Ana Sayfa Kamyon SimülasyonlarıSnowRunnerSnowRunner Haberler SnowRunner için v5.0 İçerik Güncellemesinin Açık Betası Başladı!

SnowRunner için v5.0 İçerik Güncellemesinin Açık Betası Başladı!

Yazar SimülasyonTÜRK

SnowRunner için v5.0 İçerik Güncellemesinin Açık Betası Başladı!

SnowRuner‘ın beklenen içerik güncellemesi 5.0 yaması açık beta olarak yayınlandı. Taymyr için Rift isimli yeni harita, yeni skinler, ForceFeedback ayarlamaları, çoklu kayıt slotları, modlu haritalarda serbest kamera, multiplayer’da bölge değiştirme gibi özelliklerin bulunduğu güncelleme için yeni sürümler gelmeye devam edecek. SnowRunner’ın 5.0 güncellemesini açık beta kullanabilmek için ayrı bir sürüm tekrar indirmeniz gerekiyor. Nasıl yapıldığını aşağıda anlattık! Public test server ile ilgili geri bildirimlerinizi buradan gönderebilirsiniz.

Açık beta sürümü nasıl indiriliyor?

Epic Games Store’da oyuna sahip olanlar için SnowRunner – Public test version şeklinde ayrı bir oyun daha geliyor. Bunu sıfırdan indirip kurmanız gerek. 9.72 GB boyutundaki SnowRunner Test Server indirdikten sonra 5.0 açık betasına erişebiliyorsunuz.

5.0 güncellemesi tamamlanana kadar buraya çeşitli güncellemeler gelecek. Ardından diğer ana oyun için 5.0 güncellemesi tam sürüm olarak çıkacak.


Profil kayıtları ne oluyor?

SnowRunner ana oyunu ile test server sürümü tamamen ayrı olduğu için profillerinizi açık beta güncellemesinin olduğu versiyona aktarabiliyorsunuz. Bunu manuel olarak yapmanız gerekiyor.

Bu işlemi ters şekilde yapmayın çünkü oyununun profil kaydı bozulabilir!

Önce test server olan oyuna girin sonra bu işlemi gerçekleştirin.

Ana oyun profil kayıtları şurada(live branch):

C:\Users\username\Documents\My Games\SnowRunner\base\storage\backupSlots\sd6f4e86g1d6s1gd5 (bu kod bilgisayarınızda değişiklik gösteriyor)

Yukarıdaki klasörün içindeki dosyaları kopyalayıp aşağıdaki SnowRunnerBeta klasörünün içindeki gösterilen yere yapıştırın(Test Server):

C:\Users\username\Documents\My Games\SnowRunnerBeta\base\storage\sd6f4e86g1d6s1gd5 (bu kod bilgisayarınızda değişiklik gösteriyor)

Önce test server olan oyuna girin. SnowRunner Public test version açtığınızda Epic Games Store’ın bulut ya da yerel kaydı mı yüklesin sorusuna YEREL KAYIT olarak cevap verin. Bilgisayarınızdaki kaydı çalıştıracaktır. Ve oyunu yeniden başlattığınızda ana sürümdeki profilleriniz betaya geçmiş olacak.

Tam sürüm 5.0 güncellemesi çıktığında ANA OYUNDAKİ PROFİL KAYDINIZDAN DEVAM EDEBİLİRSİNİZ. AÇIK BETA’DAKİ PROFİLİ GERİ KOPYALAMAYIN!


5.0 Açık Beta Özellikleri Nedir?

Yeni Özellikler:

  • Yeni Taymyr yaz haritası: Rift
  • 2 araç skini (Derry Longhorn 3194, KHAN Lo4F )
  • Modlu haritalarda serbest kamera
  • Çoklu kayıt slotları(Multiple Save Slots)
  • Mods: kurulan modları gösteren bir sayaç
  • Force Feedback ayarı
  • Multiplayer: Oyuncular artık coop oynarken harita bölgesini değiştirebilecek.

Ek bilgiler;

Tüm oyunu kontrol ettiğiniz klavye tuşları artık değiştirilebiliyor. Direksiyon setlerini ayarladığınız ekran için de yeni özellikler getirilmiş. ForceFeedback, ters çevrilmiş veya ayrılmış pedal seçenekleri bulunuyor.


Bizde mevcut olan Thrustmaster TH8A düz vitesini hala atayamıyoruz. Yeni sürümlerde umarız çözülür.

Feedback aktif olduğu için klavyeden süremiyorsunuz. Ayrıca yine direksiyonda sürerken fare ile kamerayı döndürmeye çalıştığınızda direksiyon sıfırlanıyor. Sağa sola bakma tuşunu doğru düzgün çalıştıramadığımız için kontrol zorlanıyor.


SnowRunner için PC Hotfix v4.1 güncellemesi çıktı! Daha büyük güncelleme geliyor… Sorunlar çözülüyor…

 

SnowRunner forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

1 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

1 yorum

Avatar
ahmet yılmaz Haz 9, 2020 - 23:18

şu oyuna hala performans güncellemesi gelmedi mi? forumlarda bazı oyuncular oyunun kötü optimize edildiğini söylüyorlar bencede sıkıntısı var oyunun. ulan gtx 1080 ti bile fps’yi sabit 60 fps tututamıyor vay anasını sanki gta 6 oynuyoruz

Cevapla

Yorum yazın