in , , , , , , , , , ,

Squirrel, SCS Software Röportaj Videoları

Squirrel, SCS Software Röportaj Videoları

Türkçe olarak aktarıyoruz. Squirrel, SCS Software Prag ziyaretinden videoları yayınlamaya başladı.

Bu röportaj videolarında SCS Software ofisi görüntüleriyle birlikte onların çalışma alanı, oyun geliştirme aşamasından çok özel görüntüler, önemli röportaj ve bilgiler olacak. Euro Truck Simulator 2, American Truck Simulator ve Euro Coach Simulator gelişim aşamalarına tanık olabilirsiniz.

Son bölümde SCS Software CEO’su Pavel sebor ile röportaj yayınlanacak.

İlk bölüm Prag şehrin girişle başlıyor. İlk saniyelerde Prag sokaklarında çalan müzisyenleri görüyoruz. Ardından uçuş görüntüleri geliyor.

*Ofise giriş

-Lobi, mutfak kısmı, dinlenme alanı, toplantı salonları, geliştirici ekiplerin odaları gösteriliyor. Duvarlarda panolarda bir sürü hesaplama ve çizim görüyor. Özel ana toplantı salonu ve dikkat çeken SCS SOFT plakası ile birlikte SCS SOFTWARE skinli Scania kamyonu 🙂

İskandinavya harita ekibi, American Truck Simulator ekibi ve karanlık olan oda da gizli bir proje 🙂 Ardından Euro Coach Simulator ekibinin odası görünüyor. Mercedes-Benz kamyonun modellendiği oda.

4.14 THE ASSET TEAM – Varlıklar Takımı (Çevre objeleri, bina modelleri ve dahası)

İlk sahne feribot modeliyle başlıyor. – Yeni kamyon galerinin modellenme aşaması geliyor. Karakter modellemelerine geçiliyor. Yüz tasarımı gösteriliyor. Otobüs sürücüleri, yolcuları, çevrede dolaşan insanlar, yapay zeka trafiğinde ki şoförler anlatılıyor. Bu modeller Euro Truck 2, American Truck ve Euro Coach için geçerli.

Euro Coach Simulator için yolcu modellemeleri gösteriliyor. Özel animasyonlar kazandırılmış. Bay-bayan yanyana oturuyor. Hareket ediyorlar.

8. dakikadan itibaren The Coach Sim Team başlıyor.

Euro Coach Simulator geliştirilme aşamasını görüyoruz. SETRA modelleniyor. Aracın iç kısmı gösteriliyor. SETRA kabini gerçekten etkileyici birebir modelleniyor. Üzerine sohbet ediliyor.

9.27 The Truck Team

Mercedes-Benz Yeni Actros modelinin gelişim aşamasını görüyoruz. Ses kayıt oturumlarında çekilen fotoğraflar incelenerek araç modelleniyor. Farklı kişiler araç ve modelleme aşaması hakkında bilgi veriyor.

14. dakikada 50keda’yı görüyoruz. Blender programı üzerinde çalışıyorlar. 🙂

İskandinavya ve harita ekibinin görüntüleri bundan sonra yayınlanacak.

*Modellemelerde kullanılan programlar: Blender, Autodesk 3DS Maya, 3DS Max ve diğer grafik programları

Çalışma monitörleri ikişerleri olarak ayarlanmış. Tek monitörde grafik tasarım yapmak zaten mümkün değil 🙂 SCS Software şirketinin çalışma alanını görebilir oynadığınız oyunun nasıl geliştirildiğin öğrenebilirsiniz.

TEŞEKKÜRLER Squirrel, TEŞEKKÜRLER SCS SOFTWARE

 

2. bölüm 24 Ocak 2015- (İskandinavya haritası ve Harita editörleri)

Bu kez İskandinavya haritası ile başlıyor. Veee karşınızda Pavel Sebor! SCS Software CEO’su Squirrel tişörtünü giymiş 🙂 Harita ekibinin odasındalar. Masada duran kişi Stephan harita tasarımıyla uğraşıyor. Ekranda İskandinavya haritasını görüyoruz. (Çok yakında DLC olarak yayınlanacak.) Tüneller, yol kıvrımları etkileyici. İskandinavya aşırı ayrıntı olarak tasarlanıyor. Harita editöründe İskandinavya bölümünü geziyor. Gişelerde hem ücretli hem de elektronik oto geçiş sistemi var.

İskandinavya haritasında 20 şehir var. Harita gerçekten ayrıntılı. İlerleyen saniyelerde şehrin tek bir yerde toplanmadığını görüyoruz. Gerçek İskandinav şehirleri birebir olarak aktarılmaya çalışılıyor.

Haritada çok sayıda uzun tünel var. Bu kadar fazla görüntü ilk kez yayınlanıyor. Değişen trafik işaretleri ve yeni objeleri görüyoruz.

Ardında sıra SCS Software CEO’su Pavel Sebor’a geliyor. Hem haritayı hem de diğer projeleri şirketin tarihçesini katarak anlatıyor. Daha sonra yönlendirme yani trafik işaretleri ve tabelalarıyla uğraşan harita editörünün masasına geçiliyor.

Şehirler ayrıntılı….

American Truck Simulator’da da öyle olacağı açıklanmıştı. Yayınlanan görüntülerde ETS 2 İskandinavya haritasını ön uygulama olarak değerlendirebiliriz. Ayrıntılı şehirler, yollar İskandinavya’da deneniyor.

İskandinavya’da her taraf yemyeşil! Doğa ile iç içe olacağız 🙂 Bu videodan sonra harita için sabırsızlanabilirsiniz. Unutmadan İskandinavya DLC’si Simdepo.com’da satışa sunulacak 🙂

Harita yeni tip kargolar, yeni kargo teslim yerleri var. Son dakikalarda SCANIA fabrikasına geliyor.

Ardından VOLVO fabrikası 🙂

 

Ekran Görüntüleri;

3. bölüm 25 Ocak 2015 – American Truck Simulator röportajı yayınlandı.

American Truck Simulator ilk kez oynanıyor! Videoda harita editörüyle giriş yapılıyor. Ardından Amerikan yollarında Kenworth kullanmaya başlıyorlar.

Geliştirici ve Squirrel arasında oyunun gelişimi üzerine sohbet ediliyor. American Truck Simulator’da başlangıç olarak Kaliforniya eyaleti yer alacak. Zamanla yeni eyaletler oyunla eklenecek. Şehirler ayrıntılı olarak tasarlanıyor. Yolu takip ederek Los Angeles şehrine giriş yapılıyor.

Farklı dorseler ve Amerikan arabalarını trafikte görüyoruz. Uzun bir aradan karavan gördük 😀

Uzun Amerika yolları… Gerçekten uzun 😀

Büyük kavşaklar ve köprüler…

Şehir merkezine girmeden önce yoğun yerleşim alanları var. Ayrıntılı olacağını açıklamışlardı. Farklı yük boşaltma alanlarını da görüyoruz.

İlerleyen dakikalarda American Truck Simulator’ın ne kadar geniş olduğunda hemfikir olacağız. 🙂

Yollar karmakarışık! İyi öğrenmemiz gerekecek 🙂

Santa Monica harika görünüyor! Günbatımı 🙂

Güneşin yansımaları…

Oyun çıktıktan sonra Arizona eyaleti eklenecek. Nevada’nın bir kısmı var.

Yolu takip ederek. San Francisco şehrine geliyorlar. Çıkışta Golden Gate köprüsünü görüyoruz.

Grafikler mükemmel!

American Truck Simulator tüm kuzey Amerika’yı kapsayacak. (Teksas,Alaska, Kanada, Meksika dahil)

Videoda oyunun tüm haritasını geziyorlar. Gerçekten etkileyici o kadar geniş ki yazamıyoruz.

Günün her saati farklı grafik!

Keşfedilen Şehir: Las Vegas

Aman kamyonunuzu kaybetmeyin 🙂 Bütün şehir sizin!

 Bu oyun geliştirilme aşamasındadır. Arayüz değişimeye uğrayacaktır. Tam sürüm ile şu an ki görüntü arasında farklar olabilir.

4. bölüm 26 Ocak 2015’te son bulacak. SCS Software CEO’su Pavel Sebor Röportajı

 

 

Euro Truck Simulator 2 için www.eurotruck2.com

Euro Coach Simulator için www.eurocoachsimulator.net

American Truck Simulator www.americantrucksim.com

SimülasyonTÜRK www.simulasyonturk.com

Forum www.simulasyonturk.com/forum

 

BU KONU YENİ VİDEO YAYINLANDIKÇA GÜNCELLENECEKTİR

4 Comments

Leave a Reply
  1. ETS2’ye göre çevreyi daha geniş ve daha detaylı yapmışlar, ETS2’de etrafımız sürekli ağaçlarla veya duvarlarla kapalıydı, bu yüzden çevremizi göremiyorduk nerdeyse sadece yol gözüküyordu, burda etrafı kapatmamışlar ve heryer gözüküyor tır sürerken en çok istediğim şey etrafa bakabilmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SpinTires Multiplayer – Mercedes-Benz G65 6X6 Test Video

Construction Simulator 2015 Türkçe Arayüz İncelemesi