İnsanlık Tarihinin 10 Bin Yılını Konu Alan Tycoon Oyunu "Dawn of Man"
Connect with us

Dawn of Man

İnsanlık Tarihinin 10 Bin Yılını Konu Alan Tycoon Oyunu “Dawn of Man”

Planet Base’in geliştirici stüdyosu MadrugaWorks tarafından geliştirilen Dawn of Man büyük bir ilgiyle karşılandı. 1 Mart 2019’da tam sürüm olarak Steam’de yayımlanacak olan oyunda insanlık tarihinin 10 bin yılını ayrı ayrı çağlarda yapılan icatlarla birlikte görebiliyorsunuz. Paleotik, Mezolitik, Neolitik, Bakır Çağı, Bronz Çağı ve Demir Çağı şeklinde Dawn of Man tüm çağları aktarıyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

İnsanlık Tarihinin 10 Bin Yılını Konu Alan Tycoon Oyunu “Dawn of Man”

Planet Base‘in geliştirici stüdyosu MadrugaWorks tarafından geliştirilen Dawn of Man büyük bir ilgiyle karşılandı. 1 Mart 2019‘da tam sürüm olarak Steam’de yayımlanacak olan oyunda insanlık tarihinin 10 bin yılını ayrı ayrı çağlarda yapılan icatlarla birlikte görebiliyorsunuz. Paleotik, Mezolitik, Neolitik, Bakır Çağı, Bronz Çağı ve Demir Çağı şeklinde Dawn of Man tüm çağları aktarıyor. Tycoon türündeki bu yapımda insanların yerleşik hayata geçişinden itibaren tüm süreçleri kontrol edebiliyorsunuz. Avcılık, toplayıcılık, tarım, aletler yapabilme, savaş, yeni teknolojileri araştırma ve vahşi çevrenin zorluklarıyla mücadele etme üzerine kurulu bir yapısı var. Tüm çağlarda çeşitli zorluklar karşısında köyünüzle birlikte hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Şu an betası devam ediyor. 5 saat kadar deneyimledim. Şu an için eğitim kısmı dışında 2 tane serbest oynayabileceğimiz senaryosu ile yine 2 tane mücadele görevleri var. Çıkışta ise bir tane daha serbest senaryo ile 4 tane mücadele görevi eklenecekmiş. Oyunun $24.99/€20.99/£19.49 şeklinde belirlenmiş bu tarz oyunlar Steam Türkiye’de daha uygun fiyatlandırılıyor. Steam dışında GOG, Humble Bundle gibi platformlarda da çıkış yapabilecekmiş. Türkçe dil desteği yok ancak çıkıştan sonra Steam Atölye aracılığıyla çeviriler yapılıp eklenebilecekmiş. Atölye demişken elbette modlama desteği var hatta şimdiden birkaç tane test amaçlı çalışma yayınlanmış.

İlk oynanışımda neler yaptım?

Hafta sonu başlatıp yarım bıraktığım kayıttan devam ettim. Çağ atladım, geliştirmeleri aşama aşama gördüm. Aşağı yukarı tam olarak artık işlerin nasıl yürüdüğünü biliyorum. En son tarıma geçtik, yeni araç gereçler ürettik. Aslında oyunun yavaş ilerlemesi tam istediğim gibi insanlara yapmaları gereken işi verdikten sonra sabırla yılların geçmesini beklemelisiniz. Koşuşturmaca pek yok. Tarihsel açıdan da ders niteliğinde bir oyun olmuş. Al bunu koy öğrencilerin önüne görsel olarak bu çağları tamamen anlasınlar. Simülasyon bu yüzden önemli :smiley:
En çok beğendiğim olay ise hayvan popülasyonu ve avlanma oldu. Artık keçi, koyun evcilleştirebiliyorum yani bakıyorum. Ufak bir ahır kurdum. Bir de başta köpekler geliyordu ben onları kesiyordum. Kesmediğiniz zaman takılıyorlar ve yavaş yavaş köyünüzün köpeği oluyorlar. Kurt, ayı, aslan saldırılarında hatta raider(insanlar) saldırdığında yardım ediyorlar. Son olarak daha da ilerleyip Bakır Çağına giriş yaptım. Tekerleği de icat ettik eşekler artık arabaları çekiyor. 😀

Elbette şu an hala çıkmamı şbir oyunu test ediyorum ancak gayet iyi hazırlanmış ama bununla kalmayacak. Çok ciddi geri bildirimler topluluk tarafından yapılıyor stüdyo da bunları yapılacaklar listesine ekliyor. Çıkıştan sonra gelecek olan güncellemeler açıklar kapatılacaktır. Şiddetle tavsiye edeceğim nadir oyunlardan oldu.

 

Steam’de bulunan ekran görüntüleri

Tanıtım videosu

 

 Steam’de istek listenize ekleyebilirsiniz.

 

SimülasyonTÜRK

Reklam
1 Yorum

1 Yorum

  1. Simülasyon Türk

    Simülasyon Türk

    Şub 8, 2019 at 12:12

    Antik çağı konu alan Ancient adlı bir yapım daha var yakında aktarırız.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dawn of Man

Dawn of Man – Bakır Çağında Tekerlek İcadı 2. Bölüm [Video]

Dawn of Man’da bakır çağına girdik! Köyümüzün etrafını çitlerle çevirdik, tarıma ve hayvancılığa başladık, tekerlek icat ettik. Yiyecek sorunu başladı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Dawn of Man’da bakır çağına girdik! Köyümüzün etrafını çitlerle çevirdik, tarıma ve hayvancılığa başladık, tekerlek icat ettik. Yiyecek sorunu başladı. Çözümünü sıradaki videoda gösterebiliriz. Türkçe yama da tamamlandı sayılır.

Çıkış Bilgileri►https://www.simulasyonturk.com/dawn-of-man-steamde-yayimlandi/
Steam sayfası ►https://store.steampowered.com/app/858810/Dawn_of_Man/
Ana Konu►https://park.simulasyonturk.com/t/dawn-of-man-ana-konu/4573

Okumaya devam edin

Dawn of Man

Dawn of Man için Türkçe yama çalışması

Dawn of Man için Türkçe yama çalışması Steam Atölye’de yayınlandı. Dochimedo2019 “Utku Tutun” tarafından başlatılan yama çalışmasında oyunun %70’lik bir kısmı Türkçeleştirilmiş.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Dawn of Man için Türkçe yama çalışması Steam Atölye’de yayınlandı. Dochimedo2019 “Utku Tutun” tarafından başlatılan yama çalışmasında oyunun %70’lik bir kısmı Türkçeleştirilmiş. Dawn of Man’in Türkçe yamasına Steam Atölye’de abone olmak için buraya tıklayın. Çeviride şu an için eksikleri ve hataları ilgili sayfadan bildirebiliyorsunuz. Ayrıca Steam Atölye sayfasında oyun için yayınlanan bir sürü dil çalışması var. Madruga Works gelecekte bunları dikkate alıp resmi olarak ekler mi şimdilik bilinmiyor.

Türkçe yama durumunu videoda görebilirsiniz.

Okumaya devam edin

Dawn of Man

Dawn of Man – İlk İnsanlar ve Taş Devri – 1. Bölüm [Video]

Dawn of Man’da yerleşik hayata geçip taşları yontuyoruz! Paleotik çağda ilk insanlarımızla köyümüzü kurup avcılık, toplayıcılık yapıyoruz. Sonraki bölümde cilalı taş devrine gireceğiz!

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Dawn of Man’de yerleşik hayata geçip taşları yontuyoruz! Paleotik çağda ilk insanlarımızla köyümüzü kurup avcılık, toplayıcılık yapıyoruz. Sonraki bölümde cilalı taş devrine gireceğiz!

Çıkış Bilgileri►https://www.simulasyonturk.com/dawn-of-man-steamde-yayimlandi/
Steam sayfası ►https://store.steampowered.com/app/858810/Dawn_of_Man/
Ana Konu►https://park.simulasyonturk.com/t/dawn-of-man-ana-konu/4573

Okumaya devam edin

Bir rica…

Sitemizde Adblocker kullanmamanızı rica ediyoruz. Sizi rahatsız edecek reklamlara yer vermiyoruz. Yayının devam etmesi için Google reklamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Recent Comments

Trendler