Ana Sayfa Uçuş SimülasyonlarıMicrosoft Flight SimulatorMSFS Haber ve Güncellemeler Microsoft Flight Simulator 2020 için 6. güncelleme olan 1.10.11.0 yayınlandı

Microsoft Flight Simulator 2020 için 6. güncelleme olan 1.10.11.0 yayınlandı

Yazar SimülasyonTÜRK

Microsoft Flight Simulator 2020 için 6. güncelleme olan 1.10.11.0 yayınlandı

Uçuş simülatörünün çıkan her güncelleme sonrası garip sorunlar yaşanıyor. Ve bir sonraki sürümde düzetilmesini bekliyoruz. Microsoft Flight Simulator için bu kez 6. güncelleme ile Navblue verileri güncelleniyor ve bu verilerin tarihleri aviyonik sistemlerde dinamik olarak ayarlanıyor. ATC kısmında ise yaklaşmaların tam adını gösterme ve  Artık ATC’den havadayken GPS sisteminize uçuş planı girilmiş/yüklenmiş olsa bile IFR izni talep edebiliyorsunuz. Air Traffic Controller özelliğinde yapılan iyileştirmeler sayesinde yine havalimanına yaklaşırken yaklaşma ve pist değiştirme taleplerine yanıt verilebiliyor. Bu gibi sıkıntılar çıkıştan beri ATC ile doğru iletişime kurulamamasına neden oluyordu.

Airbus A320neo uçağında FlyByWire tarafından geliştirilen A32NX eklentisi için bank salınımı düzeltildi. Boeing 787-10 Dreamliner uçağında ise gücün aşılması azaltıldı. 3. parti uçaklarda ise bazı karışan ve çalışmayan kokpit etkileşimleri düzeltilmiş. Tüm livery eklentileri artık erişilebilir oluyor ve düzgün şekilde yükleniyor.

Bir önceki güncelleme ile eklenen Metric sistemi kullanırken uçaklardaki aletlerin bozulma sorunu 6. güncelleme ile çözülüyor. Örnek olarak TBM 930 kullanırken Autopilotu açtığınızda 38 bin feet yüksekliğe çıkmaya çalışıyor ve Vertical Speed ile kontrol etmek zorlanıyordunuz. Bu sorun metrik sistemden kaynaklıymış. Geçici olarak US, Hybrid kullanarak çözebiliyordunuz.

Açık havada şimşek efekti artık olmayacakmış. Bunu tetikleyen sorun çözülmüş. INPUT kategorisinde ise girdilerin duyarlılık eğrisi metodolojisini farklı girdiler için uyarlamışlar. Yeni geçici kenar yumuşatma(TAA) sistemi için artık AMD FidelityFX CAS yeni sharpen filtreleri eklenmiş.

 

Microsoft Flight Simulator forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

1 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

1 yorum

Avatar
kermit Kas 14, 2020 - 13:16

Güncellemer genelde internet bağlantı hızımın çok altında iniyor. Aynı sorunu yaşayan var mı ya da çözümünü bilen?

Cevapla

Yorum yazın