SQUAD için şu an neler yapılıyor? Hangi özellikler geliştiriliyor? [Ocak 2018 Recap]

0

SQUAD için şu an neler yapılıyor? Hangi özellikler geliştiriliyor? [Ocak 2018 Recap]

Harita genişlemetleri, yeni silahlar, Alpha 10 güncellemesi, İngiliz ordusu ve daha fazlası!

Offworld Industries stüdyosu geçtiğimiz gün yayınladığı Ocak 2018 Recap yazısı ile Squad oyununun son durumu hakkında bilgilendirmede bulundu. Oyuncular tarafından merakla beklenen ve büyük değişikliklerin olduğu Alpha 10 güncellemesinin son testlerinin artık hazır olduğu duyuruluyor! Yılbaşından önce oyuncular için kısa süren bir açık beta testi gerçekleştirilmişti.

Alpha 10 Durumu

Test sisteminden bu yana oyuncular tarafından geri bildirilen 323 ayrı hata ve sorunu çözmeyi başarmışlar. Tam sürümünün çıkmasından önce birkaç hata daha bulunmuş ama geliştirici takım bunlar üzerinde sıkı bir şekilde çalışıyor. Ayrıca Alpha 10 çıkışından sonra oyunun diğer alanlarında gelişme göstermek isteniyor. Daha önceki recaplerden farklı olarak bunun tamamlanmaya son derece yakın ve oyuna yakın gelecekte eklenecek olan bir içerik olduğu belirtiliyor.
 

Sanat ve Modelleme

İngiliz Ordu Güncellemesi

 

Kickstarter başladığından beri oyuncular tarafından beklenen ve alay konusuna dönen İngiliz orudusu artık savaşmak için hazır! Kendi silahları, kıyafetleri ve ekipmanları ile savaş alanına yeni bir tat getirecekler!

 


 

Yeni İsyancı Asker Modellemeleri

Şu an kullanılan isyancı asker modelleri oyun motorunun pazar yerinde hala satılmakta olan varlıklar olduğundan Squad’ın geliştirici takımı kendi başına yeni bir takım modelleme işine girişmiş. Bununla birlikte görsel olarak daha çeşitli olacak çok çeşitli sivil ve paramiliter tarzlar oyuna gelecek. Güncelleme ile yayınlanmadan önce biraz daha kaplamalarının cilalanmasına ihtiyaç var!

 


Technical için Doğaçlama Zırh Paketi

Diğer bir geliştirme ise ayrılıkçı tarafın kullandığı hafif araçlara doğaçlama yapılmış bir zırh türü olmuş. Şarapnel ve küçük silah ateşlerine karşı dirençli olan bu araçlar genellikle hız ve kullanımdan fedakarlık yapıyor.

 


 

BGM-71 TOW Güdümlü Füze Sistemi(Yerleştirilebilir)

Squad’ın geliştirme hattındaki ilk görevleri BGM-71 TOW ile güdümlü füze sistemlerine girmekmiş. Aşırı zor mesafelarden tel-güdümlü anti-tank füzesi atabiliyor üzerinde yüksek büyüteçli nişangah bulunuyor. Bu silah Amerika FOB alanlarının savunmanlarında bir miktar dişli olacak.


 

PKP

 

Alpha 10’da PKM’yi göreceğiz fakat kısa süre modernize edilmiş kuzeni PKP eklenecek. Optik için bir askı ile tamamlanan bir Rus silahı olan PKP sayesinde makineli tüfekçiler daha da korkunç hale gelecek!

 


 

Ağır Makineli Silahlara Optik Özellikler(HMG Optics)

Siperlere veya herhangi bir noktaya yerleştirileben ağır makineli silahlar için optik desteği getiriliyor. Konvansiyonel ayrılıkçılar artık bu şekilde kullanabilecek. Bu Heavy Machine Gun yani HMG silahını kullanan askerler daha fazla hedef bulabilecek.

 


 

Haritalandırma

Yeni yıl yeni bir haritalandırma ile geliyor! Bu yıl gelişmekte olan topluluğun güncel harita durumuna ayak uydurmaya çalışılacak ve bu nedenle işler belki de geçmişe göre biraz daha iyi ilerleme gösterebilecek.

Kohat Genişlemesi

Bu güncelleme ile Kohat Toi Nehir Vadisine doğru genişleyecek ardından haritanın doğu ve güney bölümlerine iyileştirmeler getirilerek daha çeşitli ve ele geçirilebilir alanlar sağlanacak. Ek olarak haritanın doğu kenarı yepyeni bir Amerika Ordusu FOB alanına ev sahipliği yapacak kendine ait helikopter iniş pisti olacak.


 

Logar Valley Genişlemesi

Eski haritalardan bazılarını yenileme aşamasının bir parçası olarak Logar Vadisi’ndeki ana kasaba ve binaların yaklaşık %40’ını iki katlı ve daha büyük iç mekanlı yapılarla değiştirmişler. Ve ek olarak birçok hasarlı ve yıkılmış binaların yanı sıra haritaya araçların çevikliğini korumak adına birkaç yeni biseksiyon(ikiye bölünmüş) yolu eklenmiş.

 

 


 

Kamdesh Highlands Haritası

Operation First Light haritasındaki deneyimlerine dayanarak Afganistan’ın daha önceki projelerden daha dayanıklı bir bölümünü temel alan görsel olarak yeni bir harita üzerinde çalışılmaya başlanmış. Büyük bir çam ormanı ile kaplanmış olan haritada engebeli arazi riski sayesinde pusuyu düşürme imkanları olacak.


 

Fallujah(Felluce) haritasının durumu

Uzun vadeli Felluce haritasının düzeni konusunda ilerleme kaydedilmiş. Şehir oluşturma sürecinin ikinci aşamasına geçilmiş ve çevre ekibi şehrin çekirdiğini oluşturmak için daha büyük kentsel yapıların oluşturulması üzerinde çalışmaya başlamış. Yılın son kısmında aylık güncellemelerden birinde yayınlanacağı belirtiliyor.
Yılın ilk Recap blog yazısı Felluce haritasının son durumu ile bitiyor.
Squad Türkiye Facebook sayfasını beğenebilir ve özel grubuna katılabilirsiniz.
SquadTurkiye.com

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here