in , , , ,

Microsoft Flight Simulator – iniBuilds Airbus A310-300 ücretsiz ekleniyor!

Microsoft Flight Simulator için yeni bir ayrıntılı yolcu uçağı geliyor! iniBuilds A310 ücretsiz ekleniyor! 40. YIldönümü sürümü ile Kasım 2022‘de yepyeni bir detaylı uçağa kavuşuyoruz. iniSimulations A310 yolcu uçağı simülasyona ücretsiz olarak güncelleme ile gelecek. iniBuilds ekibi bu uçak için Asobo Studio, Microsoft ile birlikte özel iş birliğine gitmiş. Daha önce uçağın kargo versiyonu ile birlikte ücretli olarak satışa çıkması bekleniyordu. X-Plane 11‘de hali hazırda mevcut olan uçak 69,99 Sterlin fiyatla satılıyor. MSFS’e sadece yolcu versiyonu ile gelecek. 1982 yılında ilk uçuşunu yapan geniş gövdeli uzun menzilli A310-304 modeli olan uçakta General Electric CF6-80 motorları var.

 

iniBuilds ekibi aylar önce MSFS için yapılan ilk duyurudan bu yana uçağın önemli kısımlarını yeniden modellemiş. MSFS’in yeni imkanlarından yararlanarak kaplamalarını da yeniden hazırlamışlar. Tüm perçinler, panel hatları, kir yerleşimleri ve çıkartmalar teknik olarak analiz edilerek uçağın her yerine yerleştirilmiş. Diğer iniBuilds uçaklarından farklı olmayacak. Grafikleri, sistemleri ve sesleri aynen aktarılıyor. Geliştirme süreci boyunca gerçek hayattaki uçağa erişimleri olduğu için ses konusunda gerçek uçağın her yerinden kayıt alabilmişler.

MSFS versiyonu için sistemlerde kodları tamamen yeniden yazarak A310 sistemlerini diğer platformdaki sürüme göre tüm alanlarda iyileştirmişler. Uçağın önemli parçaları örnek olarak elektrik sistemlerinde daha yüksek düzeyde dinamik bir davranışa ve güvene sahip. Uçaktaki her bir öğe jenaratörler hatta tek tek yakıt pompalarından çekilen güç üzerinde etkiye sahip.

Uçağın navigasyonu için temel bir bileşen olan FMS (uçuş yönetim sistemi(flight management system) yaptıkları açıklamaya göre daha önceki iniBuilds ürünlerinde görülmeyen özelliklerle ve  gündüz uçuşlarında daha gerçekçi operasyonlara izin verecek şekilde tamamen yeniden yazılmış. Burada parantez açarak bu stüdyonun uçaklarının XP11 platformunda hala gelişmeye devam ettiğini ve doğal olarak MSFS için tüm kod tabanını uyarlarken çoğu kısmı yeniden yazmış olabileceklerini ekleyelim. FMS, RNAV yaklaşmaları ve NDB VOR yaklaşmaları dahil olmak üzere tüm yanal ve dikey kılavuz modlarına izin veriyor. Bunların nasıl kullanılacağına dair kapsamlı bir kılavuz rehber de yayınlanacak. Modern bir Airbus uçağı olmadığı için bazı tuhaflıklarla gerçekçiliği artırmak için tamamen yansıtılmış. Bunların hepsini eğitim serisine açıklayacaklarmış.

Ayrıca bu fantastik sistemlere ek olarak yeni bir tasarım ve zengin özelliklere sahip EFB (electronic flight bag) tablet geliyor. Ağırlık ve dengeyi buradan yönetebilecek ve yer hizmetlerini kullanabileceksiniz.

Önümüzdeki aylarda ekran görüntüleri, videolar ve eğitim serileri yayınlanmaya başlayacak.

Peki kargo ve diğer gövdeler nasıl yayınlanacak? Henüz bu sorunun cevabı verilmese de ek paket olarak iniBuilds tarafından satışa sunulması mümkün görünüyor. A310 sonrasında Beluga ve A300-600 kargo uçakları da MSFS için yayınlanacak. iniBuilds ekibi gizli bir yolcu uçağı projesi de yürütüyordu ancak bu hala ortaya çıkmadı. Ve yine belirtmek gerekirse A380 projeleri de vardı ancak askıya alınmıştı.


Ve bu ayrıntılı uçağın tamamen ücretsiz olacak olması topluluğu inanılmaz sevindirdi. 40. Yıldönümü Sürümü birçok ayrıntılı uçağa ev sahipliği yapıyor. Helikopterler ve planörlerden bahsetmedik bile 🙂


Microsoft Flight Simulator 40. Yıldönümü Sürümü ile Helikopterler, Planörler, Detaylı Yeni Uçaklar Geliyor!


Microsoft Flight Simulator forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Abant Gölü’nde geçen yerli yapım Bolu oyunu yakında çıkıyor!

Kapıcı Simülasyonu: Doorman