Merlin'in Kazanı, Professional Farmer 2014'ü İnceledi
Connect with us

Haber

Merlin’in Kazanı, Professional Farmer 2014’ü İnceledi

Merlin’in Kazanı, Professional Farmer 2014’ü İnceledi

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Merlin’in Kazanı, Professional Farmer 2014’ü İnceledi

Çiftçiliğin ne menem bir iş olduğunu merak edenler bence biraz beri gelsin çünkü bir iki ay önce çiftçilik similasyonu olan Professional Farmer 2014 çıktı. Son dönemlerde giderek daha da popüler hale gelen çiftçilik oyunları şimdi de kendini gerçek(!) bir simülasyon deneyimiyle ortaya çıkardı. Sosyal ağlarda oynamak yerine bu oyunu satın alıp oynayabilirsiniz, öneririm eğer ki bu tarz oyunları seviyorsanız elbette. Ama oynamaya başlamadan önce büyük beklentiler içerisine girmeyin derim çünkü hem grafik açısından hem de oynanabilirlik açısından beni tatmin etmedi her ne kadar büyük bütçelerle yapılmış bir oyun olmasa da özellikle bu dönemde bir oyunda grafik ve oynanabilirlik ön planda olmalı diye düşünüyorum.

pro-farmer-2014-mk-inceleme1

Açıkcası bana grafik olarak Minecraft’ı hatırlattı ama bir gömlek üstü diyelim. Ağaçlar olmasa da çimler Minecraft’la aynı. Toprağı kazdığınız zaman neredeyse düz kahverengiye dönen yol yapacaklarmış. Her neyse, oyunu genel hatlarıyla anlatmak gerekirse; Çiftçi oldum ben! havası yaratmıyor değil, yaratıyor ama bence burada bir sıkıntı daha baş gösteriyor çünkü bir similasyon oyunundan beklenildiği gibi yeterince ayrıntı yok oyunda.

Oyuna ilk girdiğinizde size temel bir kaç şeyi öğretiyor oyun. Önce sahip olduğunuz mekanı gösteriyor. Orada bir tane eviniz var ama bir işe yaramıyor sadece görüntüsü var. Onun dışında tohumların bulunduğu ya da hayvanların bulunduğu yerlere gidip öğreniyorsunuz. Daha sonra traktörünüze binip, benzinciye gidiyorsunuz ki o da sizin evinizin bulunduğu alanın içerisinde. Baya enteresan olmuş bence çünkü sanırım karakterimiz biz oyuna başlamadan önce yaşadığı yerin altında petrol bulmuş. Bu arada traktörü kullanırken bir üç farklı kamera açısına ayarlayabiliyorsunuz bu anlamda güzel olmuş diyebilirim. En azından dışdan oynadığımız zaman karakterimizi çok olmamakla birlikte biraz görebiliyoruz.

pro-farmer-2014-mk-inceleme2

Her neyse, ardından deponuzu genişletmek için oyun sizi bir yere yönlendiriyor orada ise deponuzu genişletiyorsunuz parasını verip. Yani paranızın yarısını diyelim. Ardından sahip olduğunuz arazilere gidip oraları traktörünüzle kazıyorsunuz bir şeyler ekebilmek için. Oyunun bu kısmında gerçekten bir similasyon oynadığınızı farkediyorsunuz açıkcası. Yiğidi öldür hakkını yeme. O araziyi baştan aşağı kazmak için yaklaşık olarak bir saatiniz gidiyor. Siz kazarken 4-5 dakikada bir yandaki yoldan muhtemelen kağıttan yapılmış bir adet araba geçiyor. Kazı işlemi bitince ise bir kaç materyal almak için yola düşüyorsunuz ve sonra dönüp ekiyorsunuz ürünlerinizi. Tabii bunun için diğer çiftçi araçlarını da kullanıyorsunuz. Ama oyun burada son buluyor. Bu andan itibaren kendini sürekli tekrarlayan bir yapıya sahip.

Açıkcası Agriculture Simulator 2013 ile kıyasladığımız vakit iki oyun arasında dağlar kadar fark var bence. Hem grafik açısından hem oynanabilirlik açısından. Ama yine de dediğim gibi eğer facebook üzerinden oynanan çiftçilik oyunlarından bıktıysanız güzel bir alternatif olabilir.

pro-farmer-2014-mk-inceleme3

Sonuç olarak Professional Farmer 2014 benim için güzel başlayıp hüsranla sonlandırdığım oyunlardan biri oldu. Bana sorarsanız oyun ” ya tutarsa ” denilerek çıkarılmış diye düşünüyorum. Tutarsa yenisi gelebilir mi? Gelir. Ama bu basit yapıyı biraz aşmaları lazım. Aksi takdirde aynı klasmanda ve aynı konuda yapılmış diğer oyunlarla yarışması pek kolay olmaz. Çünkü hiç abartısız söylüyorum oyunun grafik ayarlarını sona getirdiğim halde ekranda çıkan yazıları zorla okudum. Varın gerisini siz düşünün.

 

Merlin’in Kazanı Sizden Gelenler bölümüne Kaan Onur Kaftanoğlu tarafından gönderildi. Merlin’de bu incelemeyi yayınlamış teşekkürler.

Reklam
Yorum yazmak için tıklayın

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

American Truck Simulator Haber

American Truck Simulator’ın Utah eyaletinde bulunan yerel endüstriler tanıtıldı

Utah eyaleti ile American Truck Simulator’ın oyun içi ekonomisinde önemi olan birçok yerel endüstri geliyor. SCS Software tarafından paylaşılan yeni ekran görüntüleri yeni teslimat noktalarını gösteriyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

American Truck Simulator’ın Utah eyaletinde bulunan yerel endüstriler tanıtıldı

Utah eyaleti ile American Truck Simulator‘ın oyun içi ekonomisinde önemi olan birçok yerel endüstri geliyor. SCS Software tarafından paylaşılan yeni ekran görüntüleri yeni teslimat noktalarını gösteriyor. Petrol endüstrisi hem ETS 2 hem de ATS’de her zaman topluluk tarafından talep edilen işlerden biriydi ve Utah eyaletinde bu endüstrinin tüm iş döngüsünü görebileceğiz ve aynı zamanda bunun için çalışabileceğiz. Petrol çıkarmada kullanılan sondaj kulelerinin olduğu maden alanlarından petrolü depolama yerlerine transfer edebileceğiz. Ve gerçekte olduğu gibi potash depolarına da denk gelebilecekmişiz. Ayrıca petrol endüstrisini ağır makine hizmet depoları ile sadece Utah için yeni yöntemlerle geliştirilen hem büyük hem de standart genel depolar temsil edecek. Ve Beehive state için özel olarak tasarlanan yeni yem fabrikası dahil olmak üzere eyaletteki çiftçilere her türlü teslimatı sağlayan eyalet mağazaları da bulunacak.

American Truck Simulator’ın Utah eyaleti bu yıl sonuna doğru yayınlanacak.

Steam

 

ATS – Utah DLC ana konusu için buraya tıklayabilirsiniz.

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Haber

Gündem Simülasyon #21 “Ekmek Fırını Simülasyonu Bile Geliyor… Yeni Construction Simulator PC’ye duyurulacak”

Ekmek fırını simülasyonu Bakery Simulator’ın çıkış tarihi açıklandı. Yeni Construction Simulator, gamescom 2019’da PC’ye mi duyurulacak? Train Sim World 2020, 15 Ağustos’ta çıkacak. TruckersMP için VTC sistemi eklendi. ETS 2 F-MAX modunda yeni gelişmeler yaşandı, ATS Utah için yeni endüstriler tanıtıldı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Ekmek fırını simülasyonu Bakery Simulator’ın çıkış tarihi açıklandı. Yeni Construction Simulator, gamescom 2019’da PC’ye mi duyurulacak? Train Sim World 2020, 15 Ağustos’ta çıkacak. TruckersMP için VTC sistemi eklendi. ETS 2 F-MAX modunda yeni gelişmeler yaşandı, ATS Utah için yeni endüstriler tanıtıldı. FIA European Truck Racing Championship, 18 Temmuz’da çıktı. Dawn of Man için savaş içerik güncellemesi, SQUAD için Alpha 15 güncellemesi, Railroad Corporation için sandbox oyun modu yayınlandı. Tropico 6 ve Jalopy’nin konsol çıkış tarihleri açıklandı.
Fishing Sim World: Pro Tour yenilenerek tekrar çıktı. Bus Simulator 18 için multiplayer özellik güncellemesi, Bus Driving Simulator 2019 için yeni efsane otobüs DLC’si ve güncelleme yayınlandı. Fernbus Simulator ve Tourist Bus Simulator için hala güncelleme bekleniyor. TML Studios yeni otobüsler ve Fransa haritası geliştiriyor. Aerosoft bu yıl sonuna kadar çıkacak olan OMSI 2 DLC’lerini açıkladı. Bus Mechanic Simulator için yeni ekran görüntüleri paylaşıldı. Astroneer için Ay’a İniş güncellemesi Apollo 11 Lunar yayınlandı. Gündem Simülasyon devam edecek! 🙂

Website ►https://www.simulasyonturk.com/
Park►https://park.simulasyonturk.com/

Okumaya devam edin

Haber

Bus Simulator 18 için multiplayer odaklı güncelleme yayınlandı

Bu güncelleme ile Bus Simulator 18’in multiplayer oturumlarında çeşitli oyuncu kontrolü özellikleri ekleniyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Bus Simulator 18 için multiplayer odaklı güncelleme yayınlandı

Bu güncelleme ile Bus Simulator 18‘in multiplayer oturumlarında çeşitli oyuncu kontrolü özellikleri ekleniyor. Oyunun genelinde ise iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri yapılıyor. Artık multiplayer oturumunda oyuncular; otobüs satın alıp satabilecek, çalışan çağırabilecek(NPC sürücüleri işe alıp kovabileceksiniz), rota editörü sayesinde yeni rotalar oluşturup, düzenleyebilir ve silebilirsiniz. Sürücü deneyimini özelleştirebilir ve diğer oyuncuları oturumdan atabilir, yeni oyuncular davet edebilir ve oturumunuz için şifre belirleyebilirsiniz. Ayrıca artık online mod yani multiplayer için durumu ayarlayabiliyorsunuz. Pinli kullanıcılara izin verebiliyorsunuz. Böylece multiplayer şirketler çok daha kolay yönetilebilecek. Ancak bu özellikleri kullanmak için yeni bir profil açmanız gerekiyor. Eski profilinizde bunları kullanamıyorsunuz. Zaten geç gelen bu özellikler şimdi de emek verdiğiniz oyun profillerinde çalışmayacak.

 

Bus Simulator 18 forumu için buraya tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Bir rica…

Sitemizde Adblocker kullanmamanızı rica ediyoruz. Sizi rahatsız edecek reklamlara yer vermiyoruz. Yayının devam etmesi için Google reklamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler