KRONE Dorseleri Euro Truck Simulator 2'ye Ekleniyor!
Connect with us

ETS 2 Genel

KRONE Dorseleri Euro Truck Simulator 2’ye Ekleniyor!

Yeni bir DLC çalışmasının müjdesi verildi.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

KRONE Dorseleri Euro Truck Simulator 2’ye Ekleniyor!

Yeni bir DLC çalışmasının müjdesi verildi.

2017’nin Kasım ayında SCS Software, KRONE dorselerinin üretim tesislerine gidip fotoğraflar çekerek dorseleri yakından incelemişti. Bu fotoğraflardan bazılarını da sosyal ağ kanallarında paylaşarak yeni bir DLC’nin sinyalini vermişti. Bugün yayınlanan yeni blog yazısı ile KRONE markasının resmi olarak Euro Truck Simulator 2 oyununa katıldığı ve yakında DLC olarak lisanslı bir şekilde geleceği açıklandı.

 

SCS takımı çeşitli dorselerin fotoğraflarını çekerken KRONE pazarlama takımı da geliştiricilerle röportaj yapma ve onların çalışmalarını görüntüleme fırsatı yakalamış. Video bugün KRONE markasının resmi YouTube kanalında yayınlandı. İngilizce altyazı desteği bulunuyor.

Videoda SCS’de çalışan 3D Araç Modellleme takımının lideri Hynek Svatos yaptıkları işe dair açıklamalarda bulunuyor. Daha önce yeni Scania modellerinde olduğu gibi bu dorselerde de yüksek ayrıntılı 3D tarama işlemi kullanılmış.

KRONE markasını TwitterInstagram, ve Facebook takip edebilirsiniz.

KRONE DLC’si için herhangi bir çıkış tarihi verilmedi.

DLC’den beklentilerimiz neler?

Var olan lisanssız Krone dorselerinin yüksek kaliteli modellerle yenilenmesi ve yeni model dorselerin oyuna eklenmesidir. Dorselerle birlikte yeni olarak ne gibi özellikler gelebilir merak ediyoruz.

SCS Software açıklamasında yaptıkları işi ciddiye alan lisans ortaklarını gördüklerinde heyecanlandıklarını belirtmiş. Bu şekilde markaların işbirliğine giderek kendi ürünlerinin görünürlüğünü artırma fırsatını tanımalarını istiyor.

KRONE web sitesini inceleyerek dorse modellerine ulaşabilirsiniz.

Ana konu için buraya; https://park.simulasyonturk.com/t/ets-2-krone-dorseleri-dlc-ana-konu/1462

SimülasyonTÜRK

Reklam
9 Yorum

9 Comments

 1. Bilemedim Ki

  Şub 8, 2018 at 21:22

  artık bu saçma salak dlc’lere popişimle gülüyorum harita dorse harita dorse tek yaptıkları…6 senede volvo mercedes scania birde iveco eklediler sanırım ücretsiz olarak.. streamline saymiyorum… bilmiyorumda hani neden yeni bir oyun yeni bir motora geçmiyorlar. bunlara sağlam bi rakip cıksa keske ciftcilik simülasyonları gibi kızışsa ortalık

  • Mustafa

   Şub 10, 2018 at 19:12

   Kardeş öyle diyorsunda bu işin arka kasımı yani perdenin görünmeyen kısmıda var bu adamlar o kadar uğraşıyor hadi onu geçtim birebir yapmaya çalışıyorlar herşey’e yetişemezler ve bu bir Tır Simulasyonu Haritaların olması lazım evet parça parça oluyor ama sonunda tüm Avrupanın haritası oraya çıkcak bu iyi değilmi ?

   • Bilemedim Ki

    Şub 11, 2018 at 11:04

    istenirse tüm avrupa yı eklerler amaçları o değil peyder peyder ekleyip para kazanma dorselerde ise lisansız olarak sunduklarını lisansladıklarıda ücretsiz güncelleme ile dahil etsinler madem… onun haricinde yıllardan beri oyun dinamiklerinde veya grafiklerde olan gelişmeleri arka yüzde geliştirilenleri söyleyiverde bilelim…

    bu oyun bu halde sırf alternatifi olmadıgı icin oynanıyor…

 2. akın

  Şub 9, 2018 at 14:59

  bunarı yapıyorlarda scs multiplayer yapsa oyunda gene banlar olsa 6banda uzaklaştırma çezası verdiginde peki bu oyuncu napmalı ben bütün dlc alıyorum ama şu oyundan uzaklaştırmayı kaldırması lazım senrde bir yenilenmesi lazım o da yok ilgilenirseniz sevinirim

 3. Batu

  Şub 10, 2018 at 10:06

  Tüm dlc’lere sahibim fakat bundan sonra 5 kuruş harcamam.Oyun motoru değişmeli artık.Harita ve gereksiz şeyler çıkar al parayı.İyi alıştı bunlar.

 4. yozgatlı

  Şub 11, 2018 at 19:52

  Adamlar piyasada tek istediği gibi at koşturur , kim rakip çıkacak bunlara bu saatten sonra çok zor ..Grafik motoru eski olabilir evet ama bundan sonra isterse 100 tane daha ücretli dlc çıkarsınlar alırım çünkü adamlar bu işi yapıyor.

  • Akun

   Şub 12, 2018 at 00:55

   Tamamda sen multiplayer oynuyorsan peki oyundan uzaklaştırma aldıysan ne zevki alacan bu oyun multiplayer olunca güzel oluyor onun için şu banlar senede bir sıfırlanması lazım rıcada bulunuyorum

 5. kemal ortaci

  Şub 13, 2018 at 06:25

  yahu bu millet de takmış kafayı motora, yeni motor olunca ne olacak, ne değişecek, son çıkan italya dlcsindeki grafikler yeni scanianin detaylılığı… bence gayet fazlasıyla yeterli, bırak dx9 muş onmuş onbirmiş, sen deneyime bak. son çıkan dlclerle yeni motora gerek kalmazksızın grafikler fazlasıyla iyileşti. yeni motor demek temiz kağıta herşeye yeniden sıfırdan başlmak demektir. çok fazla insan ve para kaynağı gerektirir. o iş de scs gibi küçük bir kuruluş için şu an ağır gelir. bu firma bir ea değil, bir ubisoft değilki para oluk oluk aksın. zamanla yaparlar. bu oyuna öyle diğer savaşlı dövüşlü oyunlar gibi bakmamak lazım. o tip oyunların müthiş bağımlı bir kitlesi var devam eden seriler, önlerine ne konulursa konulsun satın alan bir kitle, yapılan büyük yatırımlar, her yıl milyonlarca dolar satış gelirleri… onlar hemen zınk! diye yeni motor yeni grafik teknolojisi gibi özellikleri getiriverir, ama scs hemen getiremez. zaten az bir kitleye hitap ediyor ve hiç bir oyun firması böyle bir oyun yapmayı istemiyor kitlesi az diye. ets2 çıkalı 5 yıldan fazla bir zaman oldu hâlâ tek, hâlâ doğru dürüst rakibi yok, hâlâ karşısına bir benzerini yapabilecek babayiğit çıkmadı. üstelik oyun durduğu yerde durmadı ki. hep gelişti, hep üzerine konularak gitti ve hâlâ desteknen bir oyun, diğer yapımcı firmalar gibi 1 sene sonra desteği kesip gitmediler. bazılarının “alternatifi olmadıgı icin oynanıyor” gibi görüşleri büyük bir haksızlık olur. işin multiplayer kısmında ise oyuncular bir türlü şu gerçeği kabullenmek istemiyorlar, bu oyun taaaa en başında multiplayer boyutu da olacak diye düşünülerek dizayn edilmedi, en başından beri tek oyunculu olacak ve bu şekilde oynanılacak diye yapılan bir oyun ve scs nin planında hâlâ da bu oyunu multiplayer boyuta taşıma gibi bir planı yok. resmi olarak en fazla WOTR ile birşeyler katılmaya çalışıldı o kadar. şimdi başından beri scs nin multiplayer planlamadığı ve planlamayada niyeti olmayan bir şey için suçlamak ne kadar doğru. oyunun sıkı takipçileri kendi aralarında oynamak eğlenmek için derme çatma da olsa kurulan, bence çok da düzgün çalşmayan, oyunun şu anki yapısından ötürü de düzgün çalışması mümkün olmayan ve scs ile de hiçbir alâkası olmayan bir multiplayer dünyası kuruldu. bazı arkadaşlar mp boyutununda scs bağlı olduğunu zannediyorlar ama değil scs ile ilgisi olmayan bir şey için scs yi suçlamak doğru değil. gelirse belki WOTR ortamında sanal şirket kurma boyutu gelebilir. bazı şeyleri akıl ve izân çerçevisi içinde düşünmek, istemek lazım.

  • Asab

   Şub 14, 2018 at 19:08

   Doğru Söylüyorsun EA GAMES SİMS 4 GELEN BÜTÜN ÖZELLİKLER DLC MESELA Bİ KOLTUGU OYUNA GETİRMEK İÇİN 5 EURO PARA VERİYORSUN SİMS 4 TE DLC LER BİLE EN ASAGI 20 30 TL ODA ZIRF SADECE 2 KOLTUK İÇİN SCS DEN DAHA PAHALI DLC YAPIYOR Bİ HARİTA ALMAK 60 70 TL SİMS 4 TE YANİ SCS YE SÜKRETSİNLER ADAMLAR GENE HARİTA DLC SİNİ FALAN DOLARI 2 TL ÜZERİNDEN HESAPLIYORLAR KISACASI EA DAHA BETER

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 Genel

Instagram Hikayeler’de Renault Range T Görmek

Yıllar önce sesleri kaydedilen Renault Range T dün akşam SCS Software’ın Instagram hesabında “story” olarak tekrar ortaya çıktı. Çeşitli ses simgelerini fotoğraf üzerinde gördüğümüz mesajdan anlayacağımız ne var?

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Instagram Hikayeler’de Renault Range T Görmek

Yıllar önce sesleri kaydedilen Renault Range T dün akşam SCS Software’ın Instagram hesabında “story” olarak tekrar ortaya çıktı. Çeşitli ses simgelerini fotoğraf üzerinde gördüğümüz mesajdan anlayacağımız ne var? Hiç… Bu arada Instagram takipçi sayıları da 80 bini devirmiş. ETS 2 için MAN TGX Euro 6 çekicisinin 1.34 ile eklenmesinden sonra elbette insanlar yılan hikayesine dönen Renault Range T nerede diye soruyor. İşte sormayın… ve B-E-K-L-E-M-E-Y-İ-N

Herhalde Renault Trucks yönetim kurulunda bile kendi araçlarına dair bu kadar sevda yoktur. ????

Her neyse özetle Renault Trucks tarafında güzel bir adım atılmış olabilir ve SCS de yine her zaman yaptığı gibi heyecanlandırmak, söylentilere ortamı oluşturmak, milleti delirtmek için Instagram’da “story” atmayı tercih etmiş. SCS Software blogunda buna dair resmi bir açıklama olmadıkça haa o ne story mi deyip işin içinden uzaklaşın… SCS’in laçka olan özelliklerinden birisi işte… Şu markalar da azcık anlayışlı olsun tüm rakiplerin son model araçlarla burada yer alırken sen ne yapıyorsun? Normalde bu tür şeyler boykot edilir ama ne yazık ki bu bir oyun 😀 Peki Renault Trucks Türkiye’de çalışanlar siz de mi istemiyorsunuz? Vive la France DLC’si ile gelmesini beklediğimiz araç Balkanlar paketi çıkacak hala ortada yok. Arada İtalya çıktı, Baltık ülkeleri eklendi, ana harita bile değişmeye başladı. 😀 Yakında daha da önemli özellikler gelecek. Aslında tek sorun daha düzgün bir ortamda tatmin edici yapmamak. Bu gibi paylaşımlar her önüne gelenin ileri geri konuşmasını sağlıyor.

 

Ne zaman gelir? Ne zaman çıkar? Hangi güncellemede yer alır? diye sormayın ve keyfinize bakın.

Not: Yıllar önce Renault Range T ses kayıtları yapılırken kaydedilmiş bir video paylaşmışlardı daha sonra ortadan yok olmuştu.

 

Renault Range T Bekleyenler Derneği

 

Yine aynı dönemde kamyon lisansları ile ilgili açıklamaları;

American Truck Simulator ve Euro Truck Simulator 2 Kamyon Lisansları Durumu

Okumaya devam edin

ETS 2 Genel

ETS 2 için Önerilen Süspansiyon Fizik Ayarları [Video]

1.33 güncellemesi ile başlayan fizik iyileştirmelerinden sonra SCS Software gerçek bir TIR davranışı alabilmemiz için çeşitli fizik ayarları önermişti. Bu videoda hepsini bulabileceksiniz.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

ETS 2 için Önerilen Süspansiyon Fizik Ayarları [Video]

1.33 güncellemesi ile başlayan fizik iyileştirmelerinden sonra SCS Software gerçek bir TIR davranışı alabilmemiz için çeşitli fizik ayarları önermişti. Bu videoda hepsini bulabileceksiniz.

Bu ayarları uygulayabilmek için konsol kısmına girebiliyor olmanız gerekiyor(Belgelerim/EuroTruckSimulator2/config.cfg açıp uset g_developer “1” ve uset g_console “1” satırlarının bu şekilde açık olmasına dikkat edin ardından oyun içerisinde “é” tuşuna basarak açabilirsiniz.).

g_truck_stability 0 (Bu kodu yazdığınızda çekici dengesi sıfıra iniyor. Gerçekte olduğu gibi davrandığı belirtiliyor. Oyun içi arayüzde henüz ayarı eklenmedi.)
g_trailer_stability 0 (Dorse dengesidir.)
g_suspension_stiffness 0 (1.33 ile eklenen bir seçenektir. Konsol kısmından yapılıyor. Çeşitli oranlarda kullanabilirsiniz. Örnek; 0.5, 0.7, 0.1)

Süspansiyon sertliği dışında çeşitli özellikler önümüzdeki güncellemelerde eklenmeye başlarsa oyuncuların uzun süredir istedikleri araç fizikleri yavaş yavaş oluşmaya başlayabilir.Bu ayarları yaptıktan sonra elbette ani dönüş, keskin virajlar, araç şasisi ve dorse tüm sürüşü daha çok etkiliyor. Eğer çeşitli fizik modları kuracaksanız olaylar yine değişir. Ayrıca bu ayarlamalar her araçta etkili oluyor. Modlu bir araç kurduğunuz da geçerli oluyor ancak davranış yine mod yapımcısının yaptığı ayarlara farklılık gösterebilir. Ben uzun süredir bu şekilde kullanıyorum ve keyif alıyorum.

Uyarı! American Truck Simulator için de geçerlidir. Orada da aynı kodları deneyebilirsiniz. Videomuzda her şeyi anlattık iyi seyirler!

Uyarı! Bu konsol kodları oyun sürümlerinden bağımsızdır. Yeni bir oyun güncellemesinde değişmez. Hep geçerli kalır ancak SCS Software çeşitli güncellemelerde bu fizik ayarlarını geliştirdikçe performansı değişecektir.

Videoda yeni eklenen MAN TGX Euro 6 üzerinden anlattık. Ama temelde yeni Scania S&R çekicileri temel alınarak geliştirilmiş. Hepsinde geçerli oluyor.

Öte yandan bu fizik önerileri Squirrel’ın bu videosunda gösterilmişti.


SiSL fizik sisteminin gelecekte nasıl olabileceğini anlatmıştı.

 

SimülasyonTÜRK

 

Okumaya devam edin

ETS 2 Genel

ETS 2 – MAN TGX Euro 6 ve 1.34 Güncelleme Videosu

ETS 2’nin 1.34 güncellemesi ile yıllardır beklediğimiz MAN TGX Euro 6 geldi! Kısa bir testini yapıp son gelişmelerden bahsediyoruz. Sonraki güncelleme daha büyük olacak!

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

ETS 2’nin 1.34 güncellemesi ile yıllardır beklediğimiz MAN TGX Euro 6 geldi! Kısa bir testini yapıp son gelişmelerden bahsediyoruz. Sonraki güncelleme daha büyük olacak!

 

 

1.34 MAN TGX Euro 6►https://www.simulasyonturk.com/euro-truck-simulator-2nin-1-34-guncellemesi-ile-man-tgx-euro-6-araci-eklendi/
ETS 2 Forumu►https://park.simulasyonturk.com/c/kamyon-parki/euro-truck-simulator-2

Okumaya devam edin

Bir rica…

Sitemizde Adblocker kullanmamanızı rica ediyoruz. Sizi rahatsız edecek reklamlara yer vermiyoruz. Yayının devam etmesi için Google reklamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler