Ana Sayfa Uçuş SimülasyonlarıMicrosoft Flight Simulator Microsoft Flight Simulator’ın Steam ön siparişleri sürpriz bir şekilde başladı!

Microsoft Flight Simulator’ın Steam ön siparişleri sürpriz bir şekilde başladı!

Yazar SimülasyonTÜRK

Microsoft Flight Simulator’ın Steam ön siparişleri sürpriz bir şekilde başladı!

Yeni nesil uçuş simülatörü Microsoft Flight Simulator, artık Steam platformunda yer alıyor. Ön siparişleri başlayan Microsoft Flight Simulator’ın Steam fiyatlandırması şöyle; Standart sürüm 349,00 TL, Deluxe sürüm 549,00 TL ve Premium Deluxe ise 729,00 TL olarak belirlenmiş. Asobo Studio tarafından geliştirilen MSFS 2020, 18 Ağustos’ta yayımlanacak. Kapalı Betası ile birlikte pek çok oynanış videosu yayınlanmış oldu. Eklentiler veya modlar için ne olacak diye sorabilirsiniz. Steam Atölye desteği ile ilgili bir açıklama yok çünkü resmi eklentiler zaten Marketplace sistemi ile simülasyon içerisinde satışa sunulacak. Haliyle yapılacak her şey hem Microsoft mağazası hem de Steam ile uyumlu olmak zorunda kalacağından herhangi bir yere bağlı kalmayacak. Ancak resmi eklentiler dışında çeşitli kişisel modlama çalışmaları nasıl paylaşılacak ve yüklenecek merak ediliyor. Eski usülde olduğu gibi simülatörün dosyalarına girip yüklemek başlangıçta mümkün olmayacak gibi duruyor. Ancak Steam’de yayınlanması bunun pek öyle olmadığını da gösteriyor.

Steam platformuna gelmeyecek miydi? Microsoft Flight Simulator duyurulduğundan beri çeşitli simülasyon özelliklerinden bilen en çok merak edilen şey Steam’de olup olmayacağıydı. 😀 Bununla ilgili bir açıklama yapmamışlardı ancak geçtiğimiz aylarda bazı özel Microsoft yapımları Steam platformuna gelmeye başlayınca MSFS için de bir umut olmuştu. Steam topluluğu MSFS için çok önemli olacak. FSX Steam Edition hali hazırda yüzlerce eklentisi ile zaten satılıyor. Yeni simülatör de daha iyi bir şekilde yerini almaya çalışacak.

Steam’de satın almanın Microsoft mağazasından herhangi bir farkı var mı? Bizce Steam üzerinden satın alınması çoğu kullanıcı için daha doğru bir karar. Üstelik Microsoft mağazasından pek farkı da olmayacak. Çünkü yukarıda da bahsettiğimiz gibi Marketplace vb. özellikler simülasyon içerisinde entegre bir şekilde geliyor. Ayrıca Steam’in geri kalan özelliklerini saymaya bile gerek yok.

Standart sürüm 349 TL

Deluxe 549 TL

Premium Deluxe

 

Ayrıca eğer paket farklarını merak ediyorsunuz sizi şöyle alalım;

 

SimülasyonTÜRK çok yakında Microsoft Flight Simulator serüveni başlıyor… 🙂

Microsoft Flight Simulator forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın