Ana Sayfa Uçuş SimülasyonlarıMicrosoft Flight SimulatorMSFS Havalimanları Microsoft Flight Simulator – Zonguldak Çaycuma Havalimanı (LTAS) senaryosu çıktı!

Microsoft Flight Simulator – Zonguldak Çaycuma Havalimanı (LTAS) senaryosu çıktı!

Yazar SimülasyonTÜRK

Microsoft Flight Simulator – Zonguldak Çaycuma Havalimanı (LTAS) senaryosu çıktı!

Microsoft Flight Simulator için Türkiye’nin Zonguldak Çaycuma Havalimanı(LTAS) eklentisi ücretsiz yayınlandı. Arda Güler tarafından geliştirilen eklentide özel terminal modeli, ATC kulesi, pist ve taksi yolları düzenlemesi ile aydınlatma çalışmaları bulunuyor. Daha önce yayınlanan ve ilk eklenti çalışması olan Gazipaşa-Alanya Havalimanı‘ndan sonra şimdi de Arda Güler’den yeni bir çalışma görüyoruz. Hava meydanının konumu itibariyle buraya yaklaşmalar epey zorlu ancak ILS bulunuyor. Fakat MSFS’in kendi sistemindeki eksikler nedeniyle dikkatli yaklaşmakta fayda var. Autoland inişleri denememeniz tavsiye ediliyor. Yerel havalimanı olması sebebi ile park yerlerinde 1 ve 2 numaraları aynı anda kullanılamıyor. Ancak 3 numaralı park yerine tüm uçaklar park edebiliyorken 4 numaralı park pozisyonu sadece hafif uçaklara uygun olduğu eklenmiş. Zonguldak Çaycuma, varsayılan uydu görüntüsü referans alınarak üzerine inşa edilmiş. VFR ve IFR uçuşlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. MSFS’de artık yeni bir Türk hava meydanımız var!  Şu an ise Çorlu Havalimanı(LTBU) çalışmaları yürütülüyor. Sabırsızlıkla bekliyoruz. Her şey için teşekkürler!

  • Özel terminal modeli, ATC kulesi
  • Havalimanı ortam aydınlatması
  • Pist ve taksi yollarının düzenlenmesi ve iyileştirilmesi
  • Çeşitli özel bina ve obje modelleri
  • Yakıt tankları alanı
  • Çevre düzenlemesi
  • 18/36 pistleri

İndirmek için buraya tıklayın.


1.1 sürümü ile pist uzatıldı. Yeni pist 2133 metre uzunluğunda ve 45 metre genişliğindedir. Yukarıdaki bağlantıdan lütfen tekrar indiriniz.


Kurulum kısmında ise “ltas-terminal” isimli klasörü MSFS’in kurulu olduğu yerde bulunan Community klasörüne yükleyebilirsiniz.


İsim: Zonguldak Çaycuma Havalimanı

ICAO: LTAS

Geliştirici: Arda Güler

3D Model: Arda Güler, İsmail Temel

Sürüm: 1.0

Zonguldak Havalimanı (IATA: ONQ, ICAO: LTAS), Türkiye’nin Zonguldak iline hizmet veren havalimanıdır. 1999’da kurulduktan ve 2002’de kapatıldıktan sonra 2007’de tekrar hizmete girmiştir. Havalimanı 500.000 yolcu/yıl kapasiteli olup işleticisi Zonguldak Özel Sivil Havacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.’dir. Havalimanında 1.430 metrekarelik terminal binası, 2130 x 45 metre ebatlarında ve 85 PCN mukavemetinde, beton (18/36) pisti; 60 x 18 metre ebatlarında taksi yolu ve 39 x 80 m ebatlarındaki 1 uçak kapasiteli apronu, 40 adet araç kapasiteli otoparkı bulunmaktadır. Kaynak: Vikipedi


Microsoft Flight Simulator forumu için tıklayın.

Zonguldak Çaycuma Havalimanı’na Fırtınada İniyoruz! Microsoft Flight Simulator

SimülasyonTÜRK

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın