Spintires: MudRunner’dan Kokpit Kameralı Oynanış Videosu!

0

Spintires: MudRunner’dan Kokpit Kameralı Oynanış Videosu!

Bu videoda kokpit kamerasından oynanışı net olarak görüyoruz.

 

31 Ekim’de çıkmasını sabırsızlıkla, delice beklediğimiz offroad simülasyonu Spintires: MudRunner için bugün yeni bir video paylaşıldı. Oynanış görüntülerinden oluşan videoda sürpriz bir şekilde duyurulan kokpit kamerası sahneleri de bulunuyor. Suda kaldığımızda kokpitte yer alan gösterge panellerinin kapandığını da görüyoruz. Arayüz yenilemeleri gibi pek çok şeyi aşağıda videoyı izleyerek görebilirsiniz.

 

Kokpit kamerasında normalde arayüzde olmayan hız, devir oran göstergeleri var. Buna ek olarak diferansiyel kilidi gibi araç özelliklerine ilişkin dijital bir ekran var. Görüş alanı geniş değil yani FOV 55 derece civarında görünüyor. Kokpit içerisinde kamera serbest her açıya dönecek mi? Bilmiyoruz. Motor bozulduğunda farklı tepkiler olabilir. Suya sağlanan UAZ-3151 cipinin gösterge panelinin karardığını gördük. Diğer kamyonların kokpit kamerası gösterilmedi.

Ayrıca nehir girişlerinde bariyer sistemi var. Kapılar otomatik olarak açılıyor. Multiplayer’da diğer aracın gölgelerini vs. hala göremiyoruz.

 


Başka ne bilgiler var?

SimülasyonPark’ta yer alan Spintires: MudRunner konusunda paylaşıyoruz.

Tekerlek için daha fazla ayarlama olacak mı diye sormuşlar yani ETS 2’de ki jant vb. şeyleri değiştirme anlamına geliyor.
MudRunner’da araç tekerleğinin kaldırılma nedenlerinde biri de buymuş. Gerçekte böyle bir senaryo olmadığı için artık oyun oturumda araç tekerleklerini değiştirmeye izin verilmeyecekmiş. Birden fazla jant eklenebilmesi için xml dosyalarını düzenlemek gerekecekmiş. Çıkışta bunun için döküman olacakmış.
Römorklarda eklenti yükleme olacak mı diye sormuşlar ya da römorka römork bağlama yania çoklu dorse çift dorse gibi bir şey.
Buna çıkıştan sonra bir güncelleme ile imkan tanınabilirmiş.
Işık problemlerini birçok geliştirme yapılmış. Aydınlatma ve gölgelemede birçok düzeltme olmuş.

Spintires MudRunner’da su hakkinda haberler
Soru: Yeni suyun arac uzerinde fiziksel bir etkisi var mi? ornegin:
cok guclu bir akinti araci devirebilirmi veya hafif bir araci suruklermi vb.

Cevap: Su her zaman fiziksel bir etkiye sahipti, ancak MudRunner’da belirgin sekilde gelisti. Eskiden su fiziksel etkisini aracin lastiklerine uygulardı ( geri kalan su alttan akip giderdi) bu nedenle arac asla devrilmezdi. Araclar artik daha kolay devrilebilecek. (tamamen suyun altinda oldugunuz zaman sualtı akintilari). Kisacasi su akisi artik daha dogal olarak fizigi etkiliyor. (gorsel akis modeli de gelistirildi)


 

Çamur fizikleri bu yazıda açıklanmıştı. Okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

SpinTires: MudRunner’ın Çamur Fizikleri Teknik Olarak Açıklandı!

Oynanış videosunda değişen sistemi zaten görüyoruz. 🙂

 

SimülasyonTÜRK

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here