Ön İnceleme: Omsi Bus Simulator 2
Connect with us

Haber

Ön İnceleme: Omsi Bus Simulator 2

HasanÖfke

Yayınlandı

Tarih:

1

 

Şüphesiz en iyi otobüs simülasyonu!

Yaklaşık 2013 yılının başlarında OMSİ 2 ‘nin yapımına başlanacağı haberini aldık. Aradan kısa bir süre geçti ki resmi sitede OMSİ 2 hakkında bilgilere yer verildi. Kısa süre içinde oyun şekillenmeye yeni bilgiler ortaya yayılmaya başladı… Şimdi.. ;

 İncelememize oyunun dünyası ile başlayalım;

Birçoğumuzun aklına oyunun 2013 gibi bir zamanda geçeceği gelmiş olabilir. Ancak.. Oyun 1986 ve 1994 yılları arasında geçiyor ve elbette tarihe uygun araçlar oyunda yer almakta. Oyunun dünyasına genel olarak baktığımızda OMSİ 1’den hatırlayacağımız Spandau şehri yer alıyor ancak 1986 ve 1994 yıllarına uygun olarak sıfırdan tasarlanmış bir şekilde. Oyunun grafiklerinde de küçük geliştirmelere yer verildiğini söylüyor yapımcı. Çevre tasarımının nasıl olacağını az çok tahmin ediyorsunuzdur zira OMSİ 1 ‘de Spandau şehri bire bir oyuna aktarılmıştı. Dikkatimizi çeken bir diğer özellik ise yollar. Yollarda sade kaplama kullanmak yerine gerçekçiliği yansıtmak amacı ile detaylı kaplamalara yer verilmiş. Yolların üzerinde birçok çukur , çatlak ve yama bulunuyor ve bunlar orada süs niyetine de bulunmuyor, araçlar bu bozuk kısımlardan geçerken gerçekçi mükemmel tepkiler veriyor. 12 KM ‘lik devası bir harita bizi bekliyor.

Ekran Alıntısı

Peki ya araçlar ? Neler eklendi ?

En dikkat çeken, ilgi gösterilen araç  MAN NG272. Evet, körüklü..  En ince detayına kadar özen gösterilip tasarlanan araç oyuncuları sabırsızlandırıyor. Omsi Bus Simulator ‘ün en iyi özelliklerinden birisi de araçların tüm özelliklerinin kullanılabilir olması. Camları açıp kapatabilirsiniz veya güneşliği indirebilirsiniz.

OMSI-2_11

Araç hakkında küçük bir bilgiye sahip olmak ister misiniz ?

Üretici: MAN
Yapım Türü: Düşük taban – Belden
Üretim süresi: 1990-1992
Eksenler: 3
Güç: 250 hp
Uzunluk (mm): 17940
Genişlik (mm): 2500
Yükseklik (mm): 2872
Dingil mesafesi (mm): 5875/6265
Koltuklar: 51 veya 55
Ayakta Yolcu Sayısı: 111 ya da 103
Ağırlık (kg): 28.000

Oyuna yeni dahil edilen bir diğer aracımız ise MAN NL202. Dış görünüş olarak oldukça MAN NG272 ‘ye benzeyen araç 2 kapılı olarak karşımıza çıkıyor. SD200 ve SD202 oyunda OMSİ 1 de olduğu gibi yer almakta ancak araçlar üzerinde birçok düzeltme ve geliştirmeler de bulunulmuş.

1240622_534311079972560_55235415_n

Genel bakış
Üretici MAN Ticari Araçlar AG
Üretim 1989-1992
Montaj Almanya
Gövde ve şasi
Sınıf Ticari araç
Vücut stil Tam boyut otobüs
Ilgili Mercedes-Benz O405N
Boyutlar
Uzunluk 11.675 m
Genişlik 2.5 m
Yükseklik 2.782 m

Oyunun fiziği ve trafik nasıl dersiniz ?

Şuan beta test aşamasında olan oyunun videolarını teste katılmaya hak kazanan oyuncular yayınlamaya devam ediyor. Bu videolar bizimde bilgi sahibi olmamızda büyük etken. İncelediğimiz videolarda her aracın kendine özgü bir fizik sistemi olduğunu gördük.  MAN NG272 körüklü olmasından dolayı  farklı bir tepki veriyor. Ayrıca araçların süspansiyon sistemleri de oldukça geliştirilmiş oldukça tatlı bir tepkileri var. Videoları yakından takip etmek isterseniz OMSİ CHECK adlı youtube kanalını takip edebilirsiniz.

Oyunu henüz deneme fırsatımız olmadığı için Aİ araçlar hakkında bir bilgi vermemiz pek mümkün değil ancak yapımcı geliştirdiğini resmi sitede belirtmiş.

 Menü Tasarımı

Önceki oyundan farklı olarak sade ve şık bir menü karşılıyor bizleri. Yayımlanan görsel almanca olduğu için fazla bir bilgi edinemiyoruz . Profil resmi ekleme gibi şansımız var. Ayrıca menüde oyuna başlama seçeneklerine yer verilmiş. Ve tabi dikkatimiz çeken bir diğer ek özellik ise TUTORİAL [Öğretici] oluyor.

1470037_364538317023137_308425497_n

 

Oyun çıkmasına kısa bir süre kala oyun hakkında küçük bilgileri sizlere aktarmak istedik. Satın alınması gerek bir simülasyon oyunu olduğunu ayrıca belirtelim. Oyuna ek olarak modlar yapılabilmesi oyunu daha da eğlenceli kılıyor ve şunu da belirtmeden geçmeyelim OMSİ 1 için yapılmış modlar sorunsuz olarak OMSİ 2’de çalışabilecek. Oyun hakkında detaylı bilgilere yer vermeye devam edeceğiz.

________________________________________________________________________________________

Satın Almak İçin Gerekli Bağlantılar :

Sipariş vermek için tıklayın [Yakında Satışa Açılacak]

________________________________________________________________________________________

Yusuf – SimulasyonTurk

 

 

 

Reklam
5 Yorum

5 Comments

 1. Avatar

  Halis

  Kas 27, 2013 at 19:49

  Mükemmel olacak gibi türkiye de satılmasını istiyoruz.

 2. Avatar

  Ahmet

  Kas 27, 2013 at 19:52

  Süper bilgilendirme için tşk 🙂

 3. Avatar

  Xdragon

  Kas 27, 2013 at 19:53

  Omsi 2 harika görünüyor dediğiniz gibi körüklüyü merak ediyoruz.

 4. Avatar

  Osman

  Kas 27, 2013 at 19:54

  Aerosoft ‘tan sipariş vereceğim. Teşekkürler. Çıkış tarihi 12.12.2013

 5. Avatar

  HEcKtoR

  Ara 8, 2013 at 14:40

  Arkadaşlar konuyla pek alakası yoq ama sormak zorundayim omsi bus simulatorde bi mercedes 0345 modu war bi türlü linkini bulamadm lütfn bilen warsa bana link atsın indirim…

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Truck & Logistics Simulator İlk Oynanış – gamescom 2019

Simula Games tarafından geliştirilen Truck & Logistics Simulator’ın yeni sürümünü gamescom 2019 haftasına özel olarak oynuyoruz. Multiplayer testlerine katıldığımız oyunun videoları sırası ile kanalımızda paylaşılacak.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Truck & Logistics Simulator İlk Oynanış – gamescom 2019

Simula Games tarafından geliştirilen Truck & Logistics Simulator‘ın yeni sürümünü gamescom 2019 haftasına özel olarak oynuyoruz. Multiplayer testlerine katıldığımız oyunun videoları sırası ile kanalımızda paylaşılacak. Truck & Logistics Simulator, Nintendo Switch için bu yılın Kasım 2019’da yayınlanacak. Ve 2-3 hafta ardından ise iOS ve Android için yayınlanması planlanıyor. Bu 3 platform arasında multiplayer için çarpraz oynama desteği de bulunacak. Buna daha sonra PC sürümü de katılacak. Biz oyunun mobil sürümünü şu an Steam’de test ediyoruz. Daha kolay test ve kayıt alabilmek için bu yöntemle oynuyoruz. Direksiyon seti, gamepad ve joystick desteğini de test ettik. Ancak yine de mobil sürümünde bunları kullanamayacaksınız. Logitech G920 ve Thrustmaster T16000M ile oyunu oynayabiliyoruz. PC için çıktığında uyumluluğun hazır olması adına şimdiden eklendi.

En büyük yenilik Multiplayer!

16 kişilik multiplayer oturumunda arkadaşlarınızla oynayabiliyorsunuz. İsterseniz bölge sunucusunu seçip şifreli kendi oturumunuzu isim vererek açabiliyorsunuz. Otomatik oyuna katıl dediğinizde dolu olan oturumlara giriyorsunuz. Arkadaşlarınızla konvoy yapabilmek için aynı şirkette bir kişi iş aldığında diğerlerine de uyarı ekranı çıkıyor ve böylece aynı yerden aynı hedef noktasına beraber giderek konvoy halinde oynayabiliyorsunuz. Aynı anda forkliftlerle paletleri yükleyebiliyor ve yolculuk yapıyorsunuz. Tek oyunculu ve çoklu oyuncu profilleri tamamen senkronize ve aynı çalışıyor. Multiplayer’da AI trafik yok ve beta sürümünde var ama senkronize değil. PC sürümünde olması planlanıyor.

İyi seyirler…

 

 

Özellikler

 • Aracınızı lojistik alanındaki yükleme araçlarını kullanarak kendiniz yükleyin (forklift, kepçe vb.)
 • Araba, Forklift, Kepçe, ATV gibi araçları dorseye kendiniz yükleyin ve çekici aracı kullanarak hedefe ulaştırın
 • Gündüz/Gece döngüsü. Kar, yağmur, sis gibi hava şartlarında araçlarınızı daha dikkatli kullanmalısınız
 • Araç içindeki veya haritadaki GPS’i takip ederek hedef noktaya kargoyu ulaştırın
 • Araçlarda gerçeğe yakın yakıt tüketimi hesaplaması; Aracınızla benzin istasyonuna giderek yakıt alın
 • Minivandan Tır’lara kadar araçlar satın alarak lojistik filonuzu genişletin
 • Kendi lojistik şirketinizi kurun. Sürücü işe alın ve araçları onlara devredin (PC)
 • Gerçekçi yapay zekaya ve fiziğe sahip trafik.
 • Tüm araçlarda ibreleri ve GPS’i çalışan gerçekçi araç içleri (PC’de araç içi interaktif butonlar)
 • Zorlu ve tehlikeli Off-Road yollar ve görevler
 • Multiplayer (çoklu oyuncu) desteği. Aynı haritaya girerek konvoylar oluşturup, beraber görev yapın
 • Serbestçe dolaşılabilen 24 kilometrekarelik harita
 • Türkçe dil desteği

Daha önce yayınladığımız haberler;

 

Truck & Logistics Simulator’ın multiplayer özelliği tam istediğiniz gibi!

 

Truck & Logistics Simulator’ın Nintendo Switch kapak fotoğrafı ve yeni özellikler listesi

 

Truck & Logistics Simulator ana konusu için buraya tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

SnowRunner

SnowRunner duyuruldu! İşte kesinleşen özellikler listesi [Video]

Uzun süredir beklediğimiz MudRunner 2 duyurusu geldi. Ancak oyunun adı tekrar değişiyor. SnowRunner artık oyunun yeni adı ve 2020 yılında çıkacak. MudRunner geliştiricileri Saber Interactive daha önce oyunu Focus Home Interactive firmasının basın toplantısında tanıtmıştı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

SnowRunner duyuruldu! İşte kesinleşen özellikler listesi [Video]

Uzun süredir beklediğimiz MudRunner 2 duyurusu geldi. Ancak oyunun adı tekrar değişiyor. SnowRunner artık oyunun yeni adı ve 2020 yılında çıkacak. MudRunner geliştiricileri Saber Interactive daha önce oyunu Focus Home Interactive firmasının basın toplantısında tanıtmıştı. Yayınlanan yeni video ile tüm özellikler doğrulanıyor. Şimdiden belirtelim SnowRunner adı sadece kar haritalarının olacağı anlamına gelmesin. MudRunner serisi sadece yeni bir isimle devam ediyor. Artık SnowRunner diyeceğiz.

SnowRunner: A MudRunner Game, 2020 yılında PlayStation 4, Xbox One ve Epic Game Store aracılığıyla PC için yayınlanacak. Steam’de yayınlanacağına dair bir bilgi yok haliyle PC’de Epic Games’e özel olacak. Önümüzdeki aylarda oyunun yeni ekran görüntüleri, videoları ve bilgileri paylaşılacak. Aslında çıkış tarihi dönemi Focus Home Interactive’ın raporunda 2020 yılının ilk çeyreği olarak belirtilmişti.

SnowRunner modlama desteği PC için çıktığında hazır olacak. Spintires ve MudRunner için daha önce Steam Atölye’de paylaşılan modlar büyük kolaylık getiriyordu. Şimdi Epic Games Store’da buna benzer özellikler bekliyoruz. Modlama programlarındaki yenilikleri önümüzdeki aylarda açıklayacaklar. Bunca yeniliğin arasında modlama tarafından kullanıcılar için yeni kapıların açılacağına inanıyoruz.

SnowRunner oyununda Alaska’da geçen kar haritalarının yanı sıra bir sürü yeni araçlar, görevler ve oynanış olacak. Hem çamurla kaplı haritalar hem de karla kaplı arazilerde oynayabileceğiz. Ayrıca karlı bölgelerde yeni bir fizik simülasyonu yapılmış. Buna snowdrift deniliyor. Oyunun arayüzü dahil tüm oynanış sistemi değişiyor. Araçlarımızı artık ayrı bir ekranda özelleştirebiliyoruz. Multiplayer özelliğinin de tamamen senkronize olduğu eklenmiş.

Gamescom 2019’da Focus Home Interactive standında oynanabilir versiyonu da tanıtılıyor.

Videoda ne görüyoruz? Spintires ile başlayan bu güzel maceranın yıllar sonra hak ettiği noktaya gelerek kendini kurtardığını görüyoruz. Bunu en çok yıllarca tutku ile oynayan oyuncular hak ediyordu! Grafiklerin değiştiği ilk paylaşılan ekran görüntülerinde ortaya çıkmıştı. Ancak bu videoda ise daha da ilerdiği kesinlikle anlaşılıyor. Kar oyuna çok yakışmış. Yeni oyun animasyonları ve efektleri ile daha iyi ve canlı duruyor. Zaten bir sürü Amerikan markasının lisansı alınmıştı. Yeni yükler eklenmişti. Artık sadece tomruk taşımıyoruz. MudRunner’a göre 4 kat daha büyük olan haritalarda çeşitli görev sistemleri var. Ve artık bir ekonomi sistemi de var. Haritalarda oynayarak para kazanıyor araçlarımızı yükseltiyoruz. Ya da yenilerini satın alıyoruz. Aynı araçlarla ve profilimizle diğer haritalara direkt geçiş yapabiliyoruz.

 

Özellikler

 • MudRunner haritalarından dört kat daha büyük haritalar bulunacak.
 • Yeni Harita Ortamları – MudRunner’da gördüğümüz Rusya ve Amerikan bölgeleri dışında karlarla kaplı ve ilk kez yer alacak kar özelliği ile Alaska bölgesi olacak.
 • Daha Fazla Lisans – MudRunner’da American Wilds DLC’si ile gelen lisans sayısı daha da büyüdü. SnowRunner’da Caterpillar ve Pacific gibi büyük markaların yeni araçları da bulunacak.
 • Geliştirilmiş Görseller – SnowRunner’ın bitki örtüsü, çamur, su, aydınlatma gibi pek çok grafiksel özellikleri artık daha ayrıntılı
 • Özgün Kokpit Görünümleri – SnowRunner’da her aracın kendi orijinal kokpiti bulunacak.
 • Araç Yükseltmeleri ve Eklentiler – Araçların yeni yükseltmeleri ve eklentileri olacak.
 • Araç Özelleştirmesi – SnowRunner’da kendi aracınızın görünümü çeşitli renklerle değiştirilebilecek. Boyama dışında diğer eklentiler ve yükseltmelerle daha iyi özelleştirebileceksiniz.
 • Yeni Kargo Türleri – Tomruk taşımaktan sıkılanlar için artık yepyeni kargo türleri var. SnowRunner’da paletli yükler, büyük parçalar gibi ağırlıklarının fiziklere ve oynanışa etki ettiği yeni kargo türleri geliyor.
 • Geliştirilmiş Kullanıcı Arayüzü – SnowRunner’ın kullanıcı arayüzü daha iyi bir deneyim sunmak için tamamen yenilenmiş.
 • Geliştirilmiş Eğitim – SnowRunner’daki yeni eğitimlerle oyunun derin oyun mekaniklerini daha iyi aktarmayı amaçlamışlar.

 

 

MudRunner 2’den ilk ekran görüntüleri ve bilgiler geldi

MudRunner oyunu mobil platforma çıkacak mı? Evet yine yukarıda bahsettiğimiz raporda 2019 yılının sonunda MudRunner’ın iOS ve Android sürümlerinin yayınlanacağı belirtiliyor. Ama şu an yeni bir açıklama yapılmadı. Bunun için yeni bir gelişme olduğunda biz de bilgilendireceğiz.

 

SnowRunner kapağında karla kaplı dağların zirvesinde çelik boru taşıyan Freightliner çekicisini ve hemen arkasında oyunda lisanslı bulunan Hummer aracını görüyoruz.

 

SnowRunner değerlendirme videosunu da kanalımızda izleyebileceksiniz. 🙂

 

SnowRunner forum bölümüne tüm oyuncuları bekliyoruz. 😀

 

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

FS 19 Haber & Video

Farming Simulator 19 Claas DLC’si için oynanış videosu paylaşıldı (gamescom 2019)

Farming Simulator 19 için Platinum Edition paketine oynanış görüntülerinden oluşan bir tanıtım videosu yayınlandı. Claas markasının yıllar sonra katıldığı bu DLC’de 35’in üzerinde markaya ait araç ve ekipman bulunacak.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Farming Simulator 19 Claas DLC’si için oynanış videosu paylaşıldı (gamescom 2019)

Farming Simulator 19 için Platinum Edition paketine oynanış görüntülerinden oluşan bir tanıtım videosu yayınlandı. Claas markasının yıllar sonra katıldığı bu DLC’de 35’in üzerinde markaya ait araç ve ekipman bulunacak. 22 Ekim’de PC/MAC, PS4 ve Xbox One için yayınlanacak. Aşağıdan hem videoyu izleyebilir hem de daha önce paylaşılan bilgilere ulaşabilirsiniz. Ya da Claas modları ile keyifle şimdiden oynayabilirsiniz. 🙂 Şu an gamescom 2019 fuarına katılanlar Farming Simulator 19 standında Claas araçlarıyla oynayabiliyor.

Claas DLC’si özellikleri, ön sipariş bilgileri

Farming Simulator 19 için CLAAS DLC’si Bilgileri, Steam Ön Siparişi (Platinum Edition)

 

Farming Simulator 19 forumu için buraya tıklayabilirsiniz.

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Bir rica…

Sitemizde Adblocker kullanmamanızı rica ediyoruz. Sizi rahatsız edecek reklamlara yer vermiyoruz. Yayının devam etmesi için Google reklamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler