in , ,

iRacing ile Mercedes-AMG F1 takımı anlaştı! Lisanslı Formula 1 araçları geliyor…

 

Mercedes-AMG Formula 1 takımı ile derece tabanlı popüler yarış simülasyonu iRacing bir lisans anlaşması duyurdu. Simracing topluluğunun uzun süredir istediği olay gerçekleşiyor. Codemasters’ın Formula 1 serisi dışında bir yarış simülasyonuna lisanslı F1 araçları geliyor. İlk aşamada Mercedes-AMG F1 W12 E Performance getirilecek. Ardından önümüzdeki yıllarda lisans anlaşması devam edeceği için yeni sezonlarda geliştirilen araçlar iRacing platformuna dahil edilecek. W12’yi 2021’in başından beri iRacing’e getirmek için yakında bir şekilde çalışılmış. Bu uzun süreçte geliştirme çalışmalarının bir parçası olarak takım, iRacing içinde kapsamlı testler gerçekleştirmiş ve açık tekerlek fizik modelini geliştirmek için geri bildirim ve veri sağlanmış. Fizik modelinde yapılan bu ayarlamaların çoğu şu an iRacing kullanıcılarına sunulmuş durumda.

W12’ye ek olarak ise iRacing önümüzdeki yıl takımın 2022 aracını simülasyona getirmek için çalışacak. 2022 aracı yeni kurallara ve teknik düzenlemelere uygun olarak geliştirilecek.1980’lerden sonra ilk kez zemin etkisinin yeniden getirilmesi, basitleştirilmiş güç ünitleri, belirli standardize bileşenler ve birçok değişikliğin yanı sıra 18 inç jantları da içerecek.

iRacing için son aylarda HockenheimRing, Red Bull Ring ve Hungaroring gibi bir dizi Grand Prix düzenlenen pistler duyurulmuştu. Ardından Mercedes-AMG F1 duyurusu geldi. Silverstone, Spa-Francorchamps, Monza, Suzuka ve Circuit of the Americas gibi 2021 Grand Prix pistleri de daha yayınlanmıştı.

Ve son olarak iRacing için yağmur yağışı da geliyor. Yağmurda iRacing lastik fiziklerinin performansını merak ederken şimdi de lisanslı Mercedes-AMG F1 W12 aracının duyurulması sonucu iRacing topluluğunun heyecanı zirveye çıkıyor. 🙂
SimülasyonTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by SimülasyonTÜRK

Farming Simulator 22’nin yeni karakter oluşturma ekranı özellikleri tanıtıldı

Volvo Construction Equipment DLC’si çıktı! (ETS 2 & ATS)