Ana Sayfa Uçuş SimülasyonlarıMicrosoft Flight SimulatorMSFS Havalimanları Microsoft Flight Simulator – Isparta Süleyman Demirel Havalimanı (LTFC) ücretsiz eklentisi yayınlandı

Microsoft Flight Simulator – Isparta Süleyman Demirel Havalimanı (LTFC) ücretsiz eklentisi yayınlandı

Yazar SimülasyonTÜRK

Microsoft Flight Simulator – Isparta Süleyman Demirel Havalimanı (LTFC) ücretsiz eklentisi yayınlandı

Burdur Gölü kıyısındaki Isparta Süleyman Demirel Havalimanı (LTFC), Microsoft Flight Simulator için ücretsiz eklenti olarak yayınlandı. Ayrıca askeri pilot eğitim tesisi Isparta Kılıç Havalimanı da (LTFN) ekleniyor.

Özellikler

  • Ana terminal binası ve ATC kulesi
  • Pist eğimi ve yüksekliği doğru şekilde ayarlanmaya çalışılmış.
  • Pist ve taksi yolları ışıklandırması, gece aydınlatması
  • X-Plane 11’deki bazı objeler
  • Yaklaşmalar; LOC 05-Z, VORDME 05-Z
  • Meydanki diğer binalar temsili yerleştirilmiş.

Emeği geçenler

Bazı XP1 objeleri Kamil Uzun tarafından sağlanmış. M. Ali Öğüdücü ise yeni objeler sağlamış. Ve Hayri Büberci(Argaeus) ise LTFC ve LTFN meydanlarını tüm bu objlerle tamamen düzenleyip yayınlıyor.

İndirmek için tıklayın.


Ekran Görüntüleri


Isparta Süleyman Demirel Havalimanı (IATA: ISE, ICAO: LTFC) 1997 yılında hizmete girmiştir. Isparta il merkez ile Keçiborlu, ilçe merkezi ortasındadır.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı toplam 5400 m²’lik iç ve dış hat ortak kullanımlı 600.000 yolcu / yıl kapasiteli terminali mevcuttur.

Söz konusu hava limanında 3000×45 metre boyutunda 120 PCN mukavemetinde bir adet beton pist ve 5 uçak kapasiteli, 220×100 ebadında 120 PCN mukavemetinde beton apron bulunmaktadır. THY tarafından her gün karşılıklı İstanbul-Isparta seferleri yapılmaktadır. Ayrıca bahar ve yaz aylarında İran uçakları Türkiye’de bu havalimanına seferler düzenlemektedir.Ankara Etimesgut’ta bulunan Kara Havacılık Okulu bu havalimanında eğitimlerini sürdürmektedir. Özel bir firma tarafından kurulan Türkiye’nin 3. büyük uçak bakım hangarının da devreye girmesiyle pek çok uçağın bakımı bu havalimanında yapılmaktadır.

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın