Ana Sayfa Uçuş SimülasyonlarıMicrosoft Flight Simulator Microsoft Flight Simulator için Kahramanmaraş Havalimanı (LTCN) eklentisi ücretsiz yayınlandı

Microsoft Flight Simulator için Kahramanmaraş Havalimanı (LTCN) eklentisi ücretsiz yayınlandı

Yazar SimülasyonTÜRK

Microsoft Flight Simulator için Kahramanmaraş Havalimanı (LTCN) eklentisi ücretsiz yayınlandı

X-Plane 11’deki Kahramanmaraş Havalimanı eklentisi Microsoft Flight Simulator‘a aktarıldı. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz eklenti ile artık MSFS’de Kahramanmaraş’ta daha doğru bir havalimanına iniş yapabileceksiniz.

Kahramanmaraş Uluslararası Havalimanı (IATA: KCM, ICAO: LTCN), Türkiye’nin Kahramanmaraş şehrinde hizmet veren havalimanıdır. 1996 yılında hizmete girmiştir. 22.300 m² Terminal binası (iç ve dış hatlar’dan oluşmaktadır) ve 5 uçak kapasiteli aprona sahiptir. Kahramanmaraş Havalimanı 20.07.2019 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre, Kahramanmaraş Havalimanı uluslararası giriş-çıkışlara açık daimi hava hudut kapısı olarak tespit edilmiştir. Yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli havalimanının pisti 07/25 2300×45 boyutlarında olup, 430 Araçlık genel, 33 araçlık VIP Otopark alanı hizmet vermektedir. Havalimanı, 2016 yılında inşasına başlanarak 2019 yılında yenilenmiştir. Şehre uzaklığı 5 KM’dir.

Pist ışıklandırması ile ana terminal binası ve diğer havalimanı binaları eklenmiş. RNAV 07/25 kullanarak IFR iniş yapabilirsiniz.

Yapımcılar: MXI Design, M’M Simulations

Eklenti Sürümü: 1.0

İndirmek için tıklayın.

 

 

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın