşılan videoda Kokku stüdyosunun oyunda bulunan oyuncu kamyonlarına ve AI araçlara yeni bir hasar sistemi uyguladığı duyuruluyor. Mevcut sürümde oyuncular araçlarında SatNav’da görülen hasarı görüyorlardı. Şasi hasarı, motor yıpranması ve lastik aşınması gibi ve bunlar oynanışa etki ediyordu. Lastik aşınması frenleme mesafesini yükseltiyor, şasi hasarı ise direksiyon sürüşüne etki ediyor, motor hasarı ise motoru bozuyordu. Yeni güncelleme ile 3D görsel hasar modellemesi ekleniyor. Kamyonun vurulan noktasında çizikler, çentikler oluşup 3 boyutlu olarak tampon, kabin gibi parçalar içeri göçebiliyor. AI araçlar da bu şekilde etkileniyor ve hasarlarını görebiliyoruz.

Yeni AI Sistemi

 

Oyun motoru sürümünün Unity 2019.2’ye yükseltilmesi

 

 

Truck Driver, 19 Eylül 2019’da PlayStation 4 ve Xbox One için yayımlanmıştı. Ardından oyun stüdyosu değiştirilerek geliştirilmesi için Brezilyalı Kokku Studios’a devredilmişti. SOEDESCO tarafından yaptırılan Truck Driver’ın PC sürümü 2020 yılında çıkacak. Bu sürüme kadar oyunun birçok güncelleme ve özellik alması bekleniyor. 3D görsel hasar modellemesi dışında daha büyük bir haritası da olacak. Ayrıca kamyonların sürüş fiziklerine de bir müdahale yapılırsa biz oyuncular için harika olabilir. Potansiyeli olan bir yapımın her anlamda iyileştirilmesini istiyoruz. Ve artık oyunu destekleyecekleri de ispatlanmış durumda buna sevindik.

 

Truck Driver ana konusu için buraya tıklayın.

SimülasyonTÜRK

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın