Spintires The Original Game 1.3.3 güncellemesi, Steam'de satıştan kaldırılması
Connect with us

SpinTires Genel

Spintires The Original Game 1.3.3 güncellemesi, Steam’de satıştan kaldırılması

Oovee Games, Spintires oyununu tekrar desteklemeye başlayıp çeşitli güncellemeler çıkarmıştı. Bu yaz ayında ise 1.3.3 sürümü ile birçok yenilik ve değişikliğin bulunduğu güncelleme yayınlandı. Hem eski araçlar geri dönüyor hem de grafik, seslerde iyileştirmeler yapılıyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Spintires The Original Game 1.3.3 güncellemesi, Steam’de satıştan kaldırılması

Oovee Games, Spintires oyununu tekrar desteklemeye başlayıp çeşitli güncellemeler çıkarmıştı. Bu yaz ayında ise 1.3.3 sürümü ile birçok yenilik ve değişikliğin bulunduğu güncelleme yayınlandı. Hem eski araçlar geri dönüyor hem de grafik, seslerde iyileştirmeler yapılıyor. Spintires yaşanan olaylar nedeniyle uzun süreler güncellenememiş ve gelişememişti. Haliyle MudRunner yayınlandıktan sonra oyuncular için bir önemi kalmasa da şimdi MudRunner 2’yi beklerken Oovee Games kendi oyununun haklarını tekrar elinde bulundurduğu için oyunu güncellemeye başladı. Ancak bu sürüm yayınlandıktan sonra Steam’de yapılan DMCA telif şikayeti sayesinde satıştan kaldırıldı. Bu şikayetin Rusya’dan yapıldığı belirtiliyor. Steam Atölye desteği oyuna sahip olanlara devam ediyor. Güncellemeyi de bu şekilde aldılar ancak ne zaman geri döneceği bilinmiyor.

B-130 yani Zil 130 aracı yenileniyor. B-131 ve C-4310 kamyonları da geri dönüyor. Oyun içi grafiklerde iyileştirmeler yapılıyor. Yeni oyun dokuları, sis, alan derinliği gibi iyileştirmeler, Renk paletinde yapılan çalışmalarla daha gerçekçi olması sağlanmış. Alan derinliği azaltılmış, tüm zemin dokuları yenilenmiş. Bazı durumlarda sis azaltılmış. Gece-gündüz iyileiştirilmiş. Gece biraz daha parlak yapılmış(ay ışığında). Su yüzeyinde iyileştirmeler de var.

Dinamik hava durumu

İlk güncellemede yağmur yağışı eklenerek dinamik hava durumu getirilmişti. Yeni sistem ile birlikte rüzgarlar, yağış oranlarında düzenleme yapılıyor. Ve yapraklarla, tozlar uçuluyor. Bu dinamik hava durumu sisteminin ilk yinelemesiymiş daha sonra yeni geliştirmeler de yapılacak. Gelecekte yağmurun sıçrama efektleri, toprak ıslandığında çamurdan geçmenin zorlaşması, araçların ıslanması gibi özellikler eklenecek.

Ses sistemi de komple yenilendi.

Artık sesler tek bir kanaldan gelmiyor. Stereo yani çift kanallı sesi sistemi bunca yılın ardından Spintires’a ekleniyor. Artık sesleri daha iyi duyabileceksiniz. Araç sesleri devir hızı(RPM) ve motor yüküne bağlı olarak farklı şekile çıkacak. Tepeye tırmanırken bile motorun sesini farklı duyacaksınız. Aslında Spintires’da bu gibi özellikler her zaman biraz daha gerçekçiydi ama teknolojileri eskiydi. Yankı sesleri bile eklenmiş durumda. Motor fan sesi, twin-turbo sistemi, motorun aşırı yükte ve boştayken çıkardığı sesler gibi ayrıntılar var. Daha önceki güncellemede ilk kısımlar eklenmişti. Ortam ve etkileşim sesleri de ekleniyor. Oyundaki kamyonlara gerçek motor sesleri de dahil ediliyor. Vinç simülasyonunda PTO sisteminin temel sesleri de eklendi.

Serbest kamera getirildi. Artık oyun ortamında daha iyi fotoğraflar ve videolar çekebilmek için F2 tuşu ile açılan serbest kamera özelliğini kullanabiliyorsunuz. Numpad’de 2,4,6,8 tuşları ile kamera hareket ediyor. 5 tuşu ile kamyonu takip ediyor. – ve + tuşları ile kamerayı yukarı ve aşağı hareket ettirebiliyorsunuz. 0 tuşu ile kamera daha yavaş hareket ediyor.

Yol haritası

Oovee Games bir sürü güncelleme planladığını belirtiyor. Multiplayer’daki kayıt etme sorunları çözmeye çalıştıklarını ve çoklu cihaz desteğinin de olabileceği yazılmış. Ayrıca yeni bir ücretsiz DLC çıkacak. Aşağıda ilk görüntüsü var.

 

1.3.3 güncellemesinin değişiklik listesine buradan ulaşabilirsiniz. Liste çok uzun ve yıllardan sonra bu oyunda bu değişiklikleri görmek güzel ancak çok geç… Bu güncellemeye bile bakınca Spintires gibi efsane simülasyon oyununun yıllarca neler kaçırdığını, nasıl geride kaldığını görüyorsunuz. Ve buna hem geliştiren hem de yayınlayanların hataları neden oldu. Şimdi Spintires’ın devamı olan MudRunner‘ı oynuyor olsak da MudRunner 2‘yi bekliyoruz. Ve onda toparlandığını gördük. Üçüncü oyunlarında farklı stüdyolar ve şirketlerle çalışarak sonunda kurtuldu diyebilir miyiz? MudRunner 2 tanıtıldığında göreceğiz.

 

 

Spintires: MudRunner forumunda Spintires The Original Game için bir başlık açtık.

SimülasyonTÜRK

 

 

Reklam
Yorum yazmak için tıklayın

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SpinTires Genel

Spin Tires için dinamik hava durumları ve bakım güncellemesi beta olarak çıktı

Oovee Games söz verdiği güncellemeyi yayınladı. Yıllar sonra Spintires- The Original Game için bir içerik güncellemesi çıktı. Şu an betada olan güncellemeye katılabiliyorsunuz. Dinamik hava durumu gibi güzel bir özellik ekleniyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Spin Tires için dinamik hava durumları ve bakım güncellemesi beta olarak çıktı

Oovee Games söz verdiği güncellemeyi yayınladı. Yıllar sonra Spintires – The Original Game için bir içerik güncellemesi çıktı. Şu an betada olan güncellemeye katılabiliyorsunuz. Dinamik hava durumu gibi güzel bir özellik ekleniyor. Değişiklikler ve yenilikleri aşağıda listeledik.

Yeni özellikler

 • Steam Cloud(profillerin bulutta depolanması) eklendi
 • Dinamik yağmur
 • Toz efekti ile birlikte dinamik rüzgar
 • RPM, motor fanı ve turbo için doğru motor sesleri
 • Tüm kamyonlar için yeni ses motoru(T700 hariç buna daha sonra başka seslerle gelecek
 • Lastikler için vızıltı sesi eklendi
 • Direksiyon için pompa sesi eklendi
 • Motorun sıcaktan soğuğa geçişsesi eklendi
 • Fren sürükleme sesi eklendi.
 • Fren için gıcırtı sesi eklendi
 • Yeni ortam, ambiyans ve etkileşim sesleri eklendi
 • Su altında egzoz için parçacık efektleri eklendi

Yeniden eklenen eski özellikler

 • SSAO efektleri
 • Dinamik lastik izleri ve çamur topakları
 • Su itme efektleri
 • Su için damla parçacık efektleri

İyileştirmeler ve Ayarlamalar

 • Oyun renk paleti artık daha gerçekçi(daha sıcak) şekilde iyileştirildi.
 • Tüm zemin dokuları yenilendi.
 • Çamur ve su direnci ile sürtünme değerleri orijinal salma değerlerine yakın şekilde ayarlandı. (daha zorlayıcı)Çamur / su direnci ve sürtünme değerleri orijinal salma değerine yakın olacak şekilde ayarlandı
 • Kamera uzaklaştırma menzili artırıldı.
 • Kamera oto yakınlaştırması kaldırıldı(istasyonlar hariç)
 • Kullanıcı arayüzü, menü, yerelleştirme iyileştirildi.
 • İki kat vinç uzunluğu getirildi.
 • Alan derinliği azaltıldı
 • Sis azaltıldı
 • Far ışıkları ve ışıklandırma ışınları iyileştirildi
 • Göz adaptasyon efektleri azaltıldı
 • Hasarlı motor parçacacık efektleri iyileştirildi
 • Tüm araçların genel kullanımı ve vites oranları iyileştirildi(T700 hariçtir)
 • Gece/gündüz ayarları iyileştirildi
 • Daha parlak gece(ay ışığı)
 • Daha iyi kaya tırmanışı için kaya/taşların sürtünmesi iyileştirildi
 • Çamur, otlar, bitki örtüsünün renderlama mesafesi yükseltildi
 • Araç motoru hasar almasa bile çıkan vites gıcırdama sesi kaldırıldı
 • Direksiyon artık kamerayı çevirmeyecek.

Düzeltmeler

 • Utility semi-trailer ışığı yanlış yerleştirilmişti düzeltilmiş.
 • Alınamayan başarım kaldırıldı(tresspasser adlı)

 

Nasıl katılacaksınız?

Steam>Oyun Kütüphanesi>Spintires sağ tık Özellikler penceresini açıp BETALAR sekmesinde public_beta – Build v10.04.19m seçiniz. Şifre girmenize gerek yoktur. Güncelleme yüklenmeye başlanacaktır.


Spin Tires oyunu ile ilgili son yazdığımız haberi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Spin Tires efsanesi dinamik hava durumları güncellemesi ile geri dönüyor!

 

Spintires- The Original Game ana konusunda anlık gelişmeleri aktarıyoruz. Bilginize…

 

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

SpinTires Genel

Spin Tires efsanesi dinamik hava durumları güncellemesi ile geri dönüyor!

İlk Spintires oyununun sahibi Oovee Games CEO’su Zane Saxton yılbaşında bir açıklama yaparak Spintires’ın geri döneceğini ve yaşananların arkasındaki gerçekleri açıklayacağını duyurmuştu. Sessizlik için özür dileyen Oovee stüdyosu Spintires için Nisan ayında bir güncelleme yayınlayacak. Bu güncelleme ile oyuna tamamen yenilenmiş B-130 modeli eklenecek ve bunun dışında dinamik hava durumları gelecek.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Spin Tires efsanesi dinamik hava durumları güncellemesi ile geri dönüyor!

İlk Spintires oyununun sahibi Oovee Games CEO’su Zane Saxton yılbaşında bir açıklama yaparak Spintires‘ın geri döneceğini ve yaşananların arkasındaki gerçekleri açıklayacağını duyurmuştu. Sessizlik için özür dileyen Oovee stüdyosu Spintires için Nisan ayında bir güncelleme yayınlayacak. Bu güncelleme ile oyuna tamamen yenilenmiş B-130 modeli eklenecek ve bunun dışında dinamik hava durumları gelecek. Rastgele yağmur yağışları ve rüzgar gibi durumlar oyunda mümkün olacak. Bunun için kısa bir video da paylaştılar. Spintires: MudRunner oyunu 2019 başında adını değiştirerek MudRunner olarak yoluna devam etmeye başlamıştı. Daha önce Spintires’ın isim hakkını Oovee Games işbirliği ile kullanıyordu anlaşmanın sona ermesiyle beraber Oovee Games de oyunu tekrar destekleyeceğini duyurmuş oldu. Spintires’ın gelişim süreci o kadar çok sancılı geçti ki artık kimse Oovee Games’e güvenmiyor. Geçtiğimiz gün MudRunner 2 tanıtıldı ve Saber Interactive stüdyosuna geçen oyunun ilk geliştiricisi Pavel Zagrebelniy tarafından geliştiriliyor ve yine Focus Home Interactive tarafından bu yıl sonunda PC ve konsollara yayınlanacak. Hak ettiği noktaya gelmiş gibi görünen oyuna şimdi kendi oyunu rakip olarak çıkıyor.

Oovee Games  yanlış bilinen gerçeklere dair bir açıklama yaptı ancak bu da onu kurtaramayacak gibi görünüyor. Çünkü Spintires’ın kazancı stüdyo kurmak yerine farklı yerlere harcanmış ve bu her yerde yazılmıştı.

Oovee stüdyosuna göre yanlışlar ve gerçekler!

Oovee Games tarafından Pavel’e hiç para ödenmediği söyleniyordu ancak bunu yalanlıyorlar. Spintires için çalıştığı süre boyunca ödeme yaptıklarını belirtiyorlar. Spintires, Pavel’in oyunumu mu? Bunun yanlış olduğunu Pavel’in tüm çalışma haklarını Oovee Game Studios’a verdiğini söyleyen Zane Saxton, Pavel’in Spintires için lead programmer olarak Oovee Games’e çalıştığını iddia ediyor. Peki Pavel, Spintires’ın tek geliştirici miydi? Buna da bir yalanlama geliyor. Spintires’a katkı sağlayan ve çalışan birçok insan biri olduğunu söylüyorlar. Oovee Games tek yayımcı mıydı? Bunun yanlış olduğunu Oovee Games’in geliştirme stüdyosu ve yaratıcısı olduğunu belirten Zane Saxton oyunun yayımcısının IMGN.pro olduğunu vurguluyor. Oovee Game Studios orijinal Spintires oyununu terk etti! Bunu da yalanlayan stüdyo 2015 Haziran ayında Saber Interactive’ın Oovee Game Studios ile iletişime geçtiğini ve bunun da Saber Interactive’a belirli lisans hakları verilmesiyle sonuçlandığını ayrıca oyunun tüm haklarını Oovee’de kaldığını belirtmiş. Pavel daha sonra Oovee Game Studios’tan ayrılarak Saber Interactive için çalışmaya başlamış. Peki Spintires şu an Saber Interactive ve Focus Home Interactive şirketlerine mi ait? Bunun da yanlış olduğunu Spintires’ın tüm kaynak kodları, görsel özellikleri, varlıkları ve markası ile birlikte tek sahibinin Oovee Game Studios olduğunu belirtiyor. MudRunner / MudRunner 2 farklı ve ayrı oyunlar mı? Oovee stüdyosu bunu yalanlıyor ve Spintires: MudRunner, Spintires: MudRunner American Wilds ve MudRunner 2’nin orijinal Spintires oyununun türevleri olduğunu vurguluyor.

 
Spintires, 2014 Haziran ayındaki çıkışından önce Kickstarter‘da para toplanarak geliştirilmişti. Oovee Games’in amacı şu an kendini temize çıkarmak, bozulan itibarını düzeltmek, Spintires oyununu güncelleyerek oyunu terk etmediğini göstermek ve yine MudRunner ile rekabet etmek gibi duruyor. Yukarıda belirttiği gerçekleri de zaten biliyorduk. Ancak diğer oyunun geldiği nokta ile şu an arasında farklar var. Yine de Spintires hala fizikleriyle oynanılabilecek ve güzel yeniliklerle kendini hatırlatabilecek bir oyun. Daha önce kaldırılan özelliklerin ve yine çok istenen belli başlı ayrıntıların gelebileceği belirtilmiş. Bu ay çıkacak olan güncellemeden sonra bakalım bizleri neler bekleyecek? Ortada yıllarca potansiyeli boşa harcanan çok güzel bir yapım var. Ve bunun suçlusu da bizce her iki taraf. Gözümüz elbette MudRunner 2’de olacak ama burayı da göz ardı etmeyeceğiz. 🙂 Pek güvenmesek de… Dinamik hava durumu gibi açıklamların da MudRunner 2’nin tanıtım gününe denk getirildiğini ekleyelim.

 

Dinamik hava durumuna ait video aşağıda bulunuyor ancak bunlar zaten modlarla yıllar önce gerçekleştirilmişti yani modun bir tık üstüne çıkmış gibi görünmüyorlar.

 

https://www.facebook.com/watch/?v=419099708651090

 

Steam’de Spintires – The Original Game

 

 

Spintires – The Original Game için forum sayfamızda yeni bir başlık açtık. Anlık gelişmeleri orada aktaracağız. Takipte kalın 🙂

 

Daha önce yayınlanan önemli haberleri okuyarak bu süreçte neler yaşandığını anlayabilirsiniz.

SpinTires Geliştiricisinden Yeni Oyun Geliyor!

Spin Tires Terk Edilmemiş (!)

Spin Tires Ne Zaman Güncellenecek? Neler Gelecek?

Spin Tires’ın Konsol Sürümleri ve PC Güncellemesine Dair Açıklama!

SpinTires Yapımcısı Oovee Games’den Çok Önemli Açıklama Geldi!

SpinTires’ın Steam Satışları Durduruldu + Resmi Açıklama

SpinTires Yapımcısıyla İlgili Önemli Sorunlar

SimülasyonTÜRK 

Okumaya devam edin

SpinTires Genel

SpinTires’ın Steam Fiyatı Düşürüldü!

Spintires: MudRunner’ın çıkışıyla ilk oyunun Steam fiyatı 25 TL yapıldı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

SpinTires’ın Steam Fiyatı Düşürüldü!

Spintires: MudRunner’ın çıkışıyla ilk oyunun Steam fiyatı 25 TL yapıldı.

1 Aralık tarihine kadar SpinTires sahipleri yeni oyun olan SpinTires: MudRunner’ı 54 TL’den satın alabilecek. İşte burada yeni Spintires oyuncusu kazanabilmek için ilk oyunun fiyatında %50 kalıcı fiyat indirimi yapıldı. Steam’de 25 TL’den alacağınız Spintires sonrası yeni oyun MudRunner’ı 54 TL’den satın alarak 108 TL yerine 79 TL ödemiş olacaksınız.

 

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Bir rica…

Sitemizde Adblocker kullanmamanızı rica ediyoruz. Sizi rahatsız edecek reklamlara yer vermiyoruz. Yayının devam etmesi için Google reklamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler