in , , , , , ,

Simuwelt ekibinin SCS Software röportajı!

Simuwelt ekibinin SCS Software röportajı!

Alman yayıncı Simuwelt, SCS Software CEO’su Pavel Sebor ile röportaj yaptı. İşte o çok önemli bilgiler!

 

Simuwelt ekibi birkaç gün önce Prag’ta SCS Software ofisini ziyaret etti. SCS Software şu an Euro Truck Simulator 2 ve sonraki oyunu American Truck Simulator gelişimiyle uğraşıyor.

 

rondomedia-scs-software-simuwelt-praghaber

Fotoğrafta soldan sağa Reinhard Vree, Pavel Sebor ve Christian Winkler bulunuyor.

SCS Software şirketi German Truck Simulator, Euro Truck Simulator, Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator(geliştirme aşamasında) gibi popüler ve en çok satan kamyon simülasyonlarının geliştiricisidir.

Şirketin ofisi Çek Cumhuriyeti başkenti Prag’tadır. Ofislerinin görüntülerini daha önce burada paylaşmıştık.

Simuwelt ekibi Prag ziyaretinde SCS Software CEO’su Pavel Sebor ile kısa bir röportaj yaptı. Pavel Sebor, SCS Software şirketinin üç kurucusundan biridir ve şu an CEO koltuğunda oturuyor.

Pavel Sebor ve ekibi şu an ETS 2 İskandinavya DLC‘sini bitirmek için uğraşıyor. Buna rağmen ekibi tanımak ve birkaç soru sormak için ofise gidildi.

*******************

Not: Ana kaynak Almanca ve sadeleştirilmiştir.

http://www.simuwelt.de/news/?n=834

american-truck-simulator-development

Görüntüde American Truck Simulator geliştiriliyor. Kahvesiz olmaz tabi hemen yanında 🙂 Odaklanmaları için karanlık bir ortam var.

 

Pavel Sebor röportajı

Simuwelt ekibi: Merhaba Pavel, Euro Truck Simulator 2 İskandinavya eklentisini tamamladıktan sonra gelecek planlarınız hakkında bize ne söyleyebilirsin? Topluluk SCS Software’dan ne beklemeli? Diğer ülkeleri eklemek veya teknik gelişmelere odaklanmak zorunda mı olacaksınız?

 

Pavel Sebor: Şu anda Euro Truck Simulator 2 İskandinavya eklentisini bitirmek için canla başla çalışıyoruz. Buna paralel olarak American Truck Simulator gelişiminde başka bir takım kullanılıyor. Tabii ki gelecek DLC’ler ve  diğer içerikler hakkında tartışmalar yapıyoruz. Ama belirli ülkelerin eklentileri şu an planlanmaktadır. Biz bir sürü farklı manzaraları deniyoruz. Bir eklentide Fransa’yı tümüyle keşfedip gezinebilirsiniz bunu harika bulduk. (Fransa eklentisi gelebilir???)

truck-desing-scs-software-prag-toplanti-odasi

Harika:kamyon tasarımında toplantı odası

 

Simuwelt ekibi: Yaklaşan American Truck Simulator’da Euro Truck Simulator 2 gibi mod kullanmak mümkün olacak mı?

Pavel Sebor: Her iki oyun da aynı teknoloji ile geliştiriliyor. Biz mümkün olduğunca verimli kod kullanmayı deniyoruz.

Bu nedenle bizim Euro Truck Simulator 2 toplulukları araç modlarını kullanmak için şanslı ayrıca American Truck Simulator fonksiyonları bunun tam tersi. Büyük olasılıkla o da harita entegre etmek mümkün olacak ama bu karmaşık olabilir. Kesinlikle deneyimli bir mod yapımcısı gerektirir. Euro Truck Simulator 2’de kullanılan manzaralar farklı. Avrupa’da kullanılan bitki örtüsü, binalar, yollar ve arazi dokuları Amerika’da oldukça farklı olduğundan sorunlara neden olabilir.

oculus-rift-scs-software-christian-winkler

Simuwelt ekibi: Hepimiz hevesle American Truck Simulator’ı bekliyoruz. Önümüzdeki yıl mağazaları ve indirme listelerini fethedebiliriz. İçerik üretimi Euro Truck Simulator 2’den uzaklaşıp American Truck Simulator’a doğru mu yönelicek?

Pavel Sebor: Son yıllarda SCS Software’da birçok şey oldu. Biz yüksek kaliteli ve çok yetenekli insanlar belirledik ve şimdi yaklaşık 50 kişiden oluşan bir ekibimiz var. Bu insan gücü ETS2 ve ATS çalışmalarında iki takım iki ana başlık ile aynı anda bizim için mümkün hala gelmiştir. Ayrıca tüm fanlara söyleyeliriz biz gelecekte daha fazla içeriği bu iki ana başlık için çalışıp güncellemeleri yayınlayacağız. (Her iki oyunda eş zamanlı olarak geliştirilecek ve güncellemeleri yayınlanacak. Haritalar genişleyecek yeni özellikler gelecektir.)

ses-odasi-scs-software

SCS Software, Ses Laboratuvarı

Simuwelt ekibi: Şu an SCS Software oyun güncellemesi veya herhangi bir teknik özellikle gurur duyuyor mu?

Pavel Sebor: Bu zor bir soru. Oyun sektöründe yapılan ilk adımlar, SCS yazılımı üzerinde pek çok yenilik görüyoruz çünkü biz çalışıyoruz ve gururluyoruz. Bende hala nasıl başladığın dair anılar var. Biz şimdi son 10-15 yılda elde ettiklerimizi görüyoruz. Şu an İskandinavya eklentis ile gurur duyuyorum. Bu gerçekten harika bir eklenti. Going East DLC’sinden 3-4 kat daha büyük bir eklenti ve yeni objelerin miktarı fazla. Ekibimiz İskandinavya ülkelerinin güzel manzaraları için çok zaman ve çaba sarfetti. Eski sistemlerde oyunun çalışmasını sağlıyoruz. Yeni sistemlerde oyun çok iyi görünüyor çünkü bizim programcılar için bir sürü iş demek. Bizim oyun motoru sürekli gelişiyor bununla gurur duyuyorum.

Simuwelt ekibi:  Euro Truck Simulator 2’de hangi kamyonu en iyi buluyorsunuz?

Pavel Sebor: Bu zaman zaman değişebilir ama şu anda son zamanlarda oyuna dahil olan Volvo FH16 geçerli olabilir. Aracın tasarımı resmi modeli gibi. (En beğendikleri araç Volvo FH16)

daf-xf-euro-6-scs-software-prag

İşte yeni kamyon DAF XF Euro 6! Burada sadece onun için çalışıldı.

*******************

 

SCS Software’ın bu konuma emek vererek geldiğinin net bir şekilde anlaşıldığını umuyoruz. Nerede nereye! Bir çoğunuz oyunu ve tüm gelişmelerini ETS2MP sayesinde öğrenmenize rağmen.

SCS Software, Çek Cumhuriyeti’nin gurur kaynağı diyebiliriz. Oyunları diğer büyük firmalarını oyunlarından daha fazla etkili. Şirket kendini geliştirmeye adamış durumda. Euro Truck Simulator 2’nin geldiği konum ortada hem multiplayer modu(buna ben bile inanmamıştım şimdi nereye geldik) ve yeni gelen önemli özellikler. DLC veya güncellemelerin neden geciktiği kaliteye önem vermelerinden kaynaklanıyor buna çalışan azlığını da katabiliriz. American Truck Simulator önümüzdeki yıl çıkacak. Çıkış tarihi keisnleşmedi. Şu an İskandinavya ve diğer özellikler üzerinde canla başla çalışıyorlar.

Euro Coach Simulator için bilgi paylaşılmadı ama geliştirilmeye devam ediliyor. O da harika olacak.

SCS Software, Big Picture yani Büyük Resim için çalışıyor. Bu oyunların ileride birleşmesi ve daha da genişlemesi. Topluluğu bu kadar fazla önemseyen sayılı firmalardan biri. Her neyse iyi oyunlar!

 

SimülasyonTürk www.simulasyonturk.com

Euro Truck Simulator 2 Türkiye www.eurotruck2.com

Dijital Simülasyon Deposu www.simdepo.com

9 Comments

Leave a Reply

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    European Ship Simulator: Batan Gemi

    Construction Simulator 2015 Çıktı!