in ,

Post Scriptum “2. Dünya Savaşı Simülasyonu”

SQUAD’ın kardeş oyunu Post Scriptum çok yakında çıkıyor.

2. Dünya Savaşını konu alan Post Scriptum ilk olarak SQUAD içerisinde mod projesi şeklinde başlamış daha sonra geliştiricilerin Periscope Games adı altında birleşmesi ile birlikte ayrı bir oyun haline gelmiştir. Taktiksel savaş simülasyonu SQUAD’ın geliştiricisi ve yayımcısı olarak Offworld Industries tarafından çok yakında Steam’de yayınlanacak olan oyunun geçtiğimiz hafta ön siparişi başladı bile! Unreal Engine 4 ile geliştirilen 2. dünya savaşı konulu simülasyon oyununun bilgi ve görsellerini aşağıda bulabilirsiniz.

Steam’de 50,00 TL ile çok güzel bir fiyata çıkacak.

Ekran görüntüleri;

 

Video;

 

Tanıtım yazısı;

Post Scriptum 2. dünya savaşında oynayan, Tarihsel doğruluğa, büyük ölçekli koordinasyon ve çatışmalara, zor öğrenme eğrisi ile ve ekip çalışmasına önem veren bir birinci şahıs simülasyon oyunudur.
Böylelikle oyuncular, Hollanda tarla ve kasabalarında ingilizler tarafından yürütülen “Operation Market Garden” olaylarını yeniden yaşama fırsatını elde edecekler. Müttefiklerin bu yoğun saldırısı, İngiliz ve Amerikan hava kuvvetlerinin koordinasyonundan oluşurken, ingiliz 30. Kolordusu ‘Highway 69’ kara yoluyla onları güçlendirmek için harekete geçmişti.
Bu çabalara rağmen belçika kuzeyinden Nijmegene kadar olan sahada harekatın gecikmesi, 1. İngiliz Hava indirme tümeninin paraşütçülerini beklenenden çok daha uzun bir duruş sergilemek zorunda bırakmıştı.
30. Kolordu ile 1. Hava indirme tümeninin arasında bir bağlantı olmadan, Arnhem’daki yedinci ve son köprü kaybedilmiş gibi görünüyordu.

Projemizin ilk odak noktası olan “The Bloody Seventh”, ingiliz paraşütçülerin katlanmaları gereken mücadeleyi ayrıntılarıyla dile getiriyor.
Oyuncular, ingiliz hava kuvvetleri, 30. Kolordusu veya alman ordusunun Wehrmacht ve WaffenSS gibi değişik bölümleriyle savaşma seçeneğine sahip olacaklar.
Çiftlikler, ormanlar, köyler ve şehir bölgelerine uzanan Arnhem’daki savaş alanları deneyimlenmek için nadir bulunan bir fırsat.
Her bölge, sokak seviyesinden hava görüntülerine kadar, arşiv referanslarından tarihsel olarak doğru bir şekilde yeniden oluşturulmuştur.
İster bir uçaktan paraşütçü olarak atlamak, savaş arkadaşlarınızı mühimmat ile yeniden İkmal etmek veya bir tankı çalıştırmak için olsun, bu çok oyuncu ortamının savaş alanlarına geri dönmek için birçok sebep bulacaksınız.

 

Özellik Listesi

40 vs 40 PvP multiplayer savasları (50v50 target)
Paraşüt ile atlama
Topcu ve hava desteğı
Taret hızı, zirh kalinligi gibi gerçekçi değerler kullanan aralar
Tarihi haritalara ve askeri arşivlere dayanan 1:1 ölçekli otantik oyun haritaları
Tarihsel araç, silah ve ünlü kent simgeleri
Temel yapi, tahkimati ve barikatları
Konumunuzu güçlendirmek ve silah arkadaşlarınızı yeniden silahlandırmak için Lojistik ve Tedarik.
Malzeme çekme sistemi
Oyun icinde Voice Over IP
Sandbox oyun modunda oyuncu odaklı hedefler
Icerik eklemek veya değistirmek için Post Scriptum SDK’ya tam erişim
Steam Workshop desteği

Toplam 140 kilometrekarelik otantik 5 harita
“Offensive”, “Strategem” ve “Sandbox” gibi 3 oyun modlari
50’den fazla otantik silah ve araç
1. Hava indirme tümeni, 30. Kolordusu, Waffen SS ve Wehrmacht dahil olmak üzere İngiliz ve Alman birlikleri.
1944 Arnhem savaşlarında, bati bölgesinin tamamı ve şehir merkezindeki bulunan ünlü köprüsü.
İçerik eklememe veya değiştirmek için Source Development Kit dahildir.

Farklı paketler de bulunuyor.

 

Ne zaman çıkacak?

Öncelikle destek paketlerini satın alanlar Mayıs ayında kapalı betaya katılmaya hak kazanacaklar. Bu aşamalarla birlikte ilerleyen aylarda çıkış yapması bekleniyor. SQUAD’ı sevenler bu oyunu da sevecektir. Özellikle 2. Dünya Savaşı konulu hızlı arcade oyunlar yerine simülasyon ağırlıklı oyun arayanlara ilaç gibi gelecektir. 🙂

 

SimülasyonTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Assetto Corsa Competizione için yeni ekran görüntüleri

American Truck Simulator Oregon Eyaletinin Manzaralı US Route 101 Ekran Görüntüleri