Ana Sayfa Avcılık SimülasyonlarıtheHunter: Call of the Wild theHunter: Call of the Wild’ın TruRACS Rastgele Boynuz Sistemi

theHunter: Call of the Wild’ın TruRACS Rastgele Boynuz Sistemi

Yazar SimülasyonTÜRK

Avcılık simülasyonu theHunter: Call of the Wild için 7 Mayıs’ta TruRACS adı verilen Özgün Rastgele Boynuz Konfigürasyon Sistemi DLC’si ücretsiz olarak yayınlandı. Bu ücretsiz güncelleme ile yepyeni bir simülasyon özelliği ekleniyor. Şimdilik sadece akkuyruklu ve karakuyruklu geyiklerde olan bu özellik sayesinde boynuzlar farklı boyutlar ve biçimlerde üretiliyor. Karşılaştığımız bu geyiklerin boynuzları tamamen farklı oluyor. İleride daha farklı boynuz ve dişler eklenecekken diğer geyiklere destek getirilecek.

 

Resmi tanıtım yazısı;

theHunter: Call of the Wild’ın merakla beklenen TruRACS (Özgün Rastgele Boynuz Konfigürasyon Sistemi’nin) nihayet çıktı. Artık daha da sürükleyici bir av deneyimi sizleri bekliyor. Sistemin rastgele boynuz seçimi ve daha isabetli bir Av Reytingi sunan TruScore sayesinde oyuncular artık aynı türden fakat farklı boyut ve biçimlerde çatallı boynuzlara sahip avlarla karşılaşabiliyor, dahası önümüzdeki dönemde buna farklı boynuz ve dişler de eklenecek. 

TruRACS sistemi sürekli gelişecek ve gelecek bedava güncellemelerle bu sisteme yeni türler de dahil edilecek.

TruScore:

Türüne bağlı olarak av hayvanlarının reytingi bir dizi farklı kritere göre belirlenecek. Bu kriterler arasında şunlar bulunuyor: 

  • Boynuz Kökü Boyu
  • Çataldiş Boyu
  • Boynuz Kökü Kalınlığı
  • Çataldiş Sayısı
  • Göğüs Genişliği
  • Simetri

Türüne ve özgün av değerine bağlı olarak, TruScore’da bu kriterlerin hangisinin ne ağırlıkta değerlendirmeye etki edeceği de değişecek. Yukarıda sıralanan kriterler üzerinden oyuncular bir avın puanının neden o şekilde hesaplandığını görebilecek ve toplam av puanlarını takip edebilecekler.

TruRACS Sistemindeki Hayvanlar:

TruRACS sistemi ile birlikte bir hayvanın sahip olabileceği çatal boynuz, diş ve boynuz kombinasyonları da önemli ölçüde arttı. Bunlar çoğunlukla normal, simetrik sınırlar içinde olacak ama arada muazzam özgünlükte olanlar da görülebilecek. Oyuncular zamanla hayvana baktıklarında, bu hayvanın değerlendirmesinde kullanılan farklı kriterleri de hesaba katarak avın ne kadar puan getireceğini aşağı yukarı tahmin edebilecekler. Bu sayede de hangi avın Koleksiyonunuzun baş köşesine yerleşebileceğini daha onu avlamadan değerlendirip ona göre kararınızı verebileceksiniz. 

Şu an itibariyle TruRACS sistemi aşağıdaki hayvanları kapsıyor:

  • Karakuyruklu Geyik
  • Akkuyruklu Geyik

Elbette bu sadece başlangıç, theHunter: Call of the Wild’da TruRACS sistemi zaman içinde daha da gelişecek, kapsamı genişleyecek ve yeni hayvanlar dahil edilecek.

 

 

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın