Squad'ın Türk Silahlı Kuvvetleri Modu Geliştiriliyor! [İlk Görüntüler]
Connect with us

Squad

Squad’ın Türk Silahlı Kuvvetleri Modu Geliştiriliyor! [İlk Görüntüler]

Bordo Bereliler, Squad oyununa katılıyor…

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Squad’ın Türk Silahlı Kuvvetleri Modu Geliştiriliyor! [İlk Görüntüler]

Bordo Bereliler, Squad oyununa katılıyor…

1 yıl önce başlayan Squad’ın Türk ordusu çalışmaları çeşitli nedenlerle devam ettirilememişti. Aradan geçen sürede hem Türk topluluğu hem de oyun epey bir yol aldı. Gelişen modlama desteği sayesinde Post Scriptum, Fransa ordusu ve çeşitli ülke haritaları gibi mod çalışmaları ortaya çıkmaya başladı. Henüz hiçbiri oyun içerisinde faaliyet gösteremese de Unreal Editor üzerinde geliştiriliyor ve çok yakında oynamaya başlayacağız. Artan Türk oyuncu takımları Squad’da ağırlığını korurken yeni bir Türk ordusu çalışmasının olması gerekiyordu. Squad Muharebe Arama Kurtarma (SQ-MAK) takımı Türk Silahlı Kuvvetleri modu için geçtiğimiz hafta çalışmaya başladı. Squad Türkiye‘nin de desteği mod çalışmasında yaklaşık 10 kişi yer alıyor. Amaçları Türk ordusunun operasyon yaptığı haritaları ve bu operasyonda kullandıkları kıyafetleri, silahları, araçları Squad oyununa aktarmak. Bu yönde ilk adım El-Bab bölgesinin haritasına başlanmasıyla atıldı.

Aşağıda bulunan harita El-Bab’de yer alan hastane bölgesi ve çevresini gösteriyor. Referans noktası alınarak her iki taraf için de oynanış dengesini bozmayacak şekilde bayrak yerleşimi yapılmaya çalışılıyor. Sarı noktalar bayrak noktası yani ele geçirilmesi ya da savunulması gereken alanlar olacak. Tabii bunlar kesin değil ve gelecekte değişebilir.

 

 

SQ-MAK ekibinden Baskiki, harita çalışmalarına ait ekran görüntüleri ve video yayınladı bile…

https://youtu.be/PpCRk-EBd6k

Mod çalışmasının sonunda Türk ordusunun karşısında oyun var olan Insurgency/Direniş olacak. TSK modunda Özel Kuvvetler Birliği yer alacak yani Bordo Bereli olacağımız anlamına geliyor.

SQUAD – TÜRK Silahlı Kuvvetleri modunu envanteri de paylaşıldı. Buradan mod içerisinde yer alacak silahlara, teçhizatlara ve araçlara ulaşabilirsiniz.

Peki bu kadar mı?

Hayır değil. SQ-MAK takımının desteğe ihtiyacı var. Squad oyunu Unreal Engine 4 ile geliştiriliyor ve modlama için de Unreal Editor kullanılıyor. Bahsi geçen arçalar, silahlar için 3D Studio Max, Blender modelleme programlarını kullananlara ve yine Unreal Editor’de tecrübeli kişilere ihtiyaçları var.

Eğer modlama konusunda tecrübeli ve yardım etmek istiyorsanız burada yer alan başvuru formunu doldurarak SQ-MAK takımına gönderin. Ayrıca Facebook sayfalarından ulaşabilir, Discord kanallarına giderek sesli iletişimde bulunabilirsiniz.

Squad oyununun geliştiricisi Offworld Industries mod yapımcılarını destekliyor ve onlarla ilgileniyor. Eğer gerekli çalışmalar doğru bir şekilde ilerlese Türk ordusunu oyunda görebiliriz. Bunun için hiçbir engel bulunmuyor. Birçok ülkenin ordusu, haritası, araçları, silahları geliştirilmeye devam ediliyor.

 

SimülasyonTÜRK

 

 

1 Yorum

1 Yorum

  1. Simülasyon Türk

    Simülasyon Türk

    Eyl 25, 2017 at 19:34

    Ayrıca biz de SquadPark adında bir takım oluşturmaya başladık. Yakında ilgili konuları görebileceksiniz. 🙂 https://www.simulasyonpark.com/t/squad-taktiksel-savas-simulasyonu-ana-konu/318/6?u=hasanofke

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Squad

SQUAD Alpha v11 Güncellemesi İngiliz Ordusunu Ekledi!

Taktiksel savaş simülasyonu SQUAD için Alpha 11 güncellemesi 4 Mayıs günü çıktı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

SQUAD Alpha v11 Güncellemesi İngiliz Ordusunu Ekledi!

Taktiksel savaş simülasyonu SQUAD için Alpha 11 güncellemesi 4 Mayıs günü çıktı. Bu güncellemenin en önemli özelliği uzun süre önce duyurulan ve daha önceki haftalarda kesin olarak gördüğümüz İngiliz Silahlı Kuvvetleri ordusunun taraf olarak oyuna eklenmesi oldu. Bu ordunun kendi piyade silahları ile araçları da güncelleme ile geliyor. L85A2 , L86A2, L129A1 Sharpsooter gibi silahlar envantere eklenirken FV510 ve M2A3 IFV gibi araçlar da İngiliz tarafının kullanımına sunuldu.

Bunun dışında bir diğer en büyük yenilik ise Afganistan temalı Kamdesh haritasının oyuna eklenmesi oldu. Diğer haritalarda da iyileştirmeler yapıldı. Güncelleme notlarına buradan ulaşabilirsiniz. Aylık recap’lerde özellikleri zaten göstermişlerdi.

 

Alpha v11 tanıtım videosu

 

 

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Squad

SQUAD için şu an neler yapılıyor? Hangi özellikler geliştiriliyor? [Ocak 2018 Recap]

Harita genişlemetleri, yeni silahlar, Alpha 10 güncellemesi, İngiliz ordusu ve daha fazlası!

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

SQUAD için şu an neler yapılıyor? Hangi özellikler geliştiriliyor? [Ocak 2018 Recap]

Harita genişlemetleri, yeni silahlar, Alpha 10 güncellemesi, İngiliz ordusu ve daha fazlası!

Offworld Industries stüdyosu geçtiğimiz gün yayınladığı Ocak 2018 Recap yazısı ile Squad oyununun son durumu hakkında bilgilendirmede bulundu. Oyuncular tarafından merakla beklenen ve büyük değişikliklerin olduğu Alpha 10 güncellemesinin son testlerinin artık hazır olduğu duyuruluyor! Yılbaşından önce oyuncular için kısa süren bir açık beta testi gerçekleştirilmişti.

Alpha 10 Durumu

Test sisteminden bu yana oyuncular tarafından geri bildirilen 323 ayrı hata ve sorunu çözmeyi başarmışlar. Tam sürümünün çıkmasından önce birkaç hata daha bulunmuş ama geliştirici takım bunlar üzerinde sıkı bir şekilde çalışıyor. Ayrıca Alpha 10 çıkışından sonra oyunun diğer alanlarında gelişme göstermek isteniyor. Daha önceki recaplerden farklı olarak bunun tamamlanmaya son derece yakın ve oyuna yakın gelecekte eklenecek olan bir içerik olduğu belirtiliyor.
 

Sanat ve Modelleme

İngiliz Ordu Güncellemesi

 

Kickstarter başladığından beri oyuncular tarafından beklenen ve alay konusuna dönen İngiliz orudusu artık savaşmak için hazır! Kendi silahları, kıyafetleri ve ekipmanları ile savaş alanına yeni bir tat getirecekler!

 


 

Yeni İsyancı Asker Modellemeleri

Şu an kullanılan isyancı asker modelleri oyun motorunun pazar yerinde hala satılmakta olan varlıklar olduğundan Squad’ın geliştirici takımı kendi başına yeni bir takım modelleme işine girişmiş. Bununla birlikte görsel olarak daha çeşitli olacak çok çeşitli sivil ve paramiliter tarzlar oyuna gelecek. Güncelleme ile yayınlanmadan önce biraz daha kaplamalarının cilalanmasına ihtiyaç var!

 


Technical için Doğaçlama Zırh Paketi

Diğer bir geliştirme ise ayrılıkçı tarafın kullandığı hafif araçlara doğaçlama yapılmış bir zırh türü olmuş. Şarapnel ve küçük silah ateşlerine karşı dirençli olan bu araçlar genellikle hız ve kullanımdan fedakarlık yapıyor.

 


 

BGM-71 TOW Güdümlü Füze Sistemi(Yerleştirilebilir)

Squad’ın geliştirme hattındaki ilk görevleri BGM-71 TOW ile güdümlü füze sistemlerine girmekmiş. Aşırı zor mesafelarden tel-güdümlü anti-tank füzesi atabiliyor üzerinde yüksek büyüteçli nişangah bulunuyor. Bu silah Amerika FOB alanlarının savunmanlarında bir miktar dişli olacak.


 

PKP

 

Alpha 10’da PKM’yi göreceğiz fakat kısa süre modernize edilmiş kuzeni PKP eklenecek. Optik için bir askı ile tamamlanan bir Rus silahı olan PKP sayesinde makineli tüfekçiler daha da korkunç hale gelecek!

 


 

Ağır Makineli Silahlara Optik Özellikler(HMG Optics)

Siperlere veya herhangi bir noktaya yerleştirileben ağır makineli silahlar için optik desteği getiriliyor. Konvansiyonel ayrılıkçılar artık bu şekilde kullanabilecek. Bu Heavy Machine Gun yani HMG silahını kullanan askerler daha fazla hedef bulabilecek.

 


 

Haritalandırma

Yeni yıl yeni bir haritalandırma ile geliyor! Bu yıl gelişmekte olan topluluğun güncel harita durumuna ayak uydurmaya çalışılacak ve bu nedenle işler belki de geçmişe göre biraz daha iyi ilerleme gösterebilecek.

Kohat Genişlemesi

Bu güncelleme ile Kohat Toi Nehir Vadisine doğru genişleyecek ardından haritanın doğu ve güney bölümlerine iyileştirmeler getirilerek daha çeşitli ve ele geçirilebilir alanlar sağlanacak. Ek olarak haritanın doğu kenarı yepyeni bir Amerika Ordusu FOB alanına ev sahipliği yapacak kendine ait helikopter iniş pisti olacak.


 

Logar Valley Genişlemesi

Eski haritalardan bazılarını yenileme aşamasının bir parçası olarak Logar Vadisi’ndeki ana kasaba ve binaların yaklaşık %40’ını iki katlı ve daha büyük iç mekanlı yapılarla değiştirmişler. Ve ek olarak birçok hasarlı ve yıkılmış binaların yanı sıra haritaya araçların çevikliğini korumak adına birkaç yeni biseksiyon(ikiye bölünmüş) yolu eklenmiş.

 

 


 

Kamdesh Highlands Haritası

Operation First Light haritasındaki deneyimlerine dayanarak Afganistan’ın daha önceki projelerden daha dayanıklı bir bölümünü temel alan görsel olarak yeni bir harita üzerinde çalışılmaya başlanmış. Büyük bir çam ormanı ile kaplanmış olan haritada engebeli arazi riski sayesinde pusuyu düşürme imkanları olacak.


 

Fallujah(Felluce) haritasının durumu

Uzun vadeli Felluce haritasının düzeni konusunda ilerleme kaydedilmiş. Şehir oluşturma sürecinin ikinci aşamasına geçilmiş ve çevre ekibi şehrin çekirdiğini oluşturmak için daha büyük kentsel yapıların oluşturulması üzerinde çalışmaya başlamış. Yılın son kısmında aylık güncellemelerden birinde yayınlanacağı belirtiliyor.
Yılın ilk Recap blog yazısı Felluce haritasının son durumu ile bitiyor.
Squad Türkiye Facebook sayfasını beğenebilir ve özel grubuna katılabilirsiniz.
SquadTurkiye.com
Okumaya devam edin

Squad

SQUAD – Sikorsky MH-60L Black Hawk Helikopter Modu

Nam-ı diğer Kara Şahin, SQUAD oyununa mod olarak geldi.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

SQUAD – Sikorsky MH-60L Black Hawk Helikopter Modu

Nam-ı diğer Kara Şahin, SQUAD oyununa mod olarak geldi.

Steam Atölye sayfasında yayınlanan ilk helikopter modunu test ettik. Heedicalking isimli kullanıcının Unreal Editor’da blueprint ile eğlencesine hazırladığı Sikorsky MH-60L Black Hawk helikopter modunu Squad’ın haritalarında kullanabiliyorsunuz. Bu sadece bir mod olsa da ileride helikopter sisteminin Squad’a resmi olarak ekleneceğini biliyoruz.

Sunucularda çalışabiliyor fakat Firing Range modunda farklı haritalarda açabiliyorsunuz.

Komut satırını J ile açıp her şeyi sildikten sonra AdminChangeMap yazın ve sonu Heli ile biten haritaları seçin. Enter tuşuna basın harita yüklenecektir.

Model Sahibi:  SkylineGTAFreak, GTA 5 Mod “MH-60L Black Hawk”

KONTROLLER:
W: YükselmeIncrease Altitude
A/D: Sağa sola döndürme
Mouse: Pitch/Yaw
Left Alt: Kokpitte serbest kamera sağa sola bakmak için
C (geçici olarak devredışı): Third person/üçüncü şahıs kamerası

İrtifa kontrolü bir sonraki güncellemede daha kullanıcı dostu yapılacakmış. 🙂

 

SQUAD – Helicopter Mod v2 abone olmak için tıklayın.

SQUAD Türkiye

Okumaya devam edin

Bir rica…

Sitemizde Adblocker kullanmamanızı rica ediyoruz. Sizi rahatsız edecek reklamlara yer vermiyoruz. Yayının devam etmesi için Google reklamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler