Menu
in , , ,

Microsoft Flight Simulator 40. Yıldönümü Sürümü ile Helikopterler, Planörler, Detaylı Yeni Uçaklar Geliyor!

Microsoft Flight Simulator 40. Yıldönümü Sürümü ile Helikopterler, Planörler, Detaylı Yeni Uçaklar Geliyor!

Microsoft Flight Simulator, Kasım 2022‘de çıkacak olan yepyeni bir genişletilmiş sürüm ile 40. yıldönümünü kutluyor. MSFS için yepyeni uçaklar, helikopterler, planörler ve dahası geliyor. Xbox&Bethesda Showcase sırasında markanın popüler ürünü haline gelen MSFS için de çok özel bir duyuru yapıldı. “40th Anniversary Edition” adını alan yeni sürüm tamamen ücretsiz olacak. Xbox Game Pass için de geçerlidir. Geçmişe göndermelerle dolu bu sürümde bazı klasik havalimanları ve birkaç çok ünlü uçak yer alacak. Bu uçakları Microsoft Flight Simulator X ve Microsoft Flight Simulator 2004: A Century of Flight’tan tanıyoruz!

Bu sonbaharda yani Kasım 2022’de çıkış yapacak olan 40. yıldönümü sürümü için ABD’nin Ulusal Hava ve Uzay Müzesi Müzesi ile bir iş birliğine gidilmiş. Yıldönümü Sürümü hakkında daha fazla bilgi önümüzdeki aylarda paylaşılacak.

Çok istenen helikopterler, planörler(gliders) ve yepyeni hesaplamalı akışkanlar dinamiği(Fluid Dynamics Simulation) simülasyonu ile yüksek ayrıntılı yolcu uçağı sonunda ekleniyor.

 

Ücretsiz Yeni Uçaklar, Helikopterler, Planörler! Microsoft Flight Simulator 40th Anniversary Edition

 

Microsoft Flight Simulator 40th Anniversary Edition:

Tarihi Uçaklar:

  • Wright Flyer
  • Ryan NYP (“Spirit of St. Louis”)
  • Douglas DC-3
  • De Havilland Canada DHC-2-Beaver

Helikopterler:

  • Bell-407
  • Guimbal Cabri G2

Planörler(Gliders):

  • DG Flugzeugbau LG8-18
  • DG Flugzeugbau DG1001E neo

Gerçeğe Uygun Uçak:

  • Airbus A310

 

Yukarıdaki tüm hava araçları ücretsiz güncelleme ile yayınlanacak. Bu uçaklar için iniSimulations(iniBuilds), MilViz, Bluemesh, Aeroplane Heaven ile iş birliğine gidilmiş.

iniBuilds ekibinin geliştirdiği A310-300 uçağının bu şekilde platforma ücretsiz gelmesi topluluğu sevindirdi. MilViz ise  detaylı ve özelleştirilmiş uçaklarıyla biliniyor. O da yakında De Havilland Canada DHC-2-Beaver eklentisini yayınlayacaktı ancak bu gelişme ile Kasım ayında ücretsiz ekleneceğini öğrendik. Böylece detaylı ve ücretsiz uçaklara kavuşuyoruz. Aeroplane Heaven ekibi ise uzun süredir Douglas DC-3 uçağını geliştiriyordu. En son uçuş modeli konusunda dışarıdan destek aldıkları için süreç uzamış ve bir türlü çıkış tarihi verilmemişti. Ve an itibariyle havacılık tarihinde çok önemli bir yeri olan DC-3, MSFS’e ücretsiz ekleniyor. Bluemesh ekibi ise 1927 yılında ilk uçuşunu gerçekleştiren Ryan NYP (“Spirit of St. Louis”) uçağını geliştirmiş. Charles Lindbergh tarafından solo uçuşla durmaksızın New York, ABD’den Paris, Fransa’ya transanlantik uçuşu yapan özel yapım tek motorlu, tek koltuklu, yüksek kanatlı bir uçaktır.

Planörler ise FlightSim Studio AG tarafından geliştiriliyordu. Helikopterler konusunda çeşitli geliştiriciler ve 3. parti stüdyolarla da iş birliği yolu açıktı.

Özetle yıl sonu MSFS’in kendine has inanılmaz potansiyeli daha da ortaya çıkacak.

Asobo’nun ATR 42/72-600 uçağını da unutmayalım.

 

Helikopterler için binlerce helipad eklenmesi gerekiyordu. Hatta daha önce helikopterlerin ayrı bir DLC’de ücretli olarak yayınlanacağı belirtilmişti. Ancak planörlerle birlikte helikopterler de varsayılan olarak ücretsiz bir güncelleme ile simülasyona dahil ediliyor. 🙂


 

 

Halo evreninden UNSC D77-TC Pelican, Microsoft Flight Simulator için ücretsiz yayınlandı

 


Microsoft Flight Simulator forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Leave a Reply

Written by Hasan Elmaz Öfke

Exit mobile version