Ana Sayfa Tren SimülasyonlarıTrain Simulator 2020 Train Simulator 2020 çıktı! (Yeni grafik iyileştirmeleri ve yeni rota)

Train Simulator 2020 çıktı! (Yeni grafik iyileştirmeleri ve yeni rota)

Yazar SimülasyonTÜRK

Train Simulator 2020 çıktı! (Yeni grafik iyileştirmeleri ve yeni rota)

Dovetail Games‘in demiryolu simülatörü Train Simulator 2020, 19 Eylül’de yayımlandı. Yeni sürümde önemli grafik iyileştirmeleri ve yeni bir rota bulunuyor. Eğer Train Simulator sahibiyseniz yeni grafik özelliklerini ücretsiz güncelleme ile otomatik olarak alıyorsunuz. Train Simulator 2020 sürümünde; Train Simulator: Norfolk Southern N-Line Route Add-On, Train Simulator: Nuremberg & Regensburg Bahn, Train Simulator: South Western Main Line: Southampton – Bournemouth Route Add-On gibi rotalar bulunuyor. Tabii geriye kalan onlarca güzergah paketini hala Steam’den satın almak zorundasınız. Geçtiğimiz sene Train Simulator 2019 sürümü ile 64bit desteği getirilmişti. Bu sene ise grafik motorunda yenilikler yapıldı ancak yine de verimli değil. Oyun hala DirectX 9 desteği ile çalışıyor. Bu kadar önemli bir yapımın sadık kullanıcılarının sorun yaşaması da garip. DirectX 11 desteğinin gelip performansın artırılması gerekiyor.

Train Simulator 2020’de sürücü menüsünde yeni favoriler sistemi, yeni senaryo filtreleme seçeneği bulunuyor. Grafiksel yeniliklerde ise ambiyans oklüzyonu(Ambient occlusion), kontrast, ambiyans ışık yoğunluğu(Ambient light intensity), gün ışığı yoğunluğu, alan derinliği(ekran görüntüsü almak için), Field of view yani FOV görüş alanı ayarlayabilme, Renk filtresi, Ekran efekt filtresi ve vinyetler. Yeni grafik iyileştirmeleri ile Train Simulator 2020 çok daha iyi görünüyor.

 

Ekran Görüntüleri

Çıkış videosu

Yeni rota Nuremberg & Regensburg Bahn

 

Yeni grafik ve eski grafik karşılaştırması

 

Steam’de 50 TL

SimülasyonTÜRK

1 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

1 yorum

Avatar
Efekan Eyl 21, 2019 - 22:29

Önceden 32:9 veya 21:9 oranlı ekranlar için ts19 geniş ekran desteği yoktu. Dosyaları karıştırıp fov ayarı yapmak gerekiyordu. Bu güncellemede geniş ekran sorunu çözülmüş oldu fakat çoklu ekran desteği yok hayla sanırım. 18. Sürümde yapımcılar sürekli bellek sorunundan sıkıntı çektiklerini dile getiriyorlar. Yollar birleştirilemiyordu editör hata veriyordu. 19. Sürümde 64 bit desteğiyle bellek sorunu çözüldü fakat cpu sorunu çözülmedi. 7-8 GB bellek kullanıyor oyun fakat işlemci (quad için) %25 de takılıyor ya da tek çekirdekte takılıyor. Bu sorun Fps azalmaları olarak kendini gösteriyor. Oyun ayrıca SSD canavarı HDD yetmiyor. Yükleme süreleri çok uzun oluyor. Birleştirilmiş bir rotada yükleme 15 dakika sürebiliyor. SSD ile 3 dakikaya kadar düşüyor. İşlemci tümüyle kullanılsa daha da düşer belki. Oyun içinde de yüklemeler olabiliyor hdd kullanılıyorsa fps drop yaşayabiliyorsunuz. 2-3 saniyelik takılmalar hoş olmuyor. Ssd ile bu sorun çözülüyor. İşlemcinin zorlandığı bir başka konu ise senaryo oluşturmada. 40-50. AI trenden sonra sinyalizasyon hataları ortaya çıkmakta ve trenler çarpışmaktadır. Senaryo yazarken değil senaryoyu oynayınca bu hata ortaya çıkmakta. 21. Sürümü bekleyeceğiz artık.

Cevapla

Yorum yazın