Infinite Truckers, ETS 2 için Yeni Multiplayer Modu Geliştiriyor(!)
Connect with us

ETS 2 Genel

Infinite Truckers, ETS 2 için Yeni Multiplayer Modu Geliştiriyor(!)

Infinite Truckers, ETS 2 için Yeni Multiplayer Modu Geliştiriyor(!) Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla….

HasanÖfke

Yayınlandı

Tarih:

Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla….

Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator için ortada resmi bir multiplayer desteği yok. Ve SCS Software bunu ne zaman çıkaracak bilmiyoruz ama geliştirildiğini söylemişlerdi. 2014 yılından beri TruckersMP(eski adı ETS2MP) takımının geliştirdiği multiplayer modundan faydalanıyoruz. Hem de ne faydalanma! Bu oyuna ve topluluğa sağladığı faydaları sabahlara kadar konuşsak bitmez. Elbette şu an insanların şikayet ettiği, memnun olmadığı problemler var. Ama bir şekilde idare ediliyor. TruckersMP için iOS ve Android cihazlarda çalışabilecek bir uygulama geliştiren KIKI isimli bir kişi Infinite Truckers adında ayrı bir oluşum kurarak tamamen alternatif yeni bir multiplayer modu geliştirmeye başladığını açıkladı. Siteleri kuruldu, sosyal ağları açıldı ve Discord’da insanlar toplanmaya başladı. Peki ne için? KIKI daha rekabetçi ve farklı bir oyun ortamının olduğunu göstermek istiyor. Bu yıl içinDE multiplayer modunu çıkarmak istiyorlarmış. Hatta Nisan/Mayıs aylarında ilk sürümünü oynayabilecekmişiz(!) Nedir, kimdir, ne iş yapar? bunları bilmediğimiz için KIKI isimli kişi bir de 3.200 Euro maaşla yazılım mühendisi aramaya çıkmış. Kendi kişisel gelirlerinden bunu finanse edecekmiş. Kim nasıl, neden kızdırdı bilmiyorum da kıskanç bir çocuğun düşüncesizce bir şeyler yapmasına çok benziyor.

TruckersMP resmi bir özellik mi? Hayır…. SCS Software destek vermediğini söylüyor. Yani sorumluluğunda değil ama oyunlarının satmasını sağlayan da multiplayer modu! Ancak yarı resmi destek olduğunu görmüyor değiliz aksi halde bu kadar büyeyebilir miydi? Şimdi biri daha çıkıp bu belirsizliğin içinde “ben de multipalyer modu geliştireceğim, çok param var, yazılımcı tutacağım” diyor.

SCS’in ekosisteminde çeşitli takımlarla iş birliği, satın almalar gibi bir şey söz konusu değil. Zaten o yüzden saçma geliyor. Çünkü zaten ortada bir multiplayer modu var ve birisi bir tane daha yapacağım diyor. Çift başlılık sorunumuzu çözmeyecek ki? İnsanlar “resmi multiplayer özelliği” istiyor. SCS Software bu konudaki planlarını açıkça, ayrıntılı ve ciddi bir şekilde bizimle paylaşmadığı için her zaman olduğu gibi “belirsizlik” ….

Infinite Truckers forumlarında bir sürü insan toplanmış. Belli ki bir umut verildi ama neye dayanarak? TruckersMP’de ki yapılanma gibi gel kardeşim Discord’da rol verelim, forum açalım üye olun, kitlemiz oluşsun.

Projenin tamamlanma yüzdesine baktığımızda %15 görünüyor. Ve şunu sormak istiyor bu kişiler daha önce hangi ciddi projede yer aldı. Çünkü yazılımcısınızdır çeşitli şirketlerde çalışmışsınızdır o zaman derim ki desteklenebilir, güvenilebilir. Neden bunları yazdığımı bir düşünün… Gönüllü devam ettirilen TruckersMP’nin yönetim sorunlarından siz de bıktınız. Ama orada bir çözüm yok. Tek çözüm resmi tarafta!

Ayrıca Infinite Truckers’da modların desteklenebileceği ortaya atıldı. Kendi forumlarında önerilen modlar konusu açılmış. Bak bu güzel olur. Kim ProMods haritasında çeşitli araç modları ile multiplayer şekilde oynamak istemez ki? Daha iyi bir ortam olabilir ama ortamdan kastım taklacı Tırcılar değil. Birbirini yiyen sanal şirketler hiç değil. Hatta lanet olsun artık forum, discord, youtube saçmalıklarına bunlara dayanarak mı geliştirecekler? TruckersMP’den AI trafikliği özel oturum açacağımız bir özellik bekliyoruz. Ama modlarla onlar da oynuyordu. Ee şimdi hali hazırda düzene oturmuş bir sistemde oynamak varken?

Mantıksız gelen tek şey ortada bir kurumsal şirket var ve onlar henüz multiplayer özelliği çıkarmıyor. Hiç tanınmayan biri diyor ki bir tane daha yapacağım. TruckersMP’de kim nasıl neden damarına basıp böyle kızdırmış….? Normal bir sektörde iş yaparsın anlarım da bu çok saçma yav… Projeyi baltalamak değil amacım sadece garip geliyor. Çok güzel bir şey ortaya çıkar oynarız ama neden(tabii bir sürü çıkması lazım=zaman)? Tutarsızlıklar çok fazla sık sorulan sorulara banlarınız burada geçerli olmayacak yazmaları kadar saçma…

Eee o zaman ben de bir yerlerden para bulup multiplayer modu geliştireceğim diyeyim. Sadece bir forum kurarım, Discord açarım gelin kızanlar derim. 🙂 Eee başka? Herhalde bu çaba bir startup için harcansa milyonlarca dolarlık bir değerlemeyle başka yerlere yol alırdı… 😀 Ama yol alabileceği tek yer Calais-Duisburg…

SCS Software ne yapacak?

B-i-l-m-i-y-o-r-u-z (hep aynı laflar)

TruckersMP ileride bir satın alma ile oraya katılır mı? Neden neyi satın alacak? Stüdyonun amacı dışarıdan değil kendi içine alarak çalıştırmak. Hep ProMods örneği veriyorsunuz onlarla çalışsınlar diyorsunuz. Ya oradaki insanlar gerçekte ne iş yapıyor? Herkes gidip stüdyoda şu şu maaşa çalışmayı niye göze alsın? Ve hobi olarak yapılan işini niye oraya dönüştürsün? Onlar da gelin bizde çalışın diyor ve ProMods’tan birkaç kişi şu an stüdyoda çalışıyor bunların başını zaten Mandelsoft çekiyor. Ee zaten ETS2MP’de projeyi başlatan RootKiller de gitmemiş miydi? Micha da niye gitmesin? SCS sırf satın alacak diye mi hadi gençler biz de bir proje yapalım ama sıfırdan başlıyoruz vs. niyetle mi yola çıkıldı? Sanmıyorum.

Ortada hiçbir şeyi olmayan bir proje için bu kadar da yazarım. 😀 Çünkü önemsiyorum. Ve aynı hataları tekrar görmek istemiyorum. Bana biraz da başka bir oyun oynamayan bir kitlenin ETS2’de ömür tüketmesi gibi geliyor. TruckersMP’den banlanan kişiler burada bir umut mu görüyor? 😀 Eğer cidden boşa harcayacak param olsa yeniaynı bir ETS2MP değil de apayrı bir oyuna harcardım.

Ortada tutarlı diyebileceğiniz daha somut bilgiler olsaydı elbette bu yazı ve düşüncelerim farklı olurdu. Discord, forum açmaktan ziyade ne yapılacağını açık açık yazmaları gerekirdi.

Özetle keyfinize bakın… İyi oyunlar…

Dur dur yav Infinite Truckers nedir? 😀

https://twitter.com/IFTruckers/status/1098515628187635712

 

GÜNCELLEME

Kendisini TruckersMP’nin babası olarak nitelendiren eski kuruculardan RootKiller yani Eryk bu duruma dair bir açıklama yapmış. Oyuncuların çoğunun yeni multiplayer modundan endişelenmeye fark ettiğini gören Erky bu bazı projelerin yıllar önce başladığını ancak o zamandan beri gerçek bir ilerleme kaydetmediklerini belirtiyor. Gerçek bir oyunu kanıtı, bir oyun videosu göstermeyen projlere güvenilmemesi gerektiğini vurguluyor. Çılgın zorluktaki Prism3D oyun motoru için (burada SCS Software’dan Komat yardımcı olmuştu) yardım almadan hızlı bir şekilde başarılamayacağını söylüyor. TruckersMP’yi daha iyi bir yer haline getirmek isteyenler için de mod geliştiricilerine, troller vb. ilgili sorunları çözmeleri konusunda her zaman yardım önerebileceğinizi ve buradaki mod üzerinde çalışanların işlerinin kolay olmadığını, tek bir kuruş bile almadıklarını ve reklamlar ile bağışların genellikle çok pahalı olan sunucuları satın almaya gittiğini yazıyor.


Sonuç olarak SCS’in arkaplanda desteğini almadan yeni bir multiplayer modu geliştirmek çok zor. Ortada kanıt göremediğiniz bir projeyi de desteklemeye lüzum yoktur. %15 olan proje ilerlemesi %5’e düşürülmüş ve Twitch ile YouTube hesapları açılarak “yazılım geliştirmenin” dışına çıkılmıştır. Sizi uyarmak suç olmamalı. Bu kandırmacaya inanmamalısınız. TruckersMP’den yasaklanan(4-5 hesap açıp ???) kitle de burada bir umut görüyor. Onların umut gördüğü yerde gerçeklik yoktur. Alternatifler, rakipler ve ortaya çıkan rekabet piyasayı geliştirir ancak böyle durumlarda değil. ETS2MP’nin yaşadığı bunca yıllık sorunları şimdi en başına dönüp yaşamayı göze alabildiğinize şaşırıyorum. 😀 Ortada bir kanıt bile yok…

 

İlk açıklamaları
https://forum.infinitetruckers.com/topic/3-infinite-truckers-to-make-multiplayer

Resmi site https://infinitetruckers.com
Resmi forum https://forum.infinitetruckers.com
Twitter https://twitter.com/IFTruckers

 

Eğer yeni gelişmeler olursa aktarırız. Burada ana konusunu açtık. Yorumlarınızı bekliyoruz.

SimülasyonTÜRK

 

Reklam
33 Yorum

33 Comments

 1. Avatar

  Macabeyi

  Şub 21, 2019 at 15:58

  Ya kardeş az simulasyon haberi okuyalim diye giriyoruz. Her haber de sacma sapan yorumlarini katiyorsun az sal da haberin orijinalini okuyup gecelim.

  • Avatar

   #makeSimulasyonTÜRKgreatAGAIN

   Şub 21, 2019 at 23:53

   Katılıyorum. Özellikle son dönemlerde suyu çıktı bu olayın.

 2. Avatar

  UĞUR/JO3AN

  Şub 21, 2019 at 20:09

  Şimdi eğer TruckersMP’den daha güzel bir yer yapsalar ve modlu bir şekilde mp girebiliyorsak,ben bunları desteklerim.Ayrıca SCS Software’nin bu zamana kadar Multiplayer açmaması ayrıca çok şaçma birşeydir. Ama bu şirket her kimse mod destekli olursa ben lojistiğim’le beraber desteklerim.Haydi bakalım inşAllah bu sefer Adam akıllı birşeyler yaparlar.

 3. Avatar

  Soner_o7

  Şub 21, 2019 at 20:41

  Adamlar ne güzel multiplayer modu yapmak istemişler ne var bunda rekabet iyidir.Böyle oyuncular için bedava olacak girişimleri desteklemek gerekli. Rant elde edemeyeceklerini düşünüp böyle fikirleri,projeleri desteklemeyenlerin cehenneme kadar yolu var varsın beğenmesinler projeyi.

 4. Avatar

  Hasan

  Şub 22, 2019 at 12:50

  TruckersMP saçma adminleri gibi adminleri olmaz umarım…

 5. Avatar

  Xkckdkfk

  Şub 22, 2019 at 13:55

  Adamın projesini eleştiricem diye bi dövmediğin kalmış bırak yapsın asıl sende ne bu sinir hasan reis 😀

 6. Avatar

  Caner

  Şub 22, 2019 at 19:58

  Yanlış anlamada çok boş muhabbet yapmışsın!

  • Simülasyon Türk

   Simülasyon Türk

   Şub 22, 2019 at 20:06

   Pohpohlasaydık gazlasaydık haydi kızanlar truckersmp çok kötü yenisine geçiyoruz deseydik daha güzel olacaktı. Ama konuyu irdelemek, sorgulamak, farklı açılardan bakmayı sağlamak ortadoğu ülkelerinde her zaman suç…. kandırılmak istiyorsanız buyrun devam edin 😀 ben kandırılmak istemiyorum…..

   • Avatar

    Caner

    Şub 22, 2019 at 20:19

    Zamanında YKSTeamin yaptığı haritayada sahte demiştiniz sizin işiniz bu kendiniz bir işe yaramazsınız hep millete b*k atın

    • Simülasyon Türk

     Simülasyon Türk

     Şub 22, 2019 at 20:43

     😀 YKS Team’in haritasına sahte mi dedik? Bunu nereden uydurdun? Sadece basit şeyleri bile eklememişlerdi onu eleştirmiştik tabii onlar da ağzı bozuk küstah küstah tehditler savurmuştu. 😀 Siz de sanırım o kitleye mensupsunuz. 🙂
     Sahte mi? Sahte kelimesinin anlamını biliyor musunuz? Mağaradan çıkmalısın… Gerçekten biraz vizyonunuzu genişletin, sorgulayın, araştırın. Ama yok ben halimden memnun diyorsanız da buralarda işiniz yok. Kendi seviyenizdekilerle takılın. Özellikle simülasyon konusunda bu zihniyetin yeri yoktur. Sahte demişiz 😀 offf ya bir kere doğru dürüst eleştiri yapar mısınız? Sağlam temeller üzerine olsun gerçekten bunu istiyorum biraz düzgün seviyeli tartışacağımız şekilde? Ha olmaz mı? Ya o haritayı yapan kişi en ufak bir eleştiride bile tehditler savuran birisi mailler hala duruyor. 😀 Arada bakıp diyorum bunlar mı Türkiye haritası yapıyor??? Ha şu an harita boş bile olsa emek emektir güzelce güncellediler uyarladılar. Topluluğun daha iyisine ihtiyacı var. Ve onun zamanı geliyor. 🙂 Sana kendi mahallende toz pempe hayatında mutluluklar diliyorum.

     • Avatar

      Caner

      Şub 22, 2019 at 21:00

      Evet adamlar bir ara yapmaktan vazgeçmiştiler siz forumda yok şöyle yok böyle yalan atıyorlar yapmamışlar prim amaçlı gibisinden laflar ediyordunuz ayrıca küstah küstah tehditler savurmuştu diyorsun kendi yazdığına bak bakalım hakaret ediyorsun kendinde fakat bu tabi gayet medeni bir şey oluyor değil mi sen ve senin gibiler ancak sanalda boş boş milleti eleştirir…

     • Simülasyon Türk

      Simülasyon Türk

      Şub 22, 2019 at 21:08

      Ortada gözle görülen bir proje varken neyine yalan atıyoruz demişiz? Ne okuduğunu bile bilmiyorsun. 😀 Çok bekletmek eleştirilemeyecek mi? Sen gerçekten bambaşka bir dünyadan geliyorsun bariz belli 😀 Yapmaktan vazgeçtikleri dönem tepki gösterdik çünkü onca iş yapılmış ortada mı kalsın? Çıkarılmasın mı? Bunu da mı istemek size göre suç? 😀 Bu nasıl zihniyettir yav? Şimdi keşke tekrar geri dönüp geliştirseler ama siz bunu diyemeyecek zihniyete sahipsiniz. 😀

    • Simülasyon Türk

     Simülasyon Türk

     Şub 22, 2019 at 20:49

     Sana şu yazıyı da bir paylaşayım belki kendine gelirsin.

     DEMOKRASİ
     Partiler seçimden evvel halkın huzuruna çıkarlar.
     Yapacaklarını anlatırlar.
     İktidara gelir icraat yaparlar.
     Beceremeyen gider.
     Halkın iktidarı eleştirme hakkı vardır.
     Eleştiri yoksa demokrasi yoktur.
     ++

     Yanlış yazdıysam Amerika’da yaşayanlar beni düzeltsin.
     ++

     AMERİKAN DEMOKRASİSİ
     Amerika’da ister başkan ister bakan herkesi eleştirebilirsin.
     Politikacıyı eleştirmek serbesttir.
     Halkın hakkıdır.
     İsteyen başkanın zekası konusunda istediğini söyleyebilir.
     ++

     AVRUPA DEMOKRASİSİ
     Politikacılar için her şeyi söylemek serbesttir.
     Halktan biri televizyonda siyasileri eleştirebilir,
     Ama küfür edemez.
     Diğer bir parlamenter başkan veya başbakanın,
     İleri veya geri zekası üzerinde televizyonda konuşması serbesttir.
     ++

     ORTA DOĞU DEMOKRASİSİ
     Başkan veya başbakan adeta evliyadır.
     Televizyonda onlar hakkında konuşamazsın.
     Hatta mahalle kahvesinde konuşmayı duyan,
     Seni ihbar ederse.
     Paketlenirsin.
     Orta Doğu da demokrasi yoktur.

     Turan AKINCI – Araştırmacı/Yazar

     • Avatar

      Caner

      Şub 22, 2019 at 21:04

      Bu kadar batı yalakası olduğunu keşke belli etmeseydin keşke…

     • Simülasyon Türk

      Simülasyon Türk

      Şub 22, 2019 at 21:09

      ahhh Caner ahhh okuma/anlama kabiliyetin sıfır… 😀

     • Avatar

      Caner

      Şub 22, 2019 at 21:21

      Tabi senin iyi olsun yeter kardeşim hadi sana kolay gelsin bir daha ki sefere kendin umarım bir şey yaparsın o zaman ellerine sağlık deriz ki “Sanmıyorum bu internetin bir klasiğidir kendisi çaba göstermeyince kendisi bir şeyler yapmayı başaramayınca ağlayıp zırlamak” İyi Akşamlar

     • Simülasyon Türk

      Simülasyon Türk

      Şub 22, 2019 at 22:27

      ahahaha çoluk çocuğun kurduğu platform yüzünden söylediklerine bak 😀 hiç araştırdın mı? hayır yazdıklarınla kuyruk acısı olduğunu ispatlıyorsun 😀

 7. Avatar

  Ananın Amı

  Şub 23, 2019 at 04:07

  Senide sikem sitenide sikem eleştiri yapacağına bu kadar az kalk kendin mod yap aq bi sike yaradığınız yok forum olarak anca millete bok atın.Beğenmiyorsan eleştirme şüphe duyuyorsanda bok atma amk az git kendin bi boklar yapta bizde görelim zamanında YKS Team e yaptığınız haltları kimse unutmadı gün gelir hesap döner hasan efendi kendine dikkat et.

  • Avatar

   AsabiZeplin

   Şub 23, 2019 at 07:26

   Küfür eden arkadaş sen şimdi adamı açık açık tehdit etmişsin, üstüne küfür etmişsin, şimdi bu adam senle hiç uğraşmaz zaten site yetkilisi alır logları verir 200tl harç parasını gider siber şubeye hakaretten açar davayı, telekom’a yazı gider 15-20 gün içinde bilgiler dosyaya girdikten sonra +10 gün sonra evine mahkeme celbi gelir kıçın tutuşur, mahkemeden bir şey çıkmaz ama o kapanan dava dosyası uyap sistemine kalır yani işe girerken memur olurken herkes hakkında dava açmışlar diye seni direkt eler.

   ben olsam sırf gıcıklık olsun diye hayatına böyle çelme takardım, artık silmen bir şey ifade etmiyor.

   • Simülasyon Türk

    Simülasyon Türk

    Şub 23, 2019 at 11:16

    ahahaha kardeşim avukat 😀

 8. Avatar

  namwea

  Şub 24, 2019 at 05:05

  iki firma arasindaki husumet nedir ne degildir muhim degil, zerre ilgilenmem. firmalar arasindaki rekabet hep kullanici lehine sonuclar dogurmustur. o truckersmp’de olup ta giderilmeyen eksiklikler yeni mod ile karsilanmasa da biraz bile kullanici calabilirse truckersmp birseyler yapmak zorunda hissedecektir kendisini. dolayisi ile kullanici icin herturlu guzel sonuc dogurur. neden boyle kizdiginizi anlamadim. birakiniz yapsinlar.

  • Simülasyon Türk

   Simülasyon Türk

   Şub 24, 2019 at 15:16

   ortada iki firma yok ki? asıl sorun da bu insanlar oynadıkları modun bile ne olduğunu bilmiyor ben de buna yakınıyorum

 9. Avatar

  Mustafa

  Şub 24, 2019 at 20:31

  Hasan abi valla süper söyledin benim içimden bir ses bu işin Çiftlik Bank olayına dönceğini söylüyor ne kadar doğru ne kadar yanlış zamanla görüceğiz 😀

 10. Simülasyon Türk

  Simülasyon Türk

  Şub 26, 2019 at 10:38

  RootKiller’ın açıklaması habere eklenmiştir.

 11. Avatar

  Eren

  Mar 5, 2019 at 23:59

  Severek takip ederim seni ama bu sefer cidden boş yapmışsın bu kadar baltalamak olmaz kusura bakma da sen bu sitede bi haber yazıyorsan objektif olmalısın sen direk TruckerMp savunmuşsun

  • Simülasyon Türk

   Simülasyon Türk

   Mar 6, 2019 at 10:04

   Truckersmp ortadaki gerçeklerden biri en nefret edeni bile desteklettirecek bir saçmalık var ortada InfiniteTruckers ile iyi günler diliyorum oyuncuların sıfırdan yeniden geliştirilecek aynı sorunlarla cebelleşecek bir moda ihtiyacı yok var olan ne güne duruyor? Özel oturumu, özel sunucuyu, modlama desteği(bu kritik ve uğraş) Truckersmp’de de yapılır. Şimdi ben niye InfiniteTruckers için bekleyeyim? Ortamı bozan oyuncular şimdi bize ayrı başka multiplayer lazım diye saçmalıyor. Ortadaki gerçekliğin farkında olmayanların yaşattığı bir komedi…….

   • Avatar

    Eren

    Mar 7, 2019 at 01:08

    Hala boş yapmışsın 😀 Aynı sorunların olacağını nerden biliyorsun hadi bunu geçtim özel sunucu modlama yapılabilir eyvallah yalnız yönetim ekibi anlaşamıyorsa bu adamlar truckersmp de durma gibi bir zorunluluğu yok istediği gibi kendi multiplayer serverini açabilir bu sana adamların işini baltalama hakkını vermez memnun değilsen hiç oynamazsın yeni açılacak serveri olur biter

    • Simülasyon Türk

     Simülasyon Türk

     Mar 7, 2019 at 09:33

     yönetim ekibi de yine aynı çoluk çocuklarda oluşuyor ben size gönüllü bir ortam var burada profesyonelliği bu şekilde sağlamnın zor olduğundan bahsediyorum yine aynı şeyler olacak yine aynı sorunlardan şikayet edeceksiniz 10 bin kişi aynı sunucuda oynadığı sürece bu böyledir görmek istemiyorsunuz

   • Avatar

    Emre Burçluoğlu

    Mar 7, 2019 at 01:45

    Hasan abi İnfinite Truckers’ın düzgün bir multiplayer çıkarması için, TMP’nin yaptığı bazı hatalardan ders çıkartarak yapmasi lazım.Ve bir de yani şimdi bu kadar belirsizlik içindeki birşeye yorum yaparak yada yazarak elimizi kolumuzu yoracağımıza çıkınca konuşmak bana daha mantıklı geliyor.

    • Simülasyon Türk

     Simülasyon Türk

     Mar 7, 2019 at 09:43

     Truckersmp’nin hatası nedir? Başından beri yaşça küçük insanlar sorumluluk aldı, işin cılgı çıktı, trollerle uğraşmak zor geldi, aylak ama yaşı büyük olanları aldılar, herkes kendi çıkarına göre insanları yasakladı, attı ben de buna diyorum ki bu bir gönüllü proje ve daha iyisini zaten beklemiyorum. Yani bunu aynı şekilde çalışacağı için Infiniteciler de çözemeyecek. Tek çözüm özel sunucudur. Truckersmp’den de AI trafik destekli özel oturum oyun modunu zaten bekliyoruz. Ve yazılımsal bir sorunu olmayan bir modu oynayıp kötü diyemeyiz. Yönetim kadrosuyla ilgili problem yüzünden Infinite doğdu yani yazılım eski, mod desteklenmiyor, kimse uğraşmıyor gibi nedenlerden değil. Ve gerek yok aynı şeyleri Truckersmp’de yapılmasını sağlarsın tekrar en başından en sıfırından açarak değil. Infinite’de geliştiricilerden biri 18 yaşında yine insanlar o çocuğun büyümesini, bir şeyler öğrenmesini mi bekleyecek yıllar boyu? Bu bir kere olur Truckersmp’de oldu bitti. Ortada daha inanılır bir resim olsa inanırdık. 🙂 SCS, Truckersmp’ye yardım ettiği gibi şimdi de yine bunlara mı yardım edecek? Peki ne yapıyorlar? Tırlar yine aynı şekilde yanyana gidiyor. Başka bir şey değil. 😀

 12. Avatar

  Bladekv1

  Nis 22, 2019 at 14:46

  Merhaba ilk olarak şöyle söyleyebilirim ki TruckersMP adminleri ( bütün yetkililer ) salak saçma sapan hatta daha doğrusu ırkçı Türkleri sevmeyen nefret eden bir platformda bulunuyoruz hatta bunu çok kez kanıtladım x admin bana dedi ki yapacak birşey yok y admine feedback attım ( 4 defa ) hep aynı şeyleri söylüyor benim ( oyuncunun ) bir bildiği var ki feedback atıyor boş muhabbet için değil ben burada tarafsızım ama TruckersMP benim gözümde düştü çoğu kişi haksız Ban yedi scs’nin hatasını herkes çekiyor ( Speed bug ) diyorum ki hem support hem banlandım itiraz ettiğim admine bu benim suçum değil hızlı da gitsem yavaşda gitsem bu tır köprü bağlantı noktalarında sekiyor ne yapabilirim support diyor ki appeal link gönderiyor bu kadar konuyu kapatıyor itiraz ettiğim admine bunu İngilizce olarak yazıyorum kuralları atıyor ve kapatıyor peki siz bu durumda ne yaparsınız? Tek sadece bu olay değil oyuncu admine çarpınca perma ( kalıcı ) Ban admin oyuncuya çarpınca ne uyarı ne takımdan atılma birşey olmuyor buraya TruckersMP adminlerinin 1 tanesini getirin bunları yalanlar fakat türk TruckersMP adminlerini getir hepsini onaylar yazdıklarımı tekrar tekrar okumanızı tavsiye ediyorum Kiki( keezome ) destekliyorum

  • Simülasyon Türk

   Simülasyon Türk

   Nis 22, 2019 at 15:26

   Zaten sorun o ve onlar da çözemeyecek. Gönüllü yapılan işlerde olaylar hep böyledir. Şu an tek sevinmemiz gereken yer ProMods haritasının ve üçüncü parti modların desteklenecek olmasıdır onun dışında aynı şeyler tekrar yaşanabilir. Ortamı bozan ve böyle olmasına neden olan oyunculardır ve o admin dediğiniz aptallar da zaten o trollerin arasından seçildi 😀

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 Genel

ETS 2 için #IDriveDAF Ekran Görüntüsü Yarışması Başladı!

Euro Truck Simulator 2 için SCS Software tarafından #IDriveDAF isimli bir ekran görüntüsü yarışması başlatıldı. DAFTrucks markası ile birlikte organize edilen yarışmada DAF XF Euro 6 çekicisi(dorseler dahil) için 1.34 ve 1.35 güncellemelerine eklenen The Pure Excellence boyaması kullanarak katılıyorsunuz.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Euro Truck Simulator 2 için SCS Software tarafından #IDriveDAF isimli bir ekran görüntüsü yarışması başlatıldı. DAFTrucks markası ile birlikte organize edilen yarışmada DAF XF Euro 6 çekicisi(dorseler dahil) için 1.34 ve 1.35 güncellemelerine eklenen The Pure Excellence boyaması kullanarak katılıyorsunuz.
 
Ayrıca haftalık Steam indirimlerinde ETS 2 ve ATS‘nin ana oyunları dahil tüm DLC’lerini büyük indirimlerle satın alabiliyorsunuz. Daha önce yayınlanan DAF modifiye paketi de indirime girmiş hatta bunun için DAF Bundle hazırlamışlar.
 
 
 
#IDriveDAF ekran görüntüsü(screenshots) yarışması 20 Mayıs 2019 tarihinde başlamış olup 3 Haziran 2019 gece yarısı sona erecek. Yarışmada şanslı 5 kişi bazı fantastik ödüller kazanacak. Ayrıca mansiyon ödülleri de verilecek.
 
Şartlar çok basit:
 1. DAF Trucks videosunu dikkatle izleyin
 2. Bu videoya benzeyen yerlerde DAF çekicinizle(XF 105 veya XF Euro 6) oyun içi ekran görüntüsü alın.
 3. Bu görüntüleri #IDriveDAF etiketi ile Twitter’da DAF Trucks ve SCS Software etiketleyerek veya Instagram’da yine DAF Trucks ve SCS Software hesaplarını ekleyerek paylaşın.
 4. Eğer Facebook üzerinden katılmak istiyorsanız DAF ve Euro Truck Simulator 2 sayfalarında duyuru yazısının altına #IDriveDAF etiketi ile ekran görüntülerinizi paylaşabilirsiniz.
 5. Birden fazla ekran görüntüsü paylaşımı kabul ediliyor ancak her birinin özgün olmasını istiyorlar(Facebook’ta her farklı paylaşım için ETS 2 ve DAF sayfalarına ayrı yorumlar atmanız gerekiyor) ve Twitter/Instagram’da aynı ekran görüntüsünü birden fazla paylaşmak diskalifiye edilmenize neden oluyor. Çapraz paylaşıma izin veriyorlar.
 6. DAF içeriği ve genel markası olduğu sürece modlara izin veriliyor.
 7. Fotoğraflarda düzenleme/işlemelere izin verilmiyor. Yani ekran görüntülerinizde çeşitli fotoğraf düzenleme yazılımlarını kullanmamalısınız.

Ödüller:

Bu ekran görüntüsü yarışması şanslı 5 kişi DAF Trucks ve SCS Software online mağazalarından çeşitli ödüller kazanacak.

 1. DAF miniature truck (büyük) + SCS hoodie, T-shirt ve hat
 2. DAF jacket + SCS hoodie ve T-shirt
 3. DAF travel bag + SCS T-shirt set ve hat
 4. DAF polo shirt + SCS mug set de Luxe veya yolculuk bardak seti(yarın canlı yayında gösterilecek) ve lunchbox
 5. DAF miniature truck (küçük) + SCS bag ve lanyard
Ek olarak 21 Mayıs Salı akşamı Türkiye saati ile 18.00’de SCS Software’ın Twitch ve Steam sayfalarında canlı yayın yapılacak. Alex(LondonLad) sunacak ve ona Carthoo, Nemiro eşlik edecek. Yayında çeşitli hediyeler de dağıtılacak.
 
 

 
Euro Truck Simulator 2 forumumuzda ETS 2 Screenshots konusuna paylaşım yapanlardan yarışmaya katılmalarını rica ediyoruz. 🙂 Daha önce yaptıkları video yarışmasından çok daha iyi olacak. Türk oyuncularının etkisini görelim. Harika ekran görüntülerinizi bu yarışmada değerlendirip ödülleri kazanabilirsiniz. 🙂
 
SimülasyonTÜRK
 
Okumaya devam edin

ETS 2 Genel

ETS 2 | DirectX 11 vs DirectX 9 nedir? ne işe yarar? [1.35 Güncellemesi Beta]

Euro Truck Simulator 2 için 1.35 güncellemesi ile beta olarak gelen DirectX 11 desteğini anlatıyoruz. DirectX 11’in DirectX9’dan farkları neler? DirectX12 neden yok? FPS ve performans artışı gerçekten oluyor mu? DX11 ile neler yapılabilir?

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Euro Truck Simulator 2 için 1.35 güncellemesi ile beta olarak gelen DirectX 11 desteğini anlatıyoruz. DirectX 11’in DirectX9’dan farkları neler? DirectX12 neden yok? FPS ve performans artışı gerçekten oluyor mu? DX11 ile neler yapılabilir? SCS Software bu özelliğin tam sürümünde ayrıntılı açıklama yapana kadar öğrendiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Siz de yaptığınız testleri yorumlarda belirtebilirsiniz.

1.35 Açık Beta►https://www.simulasyonturk.com/euro-truck-simulator-2-1-35-guncellemesi-acik-beta/
1.35 Ana Konu► https://park.simulasyonturk.com/t/euro-truck-simulator-2-1-35-guncellemesi-ana-konu/5037/
ETS2ATS DX11 Ana Konu►https://park.simulasyonturk.com/t/ets-2-ve-ats-icin-directx-11-ana-konusu/5230/
Steam sayfası ►https://store.steampowered.com/app/227300/Euro_Truck_Simulator_2/

Okumaya devam edin

ETS 2 Genel

Euro Truck Simulator 2 – 1.35 Güncellemesi (açık beta)

Euro Truck Simulator 2’nin 1.35 güncellemesi açık beta olarak yayınlandı. 1.35 sürümünün tam özellikleri de paylaşılmış oldu. Bu güncelleme ile DirectX 11 altyapısına geçiş yapılıyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Euro Truck Simulator 2 – 1.35 Güncellemesi (açık beta)

Euro Truck Simulator 2’nin 1.35 güncellemesi açık beta olarak yayınlandı. 1.35 sürümünün tam özellikleri de paylaşılmış oldu. Bu güncelleme ile DirectX 11 altyapısına geçiş yapılıyor. Bunun dışında yepyeni yollar ve dorseler de var. İtalya DLC’si için Sardunya adası eklenirken, Almanya yenilemelerinde ikinci aşamaya geçiliyor. İskandinavya’da tabelalar yenileniyor. Fransa için yeni bir kırsal yol ekleniyor. Kişisel dorseler artık World of Trucks üzerinden online iş alabiliyor. DirectX 11 ile performans artışı yaşanıyor. Ayrıca çekici fizikleri için 4 noktadan kabin süspansiyonu getirilerek daha gerçekçi yapılmış oldu. Çekici dengesi ve süspansiyon sertliği gibi ayarlamalar da oyun içi seçeneklere ekleniyor. Birçok yeni oyun özelliği ile 1.35 güncellemesi Euro Truck Simulator 2 için yayınlanan en büyük güncellemelerden biri oluyor.

 

DirectX 11 desteği şu an deneysel beta sürümü ile ekleniyor. SCS’e gelen geri bildirimlere göre FPS artışı söz konusu ancak bunu deneyip yine onlara bildirmeniz gerek. DX11 desteğinin çoğunu bitirmişler tam sürümünü ne zaman çıkaracaklarını açıklamadılar.

Uyarı!

Güncelleme henüz tamamlanmamıştır. Çeşitli hatalar olabilir. Deneysel beta sonrasında açık beta yayımlanacak. Daha sonra da tam sürümü paylaşılacak.


1.35 güncellemesi (açık beta) değişiklikler listesi

Şu an gelen sürüm: 1.35.0.73s

Yeni Dorseler

 • Yenilenen tomruk dorseleri artık kişisel olarak satın alınabilir ve özelleştirilebilir. Çeşitli özelleştirmelerle birlikte HCT türünü de destekliyor. (Yapay zeka trafiğinde çıkıyor)
 • Konteyner taşıma iskeleti dorsesi(çeşitli kombinasyonlar-çiftli vb.) Kişisel olarak sahiplenebilirsiniz.(Yapay zeka trafiğinde çıkıyor)
 • Almanya ve Hollanda’da yapılan başarılı denemeler sayesinde artık çift dorseleri bu ülkelerde de kullanabileceksiniz. Yine görüldüğü üzere dorse için oyunda var olan tüm kombinasyonlar seçilebiliyor.
 • Schwarzmüller dorselerinin kişisel dorse desteği: tomruk taşıma, platform ve soğutuculu(yapay zeka trafiğinde çıkıyor)
 • Krone Boxliner dorsesi için 40 feet konteyner taşıyabilen uzatılmış versiyonu(şasi 2x20feet olarak da yapılabiliyor)
 • Dorseler için oyun içinde F7 ekranından yapabileceğiniz ayarlamalar; kayar perdeyi kaldırma, kızaklı dingil, uzatılabilir dorseler)

Yeni Yollar

 • Fransa’nın ana haritada ve Vive la France DLC‘sinde yer alan kısımlarına iki ayrı kırsal yol ekleniyor. Bunlardan ilki A10 otoyolu ile A6 otoyolunu bağlıyor ve oranın yakınında Montargis şehrini görüyoruz. İkinci kısımda ise A6 ve N44 yollarını bağlıyor.
 • İtalya DLC için Sardunya adası(Cagliari, Olbia, Sassari ve Bethelem şehirleri)
 • İskandinavya DLC‘sinde tabela iyileştirmeleri
 • Almanya’nın doğu ve güneydoğu yollarının yenilenmesi (ikinci aşama)
  • Oyun içerisinde 2000 kilometre’den fazla yolun yeniden inşası
  • Hafif eğrili yeni otobanlar
  • Tamamen yeni iki otoban(A38 ve A71)
  • Açık manzaralar ve panoramik görünümler
  • Yeni simgesel noktalar
  • Nürnberg’in yeniden inşa edilmesi
  • “Autohof” tarzında yeni hizmet istasyonları

   

1.32’de değişen yollar(açık mavi), 1.35’te değişecekler(sarı) ve gelecekte yenilenecek yollar(mor)

Oyun Özellikleri

 • DirectX 11 altyapısına geçiş(şu an deneysel beta)
 • 4 nokta kabin süspansiyonu simülasyon sistemi (fizik sistemi)
 • Kişisel dorseleriniz için Harici Piyasa ekranı(artık World of Trucks üzerinden online yük işleri alınabilecek)
 • Silecekler için yeni kademe seviyesi(üçlü oldu ve en sonda çok hızlı siliyor)
 • Emlak sayfası sayesinde çevrimiçi garaj satın alabilme ekranı
 • Çekici galerisinde modlu kamyonlar için Mod Bayisi(artık modlu araçlar burada görünebilecek)
 • Çekici dengesi ve Süspansiyon sertliği ayarlamaları oyun içi seçenekler menüsüne eklendi.
 • Haritada şehirlerin ve ülkelerin(eyaletler dahil) ikinci isimlendirmelerini gösterme seçeneği eklendi.
 • Çekici ve dorse yapılandırmalarını kolayca kopyalama sistemi(çekici ve dorse yöneticisinde çıkıyor bu sayede aynı düzende yenilerini kolaylıkla satın alabiliyorsunuz)
 • F7 ekranında yeni yardım seçenekleri(dorseyi garaja park etme, yakıt bittiğinde acil yakıt hizmeti, dorse ayarlama)
 • Çekicilerde motor kontağını açmak için yeni bir tuş; bu sayede eğer Del tuşuna atarsanız önce bu tuşla kontağı açıp motora elektrik veriyorsunuz sonra E tuşu ile motor çalıştırıyorsunuz(istediğiniz tuşa atayın). Motoru kapatmak için yine Del tuşuna basmanız gerekiyor.
 • RGB destekli Razer klavyeler için trafik cezası yediğinizde yanıp sönen polis çakar ışıkları(ilgili konu burada)
 • Rastgele yol olayları için geçici trafik ışıkları eklenmiş.
 • Dorse gezgini ekranı(dorseleri test ekranında modifiye edebilme)
 • Dorselerde metalik boyama desteği
 • Special Transport DLC için yeni güzergahlar + Beyond the Baltic Sea DLC’sinde iki yeni rota(Pori, Finlandiya ile St. Peterburg, Rusya)
 • İşe alabileceğiniz yeni şoförler
 • Steam controller desteği, Tobii eye tracker desteği, controller hotplug desteği, Linux sisteminde daha güçlü geribildirim desteği

Mod Uyarıları

 • Modlu kamyonlar için destek(oyun içi işlev)
 • Center-of-Gravity kısmı trailer def’ten trailer chassis’e aktarıldı(daha kolay düzenlenmesi için)
 • Silecek gecikmesi ve hız formatı
 • Dorselerin tel sesi kaldırıldı(varsayılan olarak boş geliyor)
 • Kargo modeli rastgele yapıldı(örnek; konteyner))
 • Zaman bölgeleri alanları (1.34’te tanıtılmıştı)
 • Şanzıman mod isimleri
 • Curve öğesi(harita öğesi)
 • Mover/walker yeniden tasarlandı
 • Trafik iyileştirmeleri
 • Modeller için dinamik ayrıntı seviyesi(dynamic level of detail)

 

Special Transport DLC’si için yeni rotalar şunlar;

 • St. Petersburg > St. Petersburg (Beyond the Baltic Sea)
 • Pori > Helsinki (Beyond the Baltic Sea)
 • Toulouse > Montpellier (Viva la France!)
 • Verona > Parma (Italia)
 • Odense > Hirtshals (Scandinavia)
 • Krakow > Banska Bystrica (Going East!)
 • Plymouth > Dover (ana oyun)

 


1.35 güncellemesinde aldığımız ekran görüntüleri

 

Nasıl katılırım?

Steam uygulamasını açın. Oyun Kütüphanesine gelerek Euro Truck Simulator 2 sağ tıklayıp Özellikler penceresini açın. BETALAR sekmesinde public_beta → 1.35 public beta seçin. Şifre girmenize gerek yoktur. Güncelleme yüklenmeye başlayacaktır.

Sardunya adası tanıtım videosu

ETS 2 için 1.35 güncellemesinde İtalya’nın Sardunya Adası eklenecek

ETS 2’nin 1.35 güncellemesinde yenilenecek Almanya yollarının videosu paylaşıldı

 

ETS 2’nin 1.35 güncellemesindeki dorse yenilikleri ve geliştirmeleri tanıtıldı

ETS 2 ve ATS için 1.35 güncellemesinde yeni yollar ekleniyor

 

Euro Truck Simulator 2 forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Categories

F-MAX projesi hakkında tüm ayrıntılar bu sayfada!

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler