in , ,

Meksika’da geçen Forza Horizon 5 için çıkış tarihi açıklandı! İlk bilgileri paylaşıyoruz…

 

Xbox‘ın E3 2021 konferansında Forza Horizon 5 resmen duyuruldu. Meksika’da geçen oyun 9 Kasım‘da Xbox ve Windows 10 için çıkacak. İlk günden Xbox Game Pass desteği de bulunacak. Devasa bir Meksika haritası ile geliyor. Haritadaki coğrafya fotogrametri yöntemiyle oluşturulmuş. Çok daha büyük açık alanlar, çöller, vadiler, kanyonlar, nehirler, ormanlar, dağlar, plajlar ve şehirler ile kasabalar yer alıyor. Tarihi harabeler yanı sıra aktif bir volkanik dağ da bulunuyor. Bugüne kadar ki en büyük ve en çeşitli haritaya sahip olacak. Forza Horizon 4 ile gelen dinamik mevsim sistemi daha gelişmiş olarak Forza Horizon 5’te bulunmaya devam ediyor. Meksika’nın eşsiz atmosferinde her hafta dinamik mevsimlere ek olarak toz fırtınaları, yoğun tropik fırınatılar gibi yeni hava olayları yer alacak. İki mevsim asla aynı olmayacak şeklinde bir cümle ile mevsimlerin çok daha dinamik ve çeşitli olacağı vurgulanmış. HDR destekli FH5’te tamamen yeni grafik özellikleri sergileniyor. Cholla kaktüsünün her bir iğnesinden parlayan ışık gibi en küçük ayrıntılara kadar sahip olan yeni volumetrik ışık sistemi oyun dünyasında dolaşırken oradaymış hissini yaşatıyor. Xbox Series X/S sayesinde ise Forzavista’da arabaların gerçek hayattaki gibi daha da gerçekçi görünmesini sağlamak için ray tracing/ışın izleme kullanılıyor.

Türkçe dil desteği ile çıkacak!

Yepyeni bir campaign görevleri ile birlikte Horizon Story görevlerinde ilk kez alınan kararlara dayalı farklı sonuçlarla oyunun dünyasındaki tüm etkinliklere dalabileceksiniz. Co-op modu ile birlikte bu deneyimi arkadaşlarınızla yaşayabilirsiniz.

Genele baktığımızda klasik Forza Horizon oynanışı devam ediyor. Sürüşten çeşitli oyun modlarına kadar bir takım iyileştirmelerle Forza Horizon 5’i görüyoruz. Grafiklerdeki inanılmaz gerçekçilik volumetrik ışıklandırma sistemi, haritalardaki dağların, yamaçların, vadilerin gerçek görüntülerle işlenerek fotogrametri olarak aktarılması sonucu oluşmuş. Araç sürüşünde arcade kalmaya devam ediyor.

Mini oyunlar sayesinde çeşitli parkurlarda daha fazla oynanış imkanı sunulmuş. Horizon Arcade adı altında bu oyunda modunda eğlenceli bir şekilde arkadaşlarınızla oynayabileceksiniz. Horizon Open ve Tours’ta ise yeni arkadaşlarla tanışacak ve yarattığınızı içerikleri yeni tasarlanan topluluk hediye kısmında paylaşabileceksiniz.

Karakter Kişiselleştirmede yeni ayrıntılar var! Daha fazla karakter modeli sunuluyor. Yeni karakter kişiselleştirme seçeneklerinde artık saç tasarımı ve rengi, protez uzuvlar seçilecek, cinsiyet seçimi ile birlikte farklı sesler ve kıyafetler oyun içerisindeki kredilerle satın alınabilecek.

Standart, Deluxe ve Premium sürümler şimdiden ön siparişe açıldı. Xbox Game Pass oyuncuları Standart versiyona erişecek ve eğer Premium Add-Ons Bundle satın alırlarsa oyunun Premium sürümündeki DLC’ler dahil 5 Kasım’da erken erişim olarak oynamaya başlayacaklar. Bu sayfadan ön siparişe bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Forza Horizon 5 ilk günden Xbox Game Pass aracılığıyla oynanabilecek. Windows 10 PC, Steam, Xbox Series X/S ve Xbox One için 9 Kasım 2021’de yayınlanacak.

Microsoft store ve Steam‘delistelendi.

Minimum Sistem Gereksinimleri

Minimum
Bu ürünü açmak için cihazınızın en az gereksinimlerin hepsini karşılaması gerekir
İşletim SistemiXbox One, Windows 10 sürüm 18362.0 veya daha üstü
Mimarix64
Bellek8 GB
Video Belleği2 GB
İşlemcii3-4170 @ 3.7Ghz OR i5-750 @ 2.67Ghz OR AMD FX-6300
GrafiklerNVidia GTX 760 OR AMD RX 460

Fiyatlar ortaya çıktı!

Standart Sürüm: 469,00 TL

Premium Eklenti Yığını: 329,00 TL

Deluxe Sürümü: 535,00 TL

Premium Sürümü: 669,00 TL

Meksika’nın canlı ve sürekli değişen açık dünya manzaralarında dünyanın en iyi arabalarından yüzlercesini kullanarak sınırsız ve eğlenceli bir sürüş deneyimiyle nefes kesen keşifler yapın.

Horizon maceranız

Meksika’nın canlı ve sürekli değişen açık dünya manzaralarında dünyanın en iyi arabalarından yüzlercesini kullanarak sınırsız ve eğlenceli bir sürüş deneyimiyle nefes kesen keşifler yapın.

Çok çeşitli içeriklere sahip açık dünya

Çarpıcı karşıtlıkların ve güzelliklerin bulunduğu bir dünyayı keşfedin. Yaşayan çölleri, yemyeşil ormanları, tarihi şehirleri, gizli harabeleri, doğal güzelliğini koruyan sahilleri, devasa kanyonları ve karla kaplı yüksek yanardağı keşfedin.

Maceralarla dolu açık dünya

Sevdiğiniz etkinliklere katıldığınız için sizi ödüllendiren yüzlerce görevden oluşan derin senaryoya kendinizi kaptırın. Yeni karakterlerle tanışın ve bu karakterlerin Horizon Hikaye görevlerinin sonucuna siz karar verin.

Sürekli değişen açık dünya

Meksika’nın benzersiz ve dinamik mevsimlerinde dünya her hafta değiştikçe devasa kum fırtınaları ve şiddetli tropik fırtınalar gibi büyüleyici ve ilham verici hava olaylarına karşı mücadele edin. Yeni etkinlikler, görevler, toplayabileceğiniz eşyalar, ödüller ve keşfedilecek yeni bölgeler için oynamaya devam edin.

Sosyal açık dünya

Sizi ve arkadaşlarınızı aksiyonda tutan; menü, yükleme ekranı veya lobinin bulunmadığı kesintisiz eğlence ve heyecanlı görevler için diğer oyuncularla ekip kurup Horizon Arcade’e girin.

Sizin açık dünyanız

Özel yarışlar, görevler, hareketler ve yeni oyun modlarını içeren yeni EventLab oynanış araç setiyle kendi eğlencenizi kendiniz tasarlayın. Arabalarınızı her zamankinden daha fazla yöntemle özelleştirin. Özel tasarımlarınızı paylaşmak için Gift Drops özelliğini kullanın.

Demoda Mercedes-AMG Project ONE yer alıyor. Maksimum hızı 350km/s olan Mercedes-AMG Project ONE aracı en yeni ve en verimli Formula 1 hibrit teknolojisini ilk kez pistten sokağa neredeyse bire bir aktarıyor. Mercedes-AMG Project ONE hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

Resmi Oynanış Demosu

Meksika ile birlikte tamamen yeni yeni bitki örtüsü, araziler, coğrafya, model kaplamaları, 3D binalar ve objeler geliyor. Gerçeğini aratmayan şekilde her şey Forza Horizon 5 dünyasında müthiş bir gerçekçilik oluşturulmuş. Jeoloji ayrıntıları ise hassas bir doğrulukta fotogrametri tekniği kullanılarak yaratılmış. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Guanajuato isimli şehrin yer aldığını görüyoruz.


Forza Horizon 5 ana konusu için buraya tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Farming Simulator 22 Koleksiyoncu Sürümü içerikleri ve yeni traktörler ortaya çıktı!

Microsoft Flight Simulator, 27 Temmuz’da Xbox Series X ve S konsolları için çıkıyor!