Ana Sayfa Uçuş SimülasyonlarıMicrosoft Flight SimulatorMSFS Havalimanları Microsoft Flight Simulator – Mardin Havalimanı (LTCR) ücretsiz eklentisi paylaşıldı

Microsoft Flight Simulator – Mardin Havalimanı (LTCR) ücretsiz eklentisi paylaşıldı

Yazar SimülasyonTÜRK

Microsoft Flight Simulator – Mardin Havalimanı (LTCR) ücretsiz eklentisi paylaşıldı

Türk hava meydanları birer birer Microsoft Flight Simulator‘a geliyor. AuraDesign tarafından geliştirilen Mardin Havalimanı (LTCR) ücretsiz bir şekilde yayınlandı. Ana terminal binası, ATC kulesi ve pist için gerekli düzenlemeler yapılıp ışıklandırılmış.  03 ve 21 pistinde IFR uçuş destekleniyor. ILS 03-Z, NDB 03, NDBDME 03, VOR 03 ve VORDME 03 yaklaşma yapılabiliyor. AuraDesign, Hayri Büberci ve Kamil Uzun’a yardımları için teşekkür ediyor.

MSFS’de Mardin’e daha doğru bir şekilde inme vakti geldi! Emeği geçen herkesin eline sağlık.

Özellikler

  • Ana terminal modeli
  • ATC kulesi
  • Pist ve taksi yolları düzeni
  • Gerekli ışıklandırmalar
  • PAPI ışıkları

İndirmek için buraya tıklayın.

 

Ekran Görüntüleri

Mardin Havalimanı (IATA: MQM, ICAO: LTCR), Türkiye’nin Mardin iline hizmet veren havalimanıdır. 1999 yılında hizmete başlamıştır. Mardin Havaalanı’nın il merkezine uzaklığı 20 kilometredir. İniş yolu 2500×36 metre boyutlarında olup beton kaplamadır. Sadece yurt içi geliş-gidiş yapılmaktadır. Yolcuya açık alanlar 1736 metrekare olup 254 araçlık park alanına sahiptir. Kızıltepe-Mardin yolu üzerinde olup ana yerleşimden (şehir merkezinden) otobüs, servis veya taksiyle ulaşım mümkündür. Mardin Havaalanı 14 Haziran 2011 tarihinde pistlerdeki tadilat çalışmalarından ötürü 2011 yılı sonuna kadar uçuş trafiğine kapatılmıştır. Teknik blok yapılıp kule yenilenmiştir. Temmuz 2014’ten itibaren yeni terminale geçilmistir ve uluslararası bir havalimanı hâline getirilmiştir. Dış hat uçuşlarına açık olmasına rağmen sefer yoktur. Kızıltepe’ye 8 km, Nusaybin’e 66 km ve Midyat’a 75 km mesafededir.

Microsoft Flight Simulator forumu için tıklayın.

 

0 yorum
2

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın