Pure Farming 2018 için 1.4 Güncellemesi Çıktı!
Connect with us

Haber

Pure Farming 2018 için 1.4 Güncellemesi Çıktı!

Uzun süredir sesi soluğu çıkmayan çiftçilik simülasyonu Pure Farming 2018 için büyük bir güncelleme çıktı.. Oyunu geliştirmeye devam Ice Flames stüdyosu 1.4 güncellemesi yeni markalar, tarım makineleri ve birçok iyileştirme sunuyor

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Uzun süredir sesi soluğu çıkmayan çiftçilik simülasyonu Pure Farming 2018 için büyük bir güncelleme çıktı.. Oyunu geliştirmeye devam Ice Flames stüdyosu 1.4 güncellemesi yeni markalar, tarım makineleri ve birçok iyileştirme sunuyor. Açıkçası duyurulan güncelleme geç kalınan birçok özelliği içeriyor. 1.4 güncellemesinin ana odağı oynanış için düzeltmeler ve ayarlamalar, yapay zeka ile ilgili geliştirmeler, görsel iyileştirmeler ve genel oyun işlevlerinde geliştirmeler.

Deutz Fahr traktörü ve biçerdöveri lisanslı olarak geliyor. Deutz-Fahr Agrotron 6165, Deutz-Fahr Agrotron 9340 TTV traktörleri ile Deutz-Fahr C9206 (iki farklı tabla) biçerdöveri eklenecek. Patates hasat makinesi Dewulf Kwatro ve Dewulf RA 3060 araçlarını da bu güncellemede göreceğiz. Belçikalı Dewulf markası ilk kez bir çiftçilik simülasyonunda yer alacak.

Ayrıca artık tarlalarda ot yetiştirebileceğiz. Işıklandırma iyileştirilmiş. Yapay zeka işçileri geliştirilmiş. Drone için gece görüş modu eklenmiş. Ve açıklamaya göre gelişmiş sürüş fizikleri de olacakmış. Tarlaları ve binaları satabilme seçeneği de geliyor. Çeşitli performans sorunları çözülmüş ve bunun için birçok iyileştirme var. Kir, araç kirlenmesi, ekinlerin solması gibi oyun seçenekleri eklenmiş. Gece-gündüz döngüsünde farklı NPC sahneleri eklenmiş. Yeni hava durumu efektleri de var. Fırtınalar, rüzgarlar, sisler günün herhangi bir saatinde ortaya çıkabilecek. Bununla sınırlı kalmayıp yeni ortam efektleri de var. Kelebekler, ateşböcekleri, güveler ve karahindiba gibi oyun ortamını canlı kılacak canlı hayvan ve bitkiler olacak. Gece-gündüz döngüsünde görsel bir iyileştirme de var. Gün doğumu ve batımı manzarası iyileştirilmiş. Ve ciddi grafik tasarımı değişiklikleri de var. Gübreleme sistemi yeniden tasarlanıp düzeltilmiş. Bunların dışında oyunun genelinde olan bir sürü iyileştirme var. Modlar için ayna desteği eklenmiş. Yeni bir modlama kategorisi açılmış. Artık sabanlar modlanabilecek. Logitech Driving Force GT direksiyon seti için destek eklenmiş. Eş zamanlı olarak birkaç girdi cihazı ile çalışabilme desteği getirilmiş. Yani direksiyon seti, kontrolcü, klavye ve fare aynı anda kullanılabilecek. Oyun içinde direksiyon simidi için hassasiyet kalibrasyonu ayarı eklenmiş. Direksiyonun derecesini ayarlayabileceksiniz. Direksiyonlar için ölü bölgesi ayarı da var. Saitek Side Panel cihazının diğer direksiyon setleri ile kullanılabilirliği sağlanmış. Özel tişörtleri aktarabilmek için modlama desteği getirilmiş. SimülasyonTÜRK tişörtü artık daha kolay eklenebilecek. Mod aktarıcı için bir sürü düzeltme ve iyileştirme yapılmış. Artık Steam Atölye’ye karakterler aktarılabilecek.

 

💥 If you want to farm hard – you have to farm BIG! 💥And now you get all the equipment need.We're pleased to announce that the Big Machines Update (ver. 1.4) for Pure Farming 2018 is live.🚜🌾Check it out and get it on sale now!🌾🚜More info: http://bit.ly/PureFarming_BigMachines

Publiée par Pure Farming sur Mardi 26 février 2019

 

 

Tüm bunlara bakınca güncelleme test edilmeye değer görülüyor. Ancak multiplayer desteği için herhangi bir açıklama yapılmadı. Gelişmiş sürüş fizikleri ile birlikte grafiklerin değişimini merak ediyoruz. Muhtemelen grafikler bize ilk gönderdikleri demo sürümüne yaklaşmış olacaktır. Pure Farming 2018 çıkış süreci birçok yanlışla yapılınca bu oyunun geneline de yansımıştı. Aksine potansiyeli olan güzel bir çiftçilik simülasyonuydu. Techland oyunu bu yıl da desteklemeye devam edecek gibi görünüyor.

 

SimülasyonTÜRK

Reklam
2 Yorum

2 Comments

 1. Avatar

  Mert

  Mar 9, 2019 at 01:50

  Steam’de Pure Farming 18 (46 TL) ve Pure Farming Deluxe (75 TL) olmak üzere iki farklı seçenek var. Bununla ilgili içerik ve fiyat farkının neden olduğunu anlayamadım. Bu konu hakkında bir fikrin varsa yardımcı olabilir misin?

  • Simülasyon Türk

   Simülasyon Türk

   Mar 9, 2019 at 10:51

   Steam’de Delxue paketinde ne olduğu yazmaktadır. Dijital Deluxe Sürümü içeriği:
   – Almanya Haritası DLC
   – Landini Rex F DLC
   – Lindner Geotrac 134ep DLC
   – Gomselmash Palesse CS-200 DLC
   – Özel Kıyafet Paketi

   Pure Farming 2018: Dijital Deluxe Sürümü ile modern tarımın global doğasını bütün yönleriyle deneyimle. Kozla tohumu üretimi veya koyun yetiştiriciliği gibi bölgeye özgü tarımsal faaliyetler sunan Almanya Haritası ile saatler süren ilave oyun deneyimi yaşa. Üç ilave özel amaçlı tarım makinesine erişim kazan ve oyun karakterin için 4 özel kıyafeti al. Faaliyetlerini globalleştir, tarım imparatorluğunu dört kıtaya yay!

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 Genel

ETS 2 için Yarış Çekicileri Teslimat Etkinliği “World of Trucks: One Truck Family Event”

FIA Avrupa Kamyon Yarışları’nın yeni sezonu yaklaşıyor. SCS Software, Euro Truck Simulator 2 için tekrar bir FIA ETRC etkinliği düzenliyor. Bu kez Avrupa kamyon yarışlarına katılan çekicileri dorselerde taşıyoruz! Geçtiğimiz yıl “Start Your Engines” isimli bir etkinlik düzenlenmişti.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

ETS 2 için Yarış Çekicileri Teslimat Etkinliği “World of Trucks: One Truck Family Event”

FIA Avrupa Kamyon Yarışları‘nın yeni sezonu yaklaşıyor. SCS Software, Euro Truck Simulator 2 için tekrar bir FIA ETRC etkinliği düzenliyor. Bu kez Avrupa kamyon yarışlarına katılan çekicileri dorselerde taşıyoruz! Geçtiğimiz yıl “Start Your Engines” isimli bir etkinlik düzenlenmişti.

Etkinlik senaryosunda görevimiz SCS’in bize sunduğu yerlerden yarış çekicilerini online şekilde alarak çeşitli hedeflere teslimatını sağlamak. FIA ETRC işbirliği ile geliştirilen etkinliğin adı #OneTruckFamily olmuş. Bu etiketi kullanarak Twitter, Instagram ve Facebook’ta paylaşım yapabilir ve yine FIA ETRC’nin sosyal ağlarını (Twitter, Instagram, Facebook) etiketleyebilirsiniz.

“World of Trucks One Truck Family Event” Kuralları

İlk etapta harici sözleşmeleri(World of Trucks ile bağlı olan online işler) kullanarak etkinlikte verilen 10 ETRC kargo dorselerinin teslimatını tamamlamalısınız. Ardından diğer ödüllere kazanabilmek için en az 5 farklı yere daha teslim etmeniz gerekiyor.

Yarış çekicisinin yüklü olduğu dorseler aşağıdaki şehirlerde çıkıyor;

 

 • Prague: Buggyra Racing – Adam Lacko + Oliver Janes
 • Mannheim: Team Hahn Racing – Jochen Hahn
 • Stuttgart: Team Schwabentruck – Stephanie Halm
 • München: Truck Sport Lutz Bernau – Antonio Albacete
 • Berlin: Reboconort Truck Racing Team – Eduardo Rodrigues
 • Bremen: SL Trucksport – Sascha Lenz
 • Köln: Team Reinert Racing – René Reinert
 • Bratislava: Tankpool 24 Racing – Norbert Kiss
 • Frankfurt am Main: Don’t Touch Racing – André Kursim
 • Amsterdam: EK Truck Race – Erwin Kleinnagelvoort

 

Bu şehirlere giderek yarış çekicilerinin yüklü olduğu dorseleri alabilirsiniz. Etkinlikteki bu yerler her üç günde bir(UTC 07.00’de) değişecek. Bunları World of Trucks sitesi üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca SCS Software’ın sosyal ağlarına(Facebook, Twitter, Instagram) ulaşabilirsiniz. Onlar da duyuru amaçlı paylaşacaklar.

Ödüller

10 tane ETRC kargo dorselerini teslim ettiğinizde:
 • World of Trucks başarımı
 • ETRC şapkası(kabin aksesuarı

Eğer yukarıdaki göreve ek olarak en az 5 farklı yere teslimat yaparsanız:(yukarıdaki takvimi takip edeceksiniz)
 • Özel World of Trucks başarımı
 • ETRC 2018 yarış çekicilerinden olan üç tane 1:50 ölçekte kamyon modelinden biri (rastgele düşecek) kabin aksesuarı olarak hediye edilecek.
 • ETRC kahve bardağı kabin aksesuarı
 • ETRC için çekici boyaması

 

Not: Tüm ödüller Steam envanter öğesi olarak verilecek ve bunları takas yapabilir, pazarda satabilirsiniz.

 

 

Özetle FIA ETRC’deki gerçek yarış çekicilerinin yüklü olduğu dorseleri verilen lokasyonlara teslim ederek etkinliği tamamlayabiliyoruz. İkinci etapta ise belirttikleri tarihlerde değişecek hedef yerlerine yine teslimat yaparsanız diğer ödüllere kazanacaksınız. Geçen sene ilk etkinlik yapıldığında herkesin dileği bu yönde olmuştu ve gerçekleşti.

World of Trucks “One Truck Family Event” için SimülasyonPark’taki ana konuya gidebilirsiniz. Diğer oyuncular paylaşımlarına devam ediyorlar.

 

 

 

SimülasyonTÜRK

 

Okumaya devam edin

Farming Simulator 19

Farming Simulator 19’un 1.3 Güncellemesi Yayımlandı

Çiftçilik simülasyonu Farming Simulator 19 için geçtiğimiz ay betası başlayan 1.3 güncellemesi bugün tam sürüm olarak yayımlandı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Çiftçilik simülasyonu Farming Simulator 19 için geçtiğimiz ay betası başlayan 1.3 güncellemesi bugün tam sürüm olarak yayımlandı. FS 19’un çıkışından beri şikayet ettiğimiz birkaç önemli konuda çözümler getiriliyor. Direksiyon seti kullanımı, peyzajda yeni bir iyileştirme ile birlikte biyogaz tesisinde satış problemlerine düzeltmeler geliyor. Yeni güncellemenin özelliklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Özellikler

 • Çimen dokularını boyadığınızda büyümenin ilk aşamasında olan çimenler eklenecek.(peyzaj ile gelen çimen çıkmama sorunu çözüldü)
 • Ekipmanlar ve araçlar için doldurma yüzdesi eklendi.
 • Ekipman/araç içinde ekin/tohum/gübre adı artık yazıyor.
 • Direksiyon setleri ve joystick cihazlar için varsayılan kontroller eklendi
 • gamepad analogunda direksiyonu ayarlamak için yeni hassasiyet kontrolü getirildi

Diğer hata düzeltmeleri;

Multiplayer’da balyaların desenkronizasyon sorunları çözüldü. BGA(biyogaz tesisleri) fiyatları ve boşaltma sorunları düzeltildi. Satın alınmış balyaların haritanın altında doğma sorunu çözüldü. Fanatec Clubsport V3 ve T-Pedals eşleştirmelerindeki sorun düzeltildi. Logitech MOMO Racing Wheel için varsayılan kontrol eşleştirmesi eklendi. Birkaç dil desteğinin çeviri sorunu düzeltildi. G27 direksiyon setinin eşleştirme isimleri artık düzgün görüntülenecek. Çeşitli ses iyileştirmeleri ve araçlar ile oynanış için oyun dengesi ayarlmaları ile ilgili düzeltmeler yapıldı. Direksiyon ve pedalları kullandığınızda düzgün çalışmayan seyir kontrolü düzeltildi. Landscaping/Peyzaj özelliğinde aynı dokunun üzerini boyadığınızda artık para istemeyecek. Hayvanların su ve yiyecek almadan üretime devam etme sorunu da çözüldü. Alt-tab ile masaüstüne geçip geri döndüğünüzde direksiyon setinin bağlantısının engellemesi sorunu çözüldü. Multiplayer sunuculardaki çeşitli LUA hataları düzeltildi. Goldhofer dorsenin arka parçasının sorunu düzeltildi.

 

Perakende sürümüne sahipseniz Farming Simulator resmi internet sitesinden indirmek için tıklayın.

Steam sürümüne sahip olanlar güncellemeyi otomatik alıyor. Eğer daha önce betasına katıldıysanız çıkabilirsiniz.

 

Farming Simulator 19 forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

ETS 2 Genel

ETS 2 için Ford F-MAX modu geliyor

Modelleme çalışmaları ile kendini ispatlamış iki mod yapımcısından Ford F-MAX modu geliyor! Uzun süredir duyurmak için sabırsızlandığımız ETS 2 Ford F-MAX projesi nihayet gün yüzüne çıktı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Modelleme çalışmaları ile kendini ispatlamış iki mod yapımcısından Ford F-MAX modu geliyor! Uzun süredir duyurmak için sabırsızlandığımız ETS 2 Ford F-MAX projesi nihayet gün yüzüne çıktı. Hepinizin bildiği gibi Türkiye’de Türkler tarafından üretilen Ford F-MAX çekicisi tanıtıldığı günden bu yana ETS 2’ye bekleniyor. Şu an Türk topluluğunun en çok istediği iki özellik Türkiye haritası ve Ford F-Max çekicisinin resmi olarak oyuna eklenmesidir. Doğal olarak Türklerin ürettiği bir aracı da Türklerden beklemek gerek. 🙂 Bertan Baday ile birlikte Emre Aydın‘ın modelleme çalışmalarına başladığı F-MAX modu ile Türk oyuncularının en büyük isteklerinden biri gerçekleşecek. Sıradan bir mod çalışması olarak görmüyoruz çünkü burada Ford F-MAX çekicisinin ayrıntılarına sadık kalınarak modellenmesi söz konsuu ve oyuna gelecek en kaliteli araçlardan biri olacak. Şu an dış modelleme yapılıyor. Bunu iç tasarımın modellemesinin ardından optimizasyonu, oyun aktarımı takip edecek. Şu an kesin bir çıkış tarihi verilemiyor. Ama kesin bildiğimiz tek şey beklemeye değer, herkesin indirip oynayabileceği harika bir F-MAX modu olacağıdır. 🙂 Ford F-MAX modunun hem gelişim süreci hem de yayınlama aşamasının örnek olmasını istiyoruz. 

 

 

 

Modelleme aşamasından görüntüler

 

F-MAX projesinin gelişimini buradan takip edebilirsiniz.

 

Bertan Baday’ın modelleme çalışmalarına SimülasyonPark ana konusu ve Flickr adresinden ulaşabilirsiniz.

Emre Aydın’ın modelleme çalışmalarına SimülasyoPark ana konusu ve Flickr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Ford F-MAX iç ve dış gerçek görüntüleri;

 

Kendi F-MAX çekicinizi buradan düzenleyebilirsiniz.

Ford F-MAX, Ford Otosan tarafından Eskişehir, İnönü fabrikasında üretiliyor. Aynı zamanda 2019 Uluslararası Yılın Kamyonu seçildi.

 

Sırada ne var?

F-MAX modu için merak ettiğiniz her şeyi tek bir sayfada bulabileceksiniz. Yakında!

 

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Bir rica…

Sitemizde Adblocker kullanmamanızı rica ediyoruz. Sizi rahatsız edecek reklamlara yer vermiyoruz. Yayının devam etmesi için Google reklamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler