Ana Sayfa Çiftçilik SimülasyonlarıFarm&Fix 2020 PlayWay’in Çiftçilik Simülasyonu Farm&Fix 2020 Duyuruldu!

PlayWay’in Çiftçilik Simülasyonu Farm&Fix 2020 Duyuruldu!

Yazar SimülasyonTÜRK

PlayWay‘in SimFabric stüdyosuna bir çiftçilik ve mekanik simülasyonu yaptırdığını biliyorduk. Sonunda oyun resmi olarak Farm&Fix 2020 adı ile tanıtıldı. CGI tanıtım videosunda oyunda olan tüm özellikleri göstermişler. 2019 yılında PC için çıkacak olan oyunda oyuncuların en çok istediği oyun mekanikleri bulunuyor. Eski bir çiftliği satın alıp binaları sıfırdan onarabilecek, çiftliği yeniden satabileceksiniz. Oyunda hem araçları hem de çiftlik binalarını tamir etme, yenileme ve inşa etme mekanikleri yoğun bir şekilde bulunuyor. Adından da anlaşılacağı üzere Çiftlik ve Tamir Etme simülasyonu olduğundan bizi epey bir özellik bekliyor. Tek oyunculu oyun modu dışında ne yazık ki multiplayer desteği bulunmuyor. Türkçe dil desteği konusunda ise endişelenmeyin çıkışa kadar resmen desteklenen diller arasına eklenecektir. Aslında oyundaki tüm altyapı Farm Expert’e kadar dayanıyor. Daha sonra başka bir stüdyo ve yayımcı tarafından çıkarılan Farmer’s Dynasty’de malumunuz yaşanan satıştan kaldırılma problemlerinde tahmin ettiğiniz gibi PlayWay vardı. Açıkçası PlayWay şirketi mekanik, tamir etme, yenileme, onarma gibi özelliklere sahip oyunların hep sahibi olmak istiyor. Bu oyunda da göze batacak şekilde bunu görüyoruz. Artık biraz rahatsız ettiğini söyleyebilirim. Elbette bu oyunda bir sürü özellik olacak ve bunların hepsini istiyoruz. CGI video ise Farming Simulator tadında olmuş. Bunu da ilk kez yapmıyorlar ama bu oyunla ciddi bir pastadan pay alabileceklerinin farkındalar. Oyun içi görüntüleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Grafik olarak da beklentimizin aşağısında bir şey gerçekleşmeyeceğine inanıyoruz. Ve duyurudan sonra gelecek olan yoğun geri bildirim sonucunda birkaç haftaya oyun içi görüntülere sahip olabiliriz. Oyunda merak etiğimiz çok özellik var. Önü tamamiyle açık ve eklenebilecek şeyler sınırsız….

 

Oyunda üç ana özellik var. Çiftlik makineleri ve araçları için tamir etme, Çiftlik binalarını tamir etme ve yenileme, Çiftçilik yaparak hasat elde edip onları satabilme

10 farklı makineyi tamir edebileceğiz. Farm&Fix 2020’de 1000 civarı parçayı tamir etme imkanımız olacak. Eski ve yeni parçaları kullanabileceğiz. Mekanik(tamirci) ekonomisi ve stratejisi olacak.

Çiftlik binalarını tamir etme ve yenilemede ise 10 farklı binada bu özellikleri uygulayabiliyoruz. Yenilemek için 1000 civarı bileşen olacak. Yine aynı şekilde yeni ve eski malzemeleri kullanabiliyoruz. Ee tabii binaların da bir ekonomisi bulunacak.

Çiftlik ve hasat etme mekaniğinde ise arazilerimizde 3 farklı tarla türü ile 4 farklı iş olacak. Özel makineler ve araçlarla çiftçilik yapabileceğiz. Tarım ekonomisi de var.

Farm&Fix 2020’nin ana özellikleri

 • Tarım makineleri ve arçalarını tamir etme
 • Çiftlik binalarında eskileri yenileme veya tamamen yıkma
 • Çiftçilik yaparak elde edilen hasadı satarak gelir kazanma
 • Açık dünya
 • Özel yetenekler
 • Gece&Gündüz döngüsü
 • Hava durumu sistemi
 • Doğal afetler ve kazalar
 • Gerçek fizikler, bileşenler ve tamir edilebilir parçaların olduğu birçok tarım makinesi ve aracı
 • Tamir etme aletleri
 • Çiftçilik aletleri
 • Yenileme aletleri

 

Video

 

Steam’de yayınlanan araç ve ekipmanların render görüntüsü

 

Steam

 

 

SimülasyonTÜRK

2 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

2 yorum

Avatar
haşmet kutlu Şub 14, 2019 - 13:30

hasan abi bu oyun sence farming simulator gibimi olucak yoksa strateji oyunu gibi bişeymi olucak pek anlayamadım bi aydınlatırmısın ?

Cevapla
Simülasyon Türk
Simülasyon Türk Şub 14, 2019 - 13:44

evet Farming Simulator gibi olacak

Cevapla

Yorum yazın