Ana Sayfa Yarış SimülasyonlarıGran Turismo 7 Gran Turismo 7, PlayStation 5 için duyuruldu

Gran Turismo 7, PlayStation 5 için duyuruldu

Yazar SimülasyonTÜRK

Gran Turismo 7, PlayStation 5 için duyuruldu

PlayStation 5 lansmanında çok beklenen Gran Turismo 7 duyuruldu. Kesin çıkış tarihi belirtilmeyen PS5’e özel yarış simülasyonu Gran Turismo 7’nin 2020 sonu veya 2021 yılı başında yayınlanması bekleniyor. Yepyeni ve özel bir campaign modun da bulunacağı yeni Gran Turismo’da grafikler PlayStation 5 konsolunun gücünü gösterircesine geliştirilmiş. Polyphony Digital tarafından geliştirilen Gran Turismo 7’de Trial Mountain Circuit geri dönüyor. Daha önceki serilerde olan özellikler de GT7’de tekrar geliyor. Gran Turismo Sport iyi bir yapım olsa da topluluğa isteneni çoğu oyuncu açısından verememişti.

Yeni nesil PlayStation 5 konsolu 2020’nin tatil döneminde çıkacak. Gran Turismo 7’nin kesin çıkış tarihinin de bu döneme denk getirilmesi bekleniyor.

PlayStation 5’in DualSense isimli kablosuz kontrolcü cihazında geliştirilmiş bir geri bildirim sistemi ve dinamik adaptif trigger sistemi bulunuyor. Haliyle Gran Turismo 7’de geri bildirimler bu kontrolcü üzerinden hem araç hem de pist tepkileri olmak üzere çok daha iyi aktarılacak. Dahili mikrofon da var.

 

Paylaşılan tanıtım videosunda geliştirilmiş grafikler, ışıklandırma, yansımalar, gölgeler, dinamik hava durumu, yüksek ayrıntılı araç modelleri gösteriliyor. Ham oynanış videosu da yer alıyor. Dinamik hava durumları demişken şu an yağmura dair bir iz görülemedi. Grafikler neredeyse herkes için tamam ancak sürüş fizikleri konusunda daha fazla bilgi bekleyeceğiz. Gran Turismo 7 de GT Sport’da olduğu gibi daha fazla eSpor odaklı olacak ve birçok lig yarışı, turnuvalar düzenlenecek.

 

 

Arayüz ile birçok özellik ortaya çıkıyor.

Tuning Part Shop üzerinden araçlarımızı için çeşitli parçalar alıp geliştirebiliyoruz. Aynı zamanda ikinci el araç satışı yapan bir ekran da var. GT Cafe, GT World, GT Auto gibi ayrı ekranlarda bizlere danışmanlar eşlik ediyor. Arayüz dahil tasarlanan campaign mod ile Gran Turismo 7’yi oynayacak kişiye yarış pilotu gibi davranılıyor. Bu arayüzü tasarımı ve özelliklerinin de Gran Turismo 4’te olduğunu ekleyelim. Performance Point (PP) de geri dönüyor.

Ham oynanış videosundan aldığımız birkaç ekran görüntüsü…

Tanıtım videosu ve ham oynanış

 

PlayStation 5 konsol tanıtım videosu

 

Gran Turismo 7 ana konusu için buraya tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın