Squad’ın Türk Silahlı Kuvvetleri Modu Geliştiriliyor! [İlk Görüntüler]

1

Squad’ın Türk Silahlı Kuvvetleri Modu Geliştiriliyor! [İlk Görüntüler]

Bordo Bereliler, Squad oyununa katılıyor…

1 yıl önce başlayan Squad’ın Türk ordusu çalışmaları çeşitli nedenlerle devam ettirilememişti. Aradan geçen sürede hem Türk topluluğu hem de oyun epey bir yol aldı. Gelişen modlama desteği sayesinde Post Scriptum, Fransa ordusu ve çeşitli ülke haritaları gibi mod çalışmaları ortaya çıkmaya başladı. Henüz hiçbiri oyun içerisinde faaliyet gösteremese de Unreal Editor üzerinde geliştiriliyor ve çok yakında oynamaya başlayacağız. Artan Türk oyuncu takımları Squad’da ağırlığını korurken yeni bir Türk ordusu çalışmasının olması gerekiyordu. Squad Muharebe Arama Kurtarma (SQ-MAK) takımı Türk Silahlı Kuvvetleri modu için geçtiğimiz hafta çalışmaya başladı. Squad Türkiye‘nin de desteği mod çalışmasında yaklaşık 10 kişi yer alıyor. Amaçları Türk ordusunun operasyon yaptığı haritaları ve bu operasyonda kullandıkları kıyafetleri, silahları, araçları Squad oyununa aktarmak. Bu yönde ilk adım El-Bab bölgesinin haritasına başlanmasıyla atıldı.

Aşağıda bulunan harita El-Bab’de yer alan hastane bölgesi ve çevresini gösteriyor. Referans noktası alınarak her iki taraf için de oynanış dengesini bozmayacak şekilde bayrak yerleşimi yapılmaya çalışılıyor. Sarı noktalar bayrak noktası yani ele geçirilmesi ya da savunulması gereken alanlar olacak. Tabii bunlar kesin değil ve gelecekte değişebilir.

 

 

SQ-MAK ekibinden Baskiki, harita çalışmalarına ait ekran görüntüleri ve video yayınladı bile…

Mod çalışmasının sonunda Türk ordusunun karşısında oyun var olan Insurgency/Direniş olacak. TSK modunda Özel Kuvvetler Birliği yer alacak yani Bordo Bereli olacağımız anlamına geliyor.

SQUAD – TÜRK Silahlı Kuvvetleri modunu envanteri de paylaşıldı. Buradan mod içerisinde yer alacak silahlara, teçhizatlara ve araçlara ulaşabilirsiniz.

Peki bu kadar mı?

Hayır değil. SQ-MAK takımının desteğe ihtiyacı var. Squad oyunu Unreal Engine 4 ile geliştiriliyor ve modlama için de Unreal Editor kullanılıyor. Bahsi geçen arçalar, silahlar için 3D Studio Max, Blender modelleme programlarını kullananlara ve yine Unreal Editor’de tecrübeli kişilere ihtiyaçları var.

Eğer modlama konusunda tecrübeli ve yardım etmek istiyorsanız burada yer alan başvuru formunu doldurarak SQ-MAK takımına gönderin. Ayrıca Facebook sayfalarından ulaşabilir, Discord kanallarına giderek sesli iletişimde bulunabilirsiniz.

Squad oyununun geliştiricisi Offworld Industries mod yapımcılarını destekliyor ve onlarla ilgileniyor. Eğer gerekli çalışmalar doğru bir şekilde ilerlese Türk ordusunu oyunda görebiliriz. Bunun için hiçbir engel bulunmuyor. Birçok ülkenin ordusu, haritası, araçları, silahları geliştirilmeye devam ediliyor.

 

SimülasyonTÜRK

 

 

1 YORUM

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here