Ana Sayfa Uçuş SimülasyonlarıMicrosoft Flight SimulatorMSFS Haber ve Güncellemeler Popüler uçuş planı oluşturma aracı SimBrief, Navigraph tarafından satın alındı!

Popüler uçuş planı oluşturma aracı SimBrief, Navigraph tarafından satın alındı!

Yazar SimülasyonTÜRK

Popüler uçuş planı oluşturma aracı SimBrief, Navigraph tarafından satın alındı!

Uçuş planlama aracı SimBrief, Navigraph tarafından satın alındı. Uçuş simülasyonu topluluğunun en popüler uçuş planı oluşturma yazılımının sahibi artık havacılık chartları ve navigasyon verisi firması Navigraph’a ait olacak. SimBrief’in ücretsiz olarak kullanılmaya devam edileceğinin de altı çiziliyor. 2013’ten beri var olan iki platform arasındaki entegrasyon devam ediyordu. Navigraph sahipleri SimBrief’e entregre bir şekilde AIRAC’larını güncel olarak kullanabiliyor ve kullandıkları uçuş simülatörlerine bu uçuş planlarını yükleyebiliyorlar. Tekrar belirtelim SimBrief ücretsiz olarak kullanılmaya devam ediyor ve yine şu an olduğu gibi en güncel navigasyon verilerini kullanmak isterseniz Navigraph’a abone olabilir ve SimBrief üzerinde AIRAC döngüsününün kilidini açabilirsiniz.

SimBrief ile Navigraph’ın entegrasyonu gelişecek ve sahip olunan veriler ile kaynaklar kullanılarak SimBrief için daha işlevsel özellikler kazandırılacak. Hem Navigraph’ın CEO’su ve kurucu ortağı Magnux Axholt hem de SimBrief’in kurucusu Derek bu iş birliğinden umutlu görünüyor. Hem gerçek dünyadaki havacılık geçmişi hem de yaızlım geliştirme deneyiminin birleşmesiyle SimBrief’in kurucusu Derek, yeni nesil Navigraph Charts ürününü bazı özelliklerin de geliştirirken önemli bir rol oynayacakmış. SimBrief artık “by Navigraph” adı altında hizmet verecek.

SimBrief API’sini yakında çıkacak olan Navigraph geliştirici portalında Navigraph API’leri ile birlikte yapılandıracaklar.

Şu an SimBrief aracılığıyla Prepar3D, FSX, X-Plane 11 ve Microsoft Flight Simulator için uçuş planları oluşturabiliyorsunuz.


Navigraph ürünlerini Eylül 2020’den beri SimülasyonTÜRK için sponsorlu bir şekilde ücretsiz kullanıyoruz. Teşekkürler Navigraph!


Apron – uçuş simülatörleri forumu için tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın