Tehlikeli yollarda geçen kamyon simülasyonu Dangerous Truck duyuruldu
Connect with us

Haber

Tehlikeli yollarda geçen kamyon simülasyonu Dangerous Truck duyuruldu

PlayWay stüdyolarından Atomic Jelly, Güney Amerika’nın vahşi doğasında geçen Dangerous Truck isimli kamyonculuk simülasyonunu duyurdu. Unreal Engine 4 ile geliştirilen yapımın odak noktası Güney Amerika’daki tehlikeli yollar olmuş.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Tehlikeli yollarda geçen kamyon simülasyonu Dangerous Truck duyuruldu

PlayWay stüdyolarından Atomic Jelly, Güney Amerika’nın vahşi doğasında geçen Dangerous Truck isimli kamyonculuk simülasyonunu duyurdu. Unreal Engine 4 ile geliştirilen yapımın odak noktası Güney Amerika’daki tehlikeli yollar olmuş. Grafikleri çok iyi görünen yapımın çıkış tarihi belirtilmedi. Paylaşılan videoda oyunun ilgimizi çeken tüm mekaniklerini görebiliyoruz. Tehliekli yollarda kamyonculuk yapmanın gerekliliklerini yerine getiren bir oyun geliştiriliyor. Araç özelleştirmesinden bakımına, tamirine kadar bir sürü farklılık var.Genel olarak baktığımızda yine oyuncuların yıllardır çeşitli simülasyon oyunlarından bekledikleri özellikleri sunuyor. PlayWay’in stüdyolarında geliştirilen kamyon simülasyonu sayısı da böyle artmış oldu. Bunun Rusya’da geçen versiyonu da geliştiriliyor olabilir çünkü bundan aylar önce çeşitli isim hakları alınıp stüdyolara çalışılması için verilmişti. Şu an simülasyon oyunları sektöründe her türde oyun geliştirebiliyorlar.

Ana özellikler listesi;

 • Yükleyip boşaltacağınız mallar
 • Yolda giderken kamyonumuzu onarabilme
 • Kamyonunuzun görünümünü değiştirme, geliştirme
 • Yaşayan Güney Amerika eko sistemi
 • Gece/gündüz döngüsü ile dinamik hava durumu sistemi
 • Çalışan telsiz radyo sistemi(CB Radio)
 • Gerçekçiliğin yüksek seviyesi
 • Çeşitli arazi engelleri
 • Dünya’nın en zor rotalarında sürüş yapabilme imkanı

Tanıtım videosu

Pompalama yöntemiyle araca yakıt doldurabiliyor. Tehlikeli yollarda(meşhur ölüm yolları) yolculuk yapabiliyorsunuz. Grafikler iyi görünüyor ancak çıkış sürümünde bizi nasıl bir performans bekleyecek orası bilinmiyor. Dağların, derelerin arasından geçerek ister sağda solda kalmış, eskimiş kamyonları bulup çıkarmaya çalışıyor isterseniz de ticari noktalar ya da çiftlikler için mal taşıyabiliyorsunuz. Tüm bu işleri kamyon şoförü olarak oyuncu gerçekleştiriyor. Burada en önemli konu araç sürüş süspansiyonu ve fiziklerinin nasıl olacağı diyebiliriz. Yolunuza kayalar devrildiğinde bekleyip yola devam etmeniz gerekiyor. Çiftlikte koyun yükleme sahnesi çok hoş olmuş. Aracımızın aynaları çalışıyor. Özelleştirme kısmı da çok ilginç ve ayrıntılı olmuş. Haritanın ne kadar büyük olduğu belirtilmemiş. Ancak bir sorun anında eğer yolda kalırsanız telsiz radyo ile yardım çağırabiliyorsunuz. Bu özelliğin de nasıl çalışacağını çok merak ediyoruz. Oyunda yenileme ve tamir mekanikleri de yabancı olmadığımız özellikler arasında yer alıyor.

Bekleme listenizdeki Alaskan Truck Simulator’ın yanına Dangerous Truck’ı da ekleyebilirsiniz. 🙂

 

Steam

 

Dangerous Truck ana konusu ise burada açıldı. Bekliyoruz.

SimülasyonTÜRK

Reklam
4 Yorum

4 Comments

 1. Avatar

  hakan

  May 16, 2019 at 20:21

  Harika bir yapım özelliklere bayıldım 🙂 okurken dedim ki Hasan reisin bayılacağı şekilde olmuş özellikler dedim

 2. Avatar

  godmodeon

  May 17, 2019 at 08:52

  oyun çok iyi görünüyor bu gibi off-road oyunları severim mudrunner 2 yi beklerken şimdide bu çıktı 😀 umarım güzel olur

 3. Simülasyon Türk

  Simülasyon Türk

  May 17, 2019 at 11:08

  yalnız oyun çıktığında bu kadar pürüzsüz grafiklere sahip olmayabilir yüksek ihtimalle 😀 yine de güzel

  • Avatar

   godmodeon

   May 17, 2019 at 12:02

   olabilir grafikleri büyük ihtimal downgrade edilebilir yinede baya bir dikkatimi çekti bir simülasyon sever olarak.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Türkiye’de geçen Bus Simulator: Ultimate çıktı!

Mobil cihazlar için yeni bir otobüs simülasyon oyunu yayınlandı. Bus Simulator: Ultimate isimli yapım Zuuks tarafından geliştiriliyor ve oyun Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum gibi şehirlerde geçiyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Türkiye’de geçen Bus Simulator: Ultimate çıktı!

Mobil cihazlar için yeni bir otobüs simülasyon oyunu yayınlandı. Bus Simulator: Ultimate isimli yapım Zuuks tarafından geliştiriliyor ve oyun Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum gibi şehirlerde geçiyor. Almanya, Fransa, İspanya, Hollanda oyuna yer alan diğer ülkeler arasında yer alırken yakında Azerbaycan dahil bir sürü ülke ve şehir eklenecek. Ayrıca İstanbul’da Bayrampaşa otogarı da bulunuyor. Yeni güncellemelerle kokpi için aksesuarlar, koltuk arkası TV ekranları, koltuk türü ve rengini seçebilme ile Türkiye dahil birçok ülke için özel modeller gelecek. 1 ay içerisinde bu güncelleme bekleniyor. Ayrıca Microsoft Windows mağazası için ise PC sürümü de yapımcının açıklamasına göre 1 ay içinde yayınlanacak. Böylece bilgisayar üzerinden daha yüksek çözünürlük ve 4K doku desteği ile oynanabilecek. Oyun tamamen ücretsiz ancak oyun içerisinde reklam izleyerek de ek oyun içi para kazanabiliyorken oyun içi satın almalar sayesinde ücretli olarak hesabınıza para ekletebiliyorsunuz.

Türkiye’de İstanbul, Ankara, Bursa, Samsun, Kocaeli, Konya, İzmir, Bodrum, Antalya, Adana, Gaziantep şehirlerin terminallerinde ofis açabiliyorsunuz. 13 farklı otobüs model ise gerçekte olan markalara çok benziyor.

 

 
Resmi tanıtım yazısı;

Truck Simulator 2018 : Europe oyunu yapımcılarından yepyeni şehirler arası otobüs simülasyon oyunu Bus Simulator : Ultimate yayında.

Türkiye, Almanya, İtalya, Fransa, İspanya gibi dünyanın önde gelen ülkelerinde otobüs şirketini kur Dünyanın en büyük otobüs şirketi ol.

Bus Simulator Oyun Özellikleri 🚌

– Türkiye haritası ve Avrupa ülkeleri.
– Esenler otogarı ve daha birçok şehre özel terminaller.
– Dünyanın farklı yerlerinde ofis açma.
– Sosyal ve Gerçekçi tepkiler veren yolcu sistemi.
– Türkçe seslendirme
– 13 Harika Otobüs
– Dinlenme tesisleri (Yolcuların ihtiyaçlarını karşılaması için yol üstü dinlenme tesisleri)
– Yolcular seyahat deneyimlerine göre size puan verebilir.
– Detaylı Kokpitler
– 250’den fazla radyo istasyonu
– Paralı otoban yolları
– Gerçekçi Hava Durumu
– Gerçekçi trafik
– Köy , Şehir , Otoban yolları
– Farklı kamera açıları ( İç kamera , dış kamera ve 360 derece kamera)
– Harika mekanlar ve grafikler
– Tamamen Türkçe oyun

Gerçekçi şehirler arası otobüs sürme deneyimi. Şimdi ücretsiz oyna.

Oyun Oynanışı
– Aracınızı Start / Stop tuşuna basarak çalıştırın.
– Terminalde yolcuları almak için park alnına park edin ve otobüsün kapılarını açın.
– Otobüsün bagaj kapaklarını açarak yolcuların bavullarını bagaja yerleştirin.
– Fren ve Gaz butonlarına basarak otobüsünüzü yönetin.
– Ayarlar bölümünden aracı nasıl yönetmek istediğinizi seçebilirsiniz.

Tanıtım videosu

SimülasyonTÜRK Oynanış Videosu

ve oyun içi ekran görüntülerimiz SimülasyonTÜRK Turizm yollarda! 😀

 

 

SimülasyonTÜRK

 
Okumaya devam edin

Haber

Forza Horizon 4 – LEGO Speed Champions Genişleme Paketi Yayınlandı

Forza Horizon 4 için LEGO Speed Champions isimli genişleme paketi ile yepyeni bir harita ve tamamen özelleştirilebilir Lego arabaları geliyor. 13 Haziran’da yayınlanan genişleme paketi eğer Forza Horizon 4 Expansion Pass veya Ultimate Add-ons sahipseniz ücretsiz geliyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Forza Horizon 4 için LEGO Speed Champions isimli genişleme paketi ile yepyeni bir harita ve tamamen özelleştirilebilir Lego arabaları geliyor. 13 Haziran’da yayınlanan genişleme paketi eğer Forza Horizon 4 Expansion Pass veya Ultimate Add-ons sahipseniz ücretsiz geliyor. Forza Horizon 4’ün ikinci genişleme paketi olan LEGO Speed Champions E3 2019‘da Xbox konferansında duyurulmuştu. Bağımsız olarak ise $19.99 fiyatından satılıyor. LEGO temalı şehirde mevsim değişiklikleri bile var. Yeni oyun modlarının yanı sıra McLaren Senna, Ferrari F40 Competizione, ve 1967 Mini Cooper S Rally gibi araçların LEGO versiyonları bulunuyor. Microsoft Türkiye’de ön siparişe açılan LEGO Hız Şampiyonları genişleme paketinin tek başına satış fiyatı 76,00 TL iken Xbox Game Pass üyelerine %10 indirimle 68,40 TL oluyor. Buraya tıklayarak satın alma sayfasına gidebilirsiniz.

 

Horizon Festivali ve LEGO® Grubu yarışıp keşfetmeniz için yeni, fevkalade bir Lego Vadisi sunuyor. Sürücüler, kendi Tuğla Koleksiyonlarını bir araya getirip müthiş Lego Hız Şampiyonları araçlarına sahip bir garajın olduğu Yapı Ustası’nın Evi’ni inşa edebilecekler.

Ödüllü Forza Horizon 4 oyununa yönelik ikinci ana genişletme olan Forza Horizon 4 LEGO® Hız Şampiyonları, yarışmanız ve keşfetmeniz için yeni, muhteşem LEGO Vadisi’ni sunmaktadır. Kendi Tuğla Koleksiyonunuzu bir araya getirin ve McLaren Senna, Ferrari F40 Competizione ve 1967 Mini Cooper S Rally gibi müthiş Lego Hız Şampiyonları araçlarına sahip bir garajın olduğu Yapı Ustası’nın Evi’ni inşa edin. Yeni, eğlenceli LEGO Tuğlası Mücadelelerini tamamlayın, gizli Bonus Küpleri toplayın ve 500 Oyuncu Puanı için 31 Başarı kazanın. Forza Horizon 4 Expansion Pass ve Ultimate Edition’a dâhildir. Forza Horizon 4 oyunu gerekir, ayrı olarak satılır; Xbox Play Anywhere oyunu olarak Xbox One’da ve Windows 10 bilgisayarlarda mevcuttur, Xbox Game Pass’te bulunur.

Ekran Görüntüleri

 

 

Forza Horizon 4 forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

ETS 2 Genel

ETS 2’nin #IDriveDAF ekran görüntüsü yarışması sonuçlandı

20 Mayıs’ta başlayan #IDriveDAF ekran görüntüsü yarışması 3 Haziran’da sona ermişti. Twitter, Instagram ve Facebook üzerinden katılabildiğiniz bu yarışmanın sonuçları dün açıklandı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

ETS 2’nin #IDriveDAF ekran görüntüsü yarışması sonuçlandı

20 Mayıs’ta başlayan #IDriveDAF ekran görüntüsü yarışması 3 Haziran’da sona ermişti. Twitter, Instagram ve Facebook üzerinden katılabildiğiniz bu yarışmanın sonuçları dün açıklandı. DAF XF 105 ve Euro 6 çekicileri ile çektiğiniz ekran görüntülerini sosyal ağlarda paylaşıp katılabiliyordunuz. 3 binden fazla katılımcı olmuş. 5 kişi fiziksel ödülleri kazanırken 10 kişiye de mansiyon ödülü veriliyor. Bunların arasında SimülasyonTÜRK de var. 😀 2 yıl önce çektiğimiz DAF XF Euro 6 çekicili gece atmosferi görüntüsünü öylesine gönderip şansımızı denemiştik. Dereceye girmişiz. 😀

Birçok katılımcı arasından doğru görüntüleri seçmek jüriyi zorlamış. Yarı final için 100’den fazla görüntü seçilmiş. SCS Software ve DAF Trucks hesaplarını etiketlemeyi unutanlar ve yeterli şartları tamamlamayanların da mükemmel fotoğrafları böylece hariç tutulmuş. Birçok fotoğraf için üzüldüklerini de ekliyorlar.

DAF miniature truck (büyük) + SCS hoodieT-shirt ve şapka kazanan ilk şanslı kişi: Michael Snippe

İkinci sırada ise DAF jacket + SCS hoodie ve T-shirt kazanan eurotruckdriver2
Üçüncü sırada yer alan 杨胜秋, DAF travel bag + SCS T-shirt set ve şapka kazandı

Dörüncü sırada olan ArikTheBuilder ise DAF polo shirt + SCS mug set de Luxe veya travel mug set ve lunchbox kazandı.

 

Beşinci sırada jecafm  var.DAF miniature truck (küçük) + SCS bag ve lanyard kazandı.

Kazananların SCS Software’a katıldıkları platformdan ulaşmalarını istiyorlar. Fiziksel ödüller dışında SCS’in oyun kataloğundan bir Steam lisans anahtarı da verilecek.
Orijinal 5 kazanan dışında mansiyon ödülü alanlar da var. Bu seçilen 10 kişinin fotoğrafı için ise yine SCS Software’ın oyun kataloğundan bir adet Steam lisans anahtarı veriliyor.
 
 
Bizim de mansiyon ödülü aldığımız fotoğraf şöyle;

 
Bunu 2 yıl önce DAF Tuning Pack geldikten sonra çekmiştik. Rus haritasında bir akaryakıt istasyonunda öylesine çekilmiş ve ama çok beğenmiştim. Steam’de paylaşmıştım. Yarışma başlayınca ise yeni ekran görüntüsü almak yerine bunu göndermeyi tercih ettim. Hem Instagram hem de Twitter üzerinden gönderdim. Fotoğraf biraz realistik görünüyordu bir umudum vardı ama asıl istediğim bir Türk’ün dereceye girmesiydi. Bize denk geldi. 😀 Onun dışında aslında yarışmanın yapılış şeklinden memnun değilim. Sosyal ağlarda paylaşmak yerine WorldofTrucks.com platformundan daha kolay katılım sağlanabilirdi. Umarım WoTR’de altyapı değişiklikleri olduktan sonra daha kapsamlı güzel etkinlikler orada yapılır.

View this post on Instagram

#IDriveDAF @scs.software @daftrucksnv

A post shared by Simulasyon Turk (@simulasyonturk) on

SimülasyonTÜRK
Okumaya devam edin

Bir rica…

Sitemizde Adblocker kullanmamanızı rica ediyoruz. Sizi rahatsız edecek reklamlara yer vermiyoruz. Yayının devam etmesi için Google reklamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler