Ana Sayfa Haber REAL FARM: Yeni Çiftçilik Simülasyonu Nasıl Olmuş? [Çıkış bilgileri]

REAL FARM: Yeni Çiftçilik Simülasyonu Nasıl Olmuş? [Çıkış bilgileri]

Yazar SimülasyonTÜRK

REAL FARM: Yeni Çiftçilik Simülasyonu Nasıl Olmuş? [Çıkış bilgileri]

Bu kadar gerçekçiliği biz bile beklemiyorduk(!)

Yeni çiftçilik simülasyon oyunu Real Farm bu yazın başında duyurulup 20 Ekim tarihinde PC, PS4 ve Xbox One platformları için yayınlandı. Triangle Studios tarafından Unity motoru ile geliştirilen oyun Soedesco firması tarafından yayınlanıyor. 4K grafik sözü verilen oyunu çıkışından önce test etme fırsatı yakalamış ve hayal kırıklığına uğramıştık. 4K grafiği geçtik 1080p bile doğru düzgün kaliteyi göremedik. Aşırı basit oynanış, hiçbir özgünlüğü olmayan oyun fizikleri, sürüşleri, birçok görsel hata, gölge sorunları, mesafe görüntüleme problemleri Real Farm oyunu neden yapıldı diye sorgulatıyor. Kullanıcılardan gelen aşırı olumsuz tepkiler de cabası oluyor.

Piyasada bulunan Professional ile başlayan oyun serisine benzediğini söyleyebiliriz. Kısa zamanda duyurulup çıkış yapması elbette oyun üzerinde zaman harcamandığını gösteriyor. Real Farm oynamak için hiçbir sebep kalmıyor. Efekt uygulanmış resmi ekran görüntüleri tamamen kullanıcıları kandırmaya yönelik olarak hazırlanmış. Oyunda tarla sürmek, araç kullanmak işkence haline geliyor. Hiçbir marka lisansı olmasa bile yapılacak onca şey varken hiç uğraşılmamış. Süslü cümlelerle oyuncular tavlanmaya çalışılmış. Ne bekliyordunuz? derseniz aslında Real kelimesini gördükten sonra umutlu değildik ama hiç değilse boşlukta insanların oynayabileceği basit bir çiftçilik simülasyonu olur ve yeni oynanış mekanikleri ile aradan sıyırılabilirdi. Oyuncu topluluğunun istemediği, oynamayacağı bir oyunu çıkarmak niye? Amaç nereden ne koparmak? Şirket imajını yerle bir etmeye değer mi? Sonuç olarak oyun pek de oynayabileceğiniz özelliklere sahip değil. 5 yaşındaki çocuk bile artık neyin ne olduğunu biliyor. Haliyle bu oyun kalitesiyle başarı yakalamak mümkün değil. Ama hala bitmedi ve çıkmaya devam ediyorlar.

Steam fiyatı 59 TL olarak belirlenmiş ve buna ek olarak soundtrack albümü çıkartılmış bununla birlikte Deluxe sürümünü 77,50 TL’ye satın alabiliyorsunuz.

PlayStation 4 ve Xbox One için 34,99 Euro fiyat biçilmiş. TR’de 169,50 TL’ye denk geliyor. Bu gerçekten böyle bir oyun için müthiş bir rakam!

 

İlk izlenim videomuz çıkıştan sonra da değişikliğe uğramadı. Fikirlerimiz hala aynı ve oyun da hala aynı…

Tanıtım yazısı;

Çizmelerini giy, traktörünü çalıştır ve en sürükleyici çiftlik simülatörü olan Real Farm’de başarıya ulaş. Kariyer modunda, tarla işçisi olarak başlayıp bir numaralı çiftlik sahibine yüksel veya Serbest Modda, yerleşik bir çiftçi olarak oyna. Amerikan’ın kırsal bölgelerine hayat veren, açık dünya deneyimini 4K kalitesinde ve 60FPS ihtişamında keşfet.

Mahsullere, hayvancılığa veya her ikisine de odaklanarak hem saygınlığını hem de nakdini arttır. Toprak edin, işçileri yönet ve en güçlü çiftlik araçlarını kullan.

Pazarda en iyi fiyatları kapmaya çalış. Çünkü hem senin hem de rakiplerinin eylemleri ekonomiyi gerçek zamanlı olarak etkiler.
İş hayatının zorluklarından kırsal alanlara kadar, modern çiftçiliğin getirilerini ve doğal güzelliğini Real Farm sayesinde bizzat yaşayarak gör.

  • Kusursuz, doğal 4K kalitede sunulan açık dünyaya katıl
  • Kariyer Modunda, tarla işçisi olarak başlayıp bir numaralı çiftlik sahibine yüksel
  • Serbest Modda, yerleşik bir çiftçi olarak oyna
  • Mahsul ek, hayvancılık yap veya istersen her ikisiyle de ilgilen ve gerçek zamanlı ekonomide alışveriş yap
  • Kolaylıkla öğrenilebilir kontrolleri ve kapsamlı eğitim oyunu ile hemen oynamaya başla
  • Bir sürü çiftlik aracı ve makinesini kullanıp bakımlarını yap

 

 


 

Gerçekten bu işi tutkuyla yapmayan birilerinin simülasyon oyunu geliştirmemesi gerekiyor. Çiftçilikle uzaktan yakından alakası olmayan birinin bu işlere kalkışması hadi onu da geçelim daha önce ki oyunları oynamamış arasındaki farkları bulmamış, oyuncular ne istiyor diye araştırma yapmamış ya da belki de araştırma yapsa da ona verilen bütçeyle ona verilen tarihte ortaya kayda değer olmayan bir oyun çıkarmakla görevli olmamak gerek. Birkaç yıl önce bitmesi gereken işler hala devam ediyor.

SimülasyonTÜRK

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın