Ana Sayfa Kamyon SimülasyonlarıSpin TiresSpinTires Genel SpinTires’ın Steam Satışları Durduruldu + Resmi Açıklama

SpinTires’ın Steam Satışları Durduruldu + Resmi Açıklama

Yazar SimülasyonTÜRK

SpinTires’ın Steam Satışları Durduruldu + Resmi Açıklama

Offroad kamyon simülasyonu SpinTires’da önemli gelişmeler yaşanıyor…

spintires-steam-oovee-pavel

SpinTires‘da sular durulmuyor desek yeridir. Oovee Games ve SpinTires’ın geliştiricisi Pavel Zagrebelnyy arasındaki problemler büyüyor. Söylentilere göre SpinTires’ın çökme sorunlarının nedeni geliştirici Pavel Zagrebelnyy‘in oyuna sabotaj yapması. Reddit‘te yer alan bir bilgide oyunda çökmeler yaratan zaman ayarlı bomba kullanılıyor. Kullanıcılar buna fix dosyası çıkartarak çözüm bulmuş. Bu düzeltme dosyası sürekli güncelleniyor. Şu an 4. sürümü mevcut. Buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Oyunun kurulu olduğu yere atmanız yeterli.

Spekülasyonlar her iki taraf için de artıyor. Oovee’den yapılan son açıklamada göre basın tarafından ortaya atılan uydurma bir haber olduğunu üzerinde araştırma yaptıklarını belirtiyor.

Pavel ile bu konu üzerinde çalıştıklarını bu hatayı çözmek için sonraki güncellemeyi askıya aldıklarını da ekleyen Oovee Games’den Tony Fellas bu sorunu çözmeye yaklaştıklarını hotfix yayınlayacaklarını Oovee forumlarındaki resmi açıklamada belirtiyor.

İngiliz Oovee Games ve Rus geliştirici Pavel Zagrebelnyy arasındaki problemi sizlere EuroGamer’dan aldığımız bilgilerle burada aktarmıştık.

Güncelleme: SATIŞLAR TEKRAR BAŞLADI

SpinTires’ın Steam satışları da askıya alınmış durumda. PCGamer, RockPaperShotgun sitelerinde yapılan yorumlarda böyle bir kararın ufak bir çökme sorunu için fazla olduğu belirtiliyor. Bunu kasten yapılmış olması olasılığını yükseltiyor. Ortada bir sürü söylenti var. Hangisi doğru hangisi yanlış anlamak elbette güç. Ana geliştirici Pavel böyle bir sabotajın olmadığını belirtiyor. 

SpinTires sayfasını ziyaret ettiğinizde satın almanın kaldırıldığını göreceksiniz. Tıklayın

SpinTires’ın Steam künyesinde geliştirici olarak Oovee Games bulunuyor. Bu da Pavel ve Oovee Games yaptığı anlaşmaya göre belirlenmiş. Oovee Games hem geliştirici hem yayımcı tarafında yer alırken buna ek olarak Polonyalı yayımcı IMGN.pro da oyunun başından beri dağıtımını yapıyor. Eğer gerçekten bir zaman ayarlı çökmeler yaratan bir bomba varsa Steam’den geliştirici ve Oovee Games’in yasaklanmasına bile neden olabilir.

Satışların askıya alınması ciddi bir durum ne sonuçlar doğuracak hep birlikte göreceğiz. Oovee Games para kaçırmakla da suçlanıyor borcunu ödememekle de. Söylentiler de fazla kanıtlar da bir o kadar fazla.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

SimülasyonTÜRKSPINTIRES

2 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

2 yorum

Avatar
Musa Mar 3, 2016 - 11:39

Vay arkadaş cillop gibi oyunu mahvedecekler. 🙁

Cevapla
Avatar
Abdullah Mar 3, 2016 - 21:18

Nazar deydi nazar bu kadar güzel oyun nasıl olu bu hallere gelir Dünya da eşi benzeri yok tabii sorunlarda beraberinde kıskanclık vs.

Cevapla

Yorum yazın