in , ,

Gran Turismo 7’nin çıkış tarihi 4 Mart 2022 olarak açıklandı (tanıtım videosu ve özellikler)

PlayStation cephesinin merakla beklediği Gran Turismo 7 çıkış tarihi sonunda açıklandı. GT7, 4 Mart 2022‘de PlayStation 5 ve PlayStation 4 için yayınlanacak. Paylaşılan tanıtım videosu hem heyecanlandırıyor hem de GT7’nin pek çok özelliğini ortaya çıkarıyor. Resmi olarak ise Gran Turismo 7 özelliklerini tanıtan bir blog yazısı yayınlandı. GT dünya haritası, pistleri, lisans sistemi, otomobil koleksiyonu, GT Kafe, ikinci el otomobil galerisi, modifiye mağazası, GT Auto, yenilenen tasarım editörü, Trial Mountain ve High Speed Ring gibi tarihi efsanevi pistler tanıtıldı. Gran Turismo 7’de daha doğal ve gerçekçi olması için NASA’nın da akademik veri tabanı kullanılarak dinamik zaman ve hava simülasyonu efektleri tasarlandı. Son olarak Scapes adı verilen ve 43 ülkede, 2500’den fazla konumda istediğiniz gibi otomobil fotoğrafı çekme fırsatı sunan özellikte oyuncular HDR teknolojisi ve ışın izleme sayesinde otomobillerini fotoğraf gerçekliğinde çekebilecek.

İlk Gran Turismo oyununun 25. yılında çıkacak olan Gran Turismo 7, 150 yıllık otomotiv ve yarış kültürünü serinin hem eski hayranlarına hem de otomobillerle yeni tanışan oyunculara tanıtmak için hazırlanmış. GT serisinin zirve nokta olarak tanımlanan yeni oyunda sistem ve içerik gibi pek çok alanda büyük değişiklik yapıldığı belirtiliyor.

Polyphony Digital tarafından geliştirilen serinin son yarış simülasyonu Gran Turismo 7’yi sabırsızlıkla bekliyoruz.


En iyi Gran Turismo Deneyimi

Efsanevi “GT Modu,” “Senaryo Modu” olarak geri dönüyor. Gran Turismo tecrübesinin köklerine dönecek olan oyuncular, oyuna GT Dünya Haritası’ndan başlayacak.

Gran Turismo, adını Avrupa kıtasını gezen, yeni şeyler öğrenen ve gelişen 17. yüzyıl gezginlerinin yaptığı büyük yolculuklardan alıyor. GT7’nin Senaryo Modu, oyuncuların Gran Turismo dünyasında eşsiz yolculuklar yaparak yeni ve özel tecrübeler yaşayabilecekleri bir alan oluşturacak.

Heyecanlandıran tanıtım videosunu izleyin

Video PS5’te kaydedilmiş.

Otomobil Koleksiyonu

Otomotiv kültürüyle tanışan herkesin ilk işi, otomobillerin şekillerini ve adlarını öğrenmek olur. Tam bir “Otomobil Koleksiyonu Oyunu” olarak tasarlanan yeni konum “GT Kafe’de” oyuncular ilk andan itibaren otomobiller arasında gezinip ilk koleksiyonlarını kolaylıkla oluşturma şansı bulacak. Oyuncular kültürel açıdan büyük önem taşıyan pek çok otomobili yarış sonlarında ödül olarak ya da Brand Central ve İkinci El Otomobil Galerisi üzerinden satın alarak koleksiyonlarını tamamlayabilecek.

Otomobil Modifiyesi

Otomobil sahibi olmanın en güzel yanlarından biri de otomobili zevkinize göre modifiye etme ve özelleştirme olanağıdır. GT7’de oyuncular sadece motorlarını değil, süspansiyon, şanzıman, dişliler, frenler, lastikler ve çok daha fazlasını da dilediklerince modifiye edebilecekler.

Özelleştirme ve bakım alanı ”GT Auto” da GT7’de geri dönüyor. Oyuncular burada lastiklerini değiştirme, geniş göcde modifikasyonları yapma, güvenlik kafesi ve aerodinamik parçaları ekleme olanağı bulacak. Yağ değişimi ve otomobil yıkama gibi olanakların da olduğunu ayrıca ekleyelim.

Tasarım Editörü

Otombilinizin çıkartmalarını ve rengini dilediğinizce değiştirip düzenleyebileceğiniz “Tasarım Editörü” de GT7’de gelişenlerden. Kullanıcı arayüzü yapılan son değişikliklerle hem yenilendi hem de erişilebilirlik açısından ilerledi.

Efsanevi Pistler

Serinin mihenk taşları arasında yer alan Trial Mountain ve High Speed Ring gibi pek çok tarihî pist geri dönüyor. Pistlerin düzeni modern standartlara uyması için güncellendi ve PlayStation®5’in gücüyle çok daha zengin detaylarla donatıldı.

 

Değişken Zaman/Hava Simülasyonu

GT7 için daha doğal ve gerçekçi değişken zaman ve hava durumu efektleri tasarlandı. NASA’nın akademik veri tabanının da aralarında bulunduğu pek çok meteorolojik gözlem verisiyle hazırlanan bu efektler için parçacık boyutlu dağılımını ve havada asılı parçacıkların yoğun dağılımını küresel ve çevresel çapta değerlendirerek her günün yer/zaman koşullarını yeniden yarattık. Hazırlık sürecinde yalnızca Gran Turismo serisine özel eşsiz bir yöntem kullandık. Böylece gerçekçi ve karmaşık gökyüzü manzaraları ve günün farklı zamanları ve farklı hava koşullarına özel değişimler yaratmayı başardık.

Scapes

Elinizde çok sevdiğiniz bir otomobil varsa, dünyanın dört bir yanında fotoğrafını çekmek istemek en doğal hakkınız. “Scapes” ile sizlere 43 ülkede ve 2500’den fazla konumda dilediğinizce otomobil fotoğrafı çekme fırsatı sunuyoruz. Oyuncular, HDR teknolojisi ve ışın izleme sayesinde otomobillerini fotoğraf gerçekliğinde çekebilecek, profesyonel efektler kullanabilecek ve hatta hareketli çekimler yapabilecekler. Bu fotoğrafları, otomobil tutkunu geniş bir toplulukla paylaşabileceklerini ayrıca söylememize gerek bile yok.

Kaynak: GranTurismo


Gran Turismo 7 ana konusu için buraya tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by SimülasyonTÜRK

Surviving Mars resmi Türkçe dil desteğine kavuştu!

Farming Simulator 22 Fact Sheets serisi başladı! Yeni traktörler, ekipmanlar tanıtılıyor…