Ana Sayfa Uçuş SimülasyonlarıMicrosoft Flight Simulator PMDG 737NG3 projesi Microsoft Flight Simulator için ertelendi!

PMDG 737NG3 projesi Microsoft Flight Simulator için ertelendi!

Yazar SimülasyonTÜRK

PMDG 737NG3 projesi Microsoft Flight Simulator için ertelendi!

PMDG yaptığı açıklama ile Microsoft Flight Simulator için 2021 yılı başında yayınlayacağı 737NG3 eklentisini ertelediğini belirtti. Daha önce iyimser bir şekilde 2020’nin son çeyreğinde 737NG3’ün kapalı beta testlerine gireceği açıklanmıştı. Buradaki hipotezleri MSFS’nin piyasaya sürüldükten sonra PMDG seviyesindeki bir uçak simülasyonunu tam olarak destekleyebileceği ve MSFS platformunda ihtiyaç duyulan özelliklerin uygulanmasında bir artış göreceklerine inanmaları olmuş. Ancak MSFS çıktıktan sonra Microsoft ve Asobo ekibi ise dikkatini çok karmaşık ve çok zor 1.0 planından başka yöne kayıdrmayı başarmış. Asobo ile çalışmanın yeni bir deneyim olduğunu belirten PMDG ekibi normalde izole bir şekilde kendi takımı ile çalışıyormuş. PMDG ekibi MSFS’nin önümüzdeki on yıl için yaptığı uzun vadeli şekilde en iyi platform olacağına ikna olsa da bu kadar karmaşık bir ürünü yeterince desteklemeden önce çözülmesi gereken bazı önemli teknik zorlukların olduğunu vurguluyor. İş yükünün MSFS platformunda ne kadar büyük olacağına veya güncelleme hızlarının ne kadar yavaş olacağına güvenemiyorlar. PMDG 737NG3 için 2021’in 4. çeyreğine kayma riski ile birlikte 3. çeyreği işaret ediyorlar. Çok beklenen 737NG3 uçağını 2021 yılının sonlarında Microsoft Flight Simulator‘da görebileceğiz demek oluyor. Ancak bu bahsettikleri sorunların üstesinden gelinirse ve istenilen simülasyon özellikleri eklenirse gerçekleşecek.


Bundan sonra ne yapacaklar? 737, 747, 777, J-41 ve DC-6 uçaklarının MSFS’ye aktarılması yerine takım odağını tekrar P3D ürünlerine kaydırmış ve Ekim ayında yeni LNAV/Navdata kullanma modelleri ile birlikte 747 uçağını teste sokmaya çalışıyor. P3D için ise henüz gösterilmeyen yeni bir ürün yaklaşıyor. Yeni bir uçak tipi için de çalışmaya başlamışlar.

 


Asobo ise son açıklamasında simülasyon güncellemelerinin her 2-3 ayda bir geleceğini belirtmişti. Şu an airliner simulation denilen karmaşık özellikler maalesef MSFS’de yeterli ayrıntıya sahip değil. Her anlamda yeni teknolojiler sunsa da PMDG açıklaması ile bu işin hiç de kolay olmayacağı anlaşılıyor. Şimdiye yayınlanmış ayrıntılı bir uçak eklentisinin de olmadığını vurgulayalım. Tüm eklenti geliştiricileri yepyeni bir platformda çok farklı zorluklarla karşılaşıyor. Ayrıntılı uçak geliştiren stüdyolar en az 1 yıl sonrasına planlar yapılıyor. Şimdiden pek çok scenery projesi yayınlanmış ve 3. parti yazılımları desteklemeye başlamış olasa da ciddi IFR pilotlarının MSFS’yi ana platform olarak seçmesi zaman alacak.

Umarız simülasyon güncellemeleri serisinde MSFS’nin özelliklerinde ciddi bir artış olur.

 

Kaynak: PMDG Forums

Microsoft Flight Simulator için PMDG 737 NG3 modeline ait ilk görüntüler paylaşıldı

Microsoft Flight Simulator forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın