Ana Sayfa Haber SANLAB’dan Sosyal Sorumluluk Projesi: Gelecek için ARGE!

SANLAB’dan Sosyal Sorumluluk Projesi: Gelecek için ARGE!

Yazar SimülasyonTÜRK

SANLAB’dan Sosyal Sorumluluk Projesi: Gelecek için ARGE!

Dazkırılı İsmail’in hikayesi…

 

SANLAB Simülasyon firması tarafından her yaştaki genç ve çocuk öğrencilerinin bilim ve teknoloji farkındalığını artırmak için başlatılan Gelecek için ARGE adlı sosyal sorumluluk projesi için gururlandırıcı bir tanıtım videosu paylaşıldı. 2013 yılından beri devam eden #GelecekiçinARGE programın sloganı olan “81 İl 81 Okul” kapsamında Ağrı’dan İzmir’e her bölgeden binlerce öğrenci ve öğretmen katılım sağlamış.

Program kapsamında Kocaeli/Gebze bölgesinde kamu ve özel arge yazılım merkezlerini ziyaret eden ilköğretim, ortaöğretim ve lise çağındaki öğrencileirn mesleki tercihlerinin tamamen bilim ve teknoloji odaklı mesleklere kaydığı vurgulanıyor. SANLAB hazırladığımı bu tanıtım filmiyle değişime şahit olmamızı istiyor.

 

SANLAB’ın mesajı; Lütfen filmi seyredin ve Türkiye‘nin geleceği için #81il81okul arasında siz de yerinizi alın!

Gelecek için ARGE

#Afyonkarahisar'da #Robot yapmak isteyen lise öğrencisi İsmail ve ona yol gösteren Mevlüt öğretmenin ilham verici hikayesi!Gelecek için ARGE her yaştaki #genç ve #çocuk öğrencilerimizin #bilim ve #teknoloji farkındalığını artırmak için tasarlanan bir sosyal sorumluluk programıdır. 2013 Yılından beri devam eden #GelecekiçinARGE programına binlerce #öğrenci ve #öğretmen katılım sağladı. Programın "81 İl 81 Okul" uygulaması ile Ağrı’dan İzmir'e her bölgeden katılımcılara #arge ve yazılıma yönelme imkanı sunuldu.Program kapsamında #Kocaeli #Gebze bölgesindeki #kamu ve #özel arge ve #yazılım merkezlerini ziyaret eden #ilköğretim #ortaöğretim #lise çağındaki öğrencilerin #meslek tercihleri tamamen değişti. Öğretmenler ise öğrencilerine bilim ve teknoloji odaklı meslekleri artık daha çok öneriyorlar. Bu değişime şahit olmanız için bir film hazırladık. Lütfen filmi seyredin ve #Türkiye'nin geleceği için #81il81okul arasında siz de yerinizi alın!

Publiée par SANLAB sur Lundi 8 mai 2017

 

SANLAB katıldığı fuarlarda şaşırtıcı sayıda meslek lisesini standına davet ediyor. Tüm bu fotoğraflara Facebook sayfalarından ulaşabilirsiniz.

 

SimülasyonTÜRK

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın