Forza Horizon 4 için Yaz Mevsiminden Oynanış Videosu ve Yeni Bilgiler!
Connect with us

Haber

Forza Horizon 4 için Yaz Mevsiminden Oynanış Videosu ve Yeni Bilgiler!

2 Ekim’de çıkışını deli gibi beklediğimiz Forza Horizon 4 için haftalık canlı yayınlar başladı. Mixer.com/xbox üzerinden her Salı akşamı yapılacak olan yayının ilkinde Playground Games takımı canlı canlı Forza Horizon 4 oynayıp mevsimler vb. konular hakkında bilgiler verdi.

Simülasyon Türk

Yayınlama zamanı:

Tarih:

Forza Horizon 4 için Yaz Mevsiminden Oynanış Videosu ve Yeni Bilgiler!

2 Ekim’de çıkışını deli gibi beklediğimiz Forza Horizon 4 için haftalık canlı yayınlar başladı. Mixer.com/xbox üzerinden her Salı akşamı yapılacak olan yayının ilkinde Playground Games takımı canlı canlı Forza Horizon 4 oynayıp mevsimler vb. konular hakkında bilgiler verdi. Aşağıda 1 saatlik videoyu izleyebilirsiniz.

Videodan bilgiler;

 • Yaz mevsiminde ve kırsal bölgede oynandı. Etrafta bulunan kasabaların mimarisi çok hoş duruyor.
 • Arayüzü tasarımı elden geçirilmiş daha minimal yapılmış. Oyun içi ekran kapanmadan kontrol edebiliyoruz fakat yarışı bitirince sahne açılıyor orada seçtiğimiz karakter dolaşıyor.
 • 12 tane ev var bunlardan birisi başlangıçta veriliyor 11 tanesini çeşitli fiyatlarla satın alıyoruz.
 • Karakterler özelleştirilebiliyor. Üst alt kıyafet şeklinde ceket, gömlek, tişört, pantolon, şort giyebilirken ayakkabları değiştirebiliyor, aksesuarda eldiven, saat, takı takabiliyor ve bıyık ekleyebiliyoruz. Çok farklı seçenekler var. Güncelleme ve DLC paketleriyle de daha fazlasını getireceklerine eminiz. Tavuk şeklinde giyenebilme de var. 😀
 • Emotes kısmında kazanma hareketlerinizi seçebiliyorsunuz.
 • Araç özelleştirme artık evimizin önünde yapılabiliyor. Bildiğiniz bahçede slotlara tıklayarak aracı özelleştirebiliyorsunuz. Farklı bir hava katmış. Zaten oyuna buradan başlıyoruz.
 • Araç kokpitleri de özelleştirilebilecek.
 • Kırsal bölgede hayvanlarla etkileşim basit değil. Koyunların etrafında araçla dolaşıp sıkıştırılmaya çalışıldı ortadan kaybolmadılar kaçmaya devam ettiler sürekli dolanıp durdular.
 • Trafik araçlarında kirlenme efekti var.

 

Önümüzdeki hafta;

Sonbahar mevsiminde oynanacak. Haritanın tam görüntüsü gösterilecek. Horizon Life gösterilecek. Forza Showcase’de helikopter, hovercraft ile yarışlar gösterilecek.

Forza Horizon 4 ana konusu için buraya tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Reklam
Yorum için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Train Simulator 2019

Train Simulator 2019, 64-bit Desteğiyle 11 Ekim’de Çıkacak!

Dovetail Games, Train Simulator 2019’un çıkış tarihini açıkladı. Resmi açıklamaya göre 11 Ekim 2018’de yayınlanacak. Ancak bu kez çok daha önemli bir özellik ile geliyor. Yıllardır beklenen 64-bit işletim sistemi desteği Train Simulator 2019 ile sunulacak.

Simülasyon Türk

Published

on

Dovetail Games, Train Simulator 2019‘un çıkış tarihini açıkladı. Resmi açıklamaya göre 11 Ekim 2018‘de yayınlanacak. Ancak bu kez çok daha önemli bir özellik ile geliyor. Yıllardır beklenen 64-bit işletim sistemi desteği Train Simulator 2019 ile sunulacak. Artık Train Simulator 2019’dan itibaren serinin gelecekteki yapımlarını hem 32-bit hem de 64-bit işletim sistemlerinde çalıştırabilecek ve yayınlanan eklentileri yine aynı şekilde her iki sistemde de kullanabileceksiniz. Böylece 64bit ile 4GB Ram ihtiyacının üzerine çıkılacak ve daha fazla sistem kaynağı isteyen bu simülatör daha rahat çalışabilecek. Her zaman sınırları zorlayan eklenti geliştiricileri 64bit ile hak ettikleri Train Simulator’ı alabilir. Böyle bir simülatör için çok geç bir hamle olsa da…

Train Simulator 2019 hangi yeni eklentileri içerecek?

 • Soldier Summit isimli ABD’nin batısında yer alan dağ geçidinin bulunduğu pakette D&RGW’s SD40T-2, GP9 ve Amtrak’s F40PH lokomotifleri yer alacak.
 • Salt Lake City’de ise Utah eyaletinde bulunacağız. Soldier Summit’in daha genişletilmiş rotası olacak.
 • The Rhine Railway ise Almanya’nın Mannheim ve Karlsruhe şehirleri arasında DB BR 406 ICE 3M, DB BR 189, DB BR 425 ve DB BR 294 isimli lokomotifleri kullanmamıza imkan tanıyacak.
 • Frankfurt High Speed paketinde ise Riedbahn şehrinden Mannheim’a oradan da Frankfurt am Main şehrine gidebileceğiz. Bu rotada Frankfurt’un uluslararası havalimanı durağı da bulunuyor.
 • Portsmouth Direct Line ise  Londra’da yer alan önemli bir demiryolu paketi

Bu sürümü tekrar satın alanlara eklenecek.*

 

 

Daha bitmedi. Train Simulator 2019 için ekstra içerikler de olacakmış. Şimdilik bunlar nedir bilmiyoruz.

 

SimülasyonTÜRK

Continue Reading

Haber

Fishing Sim World Çıktı!

Yeni balıkçılık simülasyonu Fishing Sim World, 18 Eylül’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için yayınlandı.

Simülasyon Türk

Published

on

Fishing Sim World Çıktı!

Yeni balıkçılık simülasyonu Fishing Sim World, 18 Eylül’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için yayınlandı. Unreal Engine 4 ile geliştirilen oyunda şimdiye kadar ki en özgün balıkçılık deneyimini sunmayı hedefleyen oyun aslında Dovetail Games’in Euro Fishing simülasyonunun geliştirilmiş versiyonu. Açıklamaya göre gerçekçi oyun fizikleri ile doğru geliştirilmiş AI balık sistemi bir araya getiriliyor. Başlangıçtan profesyonelliğe kadar oyuncunun yetenekleri iyileştirilecek, ekipmanları yükseltilecek ve her ortamda uzman olabilecek. Fishing Sim World’de ABD ve Avrupa arasında oyunculara 7 özgün zorlu ve harika haritalar sunuluyor. New York Upstate’in buzul Lake Boulder’ı ve Florida’nın güneşle öpüşen Lake Johnson’dan Fransa’daki Gigantica Main Lake ile Birleşik Krallık’ın Grand Union Canal gibi popüler göller ve mekanlar bulunuyor. Akradaşlarınızla aynı ortamda 4 kişiye kadar gerçek zamanlı skor listelerinde kıyasıya mücadele verebileceksiniz. Savaşın burada bitmediğini ve dünya genelinde oyuncularla aranızda bir şampiyona daha olacağını belirtelim. İlk oyunda sadece karadan balıkları avlarken şimdi Fishing Sim World’de kendi teknemizi kullanabileceğiz. Sonar cihazı takılı balıkçı teknesi ile en güzel balıkları bulabileceğiz. Fishing Sim World’de bulunan 18 balık türünün her biri kendi gelişmiş AI(yapay zeka) ve davranış sistemlerine sahip. Su sıcaklığından yem seçimine kadar her balığın nasıl bir davranış sergileyeceğini öğrenmeniz gerekiyor.

İlk izlenimlerimizde açıkçası pek memnun kalamadık çünkü FPS(kare hızı sayısı) 30’a sabitlenmiş yukarı çıkmıyor. Konsollarda durum böyle ama PC’de test ettiğimizde daha farklı olmalı. Ayrıca optimizasyon için iyi yorumlar göremedik biz yeni sistemimizde rahat açabildik fakat bir şeylerin hala eksik olduğu anlaşılıyor. Dovetail lisans olayını ve bu balıkçılık simülasyonu konusundaki ısrarını sürdürmüş güzel de olmuş ama biraz daha canlı atmosfere sahip, herkesi hedefleyen oyun yapılamaz mıydı? Karakterimizin animasyonları iyi, olta fizikleri de güzel gibi ama rakip oyunlarda biraz daha iyisini görmüştük. Balıkçı hissiyatı etrafın biraz daha iyi tasarlanması, AI balıkçıların eklenmesi ile çözülebilirdi. Her şey lisans odaklı olmuş. Bir sürü marka ve onların balıkçılık ekipmanları, malzemeleri hoş olmuş. Turnuva sistemi şimdiden bir ligin kapısını açtı bile. Ancak senin benim gibi bir oyuncu çoğu şeyle ilgilenmeyecek bile… Testler hala devam ediyor.

Fishing Sim World’da tamamı lisanslı Kuzey Amerika ve Avrupa’dan balıkçılık sektörünün büyük markaları bulunuyor. Yüzlerce olta, makara, yem, tuzak seçebilirken lisanslı tekneler modelleri de olacak. Bass Cat Boats, Bill Lewis Outdoors (Rat-L-Trap), Duckett, Korda başlıca markalar olurken buradan tüm lisanslı markalara ulaşabilirsiniz.

 

Fishing Sim World, dünyanın dört köşesinde eşsiz bir balıkçılık macerasına çıkaran gerçekçi balıkçılık simülatörüdür. Koca bir levreği yakalamanın yaşattığı keyfi ve devasa bir sazan ile boğuşmanın heyecanını yaşa! Fishing Sim World en başından seni bağlayacak gerçekçi bir balıkçılık deneyimi için gerçekçi oyun fiziklerini tutarlı balık yapay zekası ile mükemmel bir şekilde bir araya getiriyor.

Florida ve New York’taki iki devasa ABD levrek gölü ve Fransa’daki meşhur Gigantica Main Lake ve Birleşik Krallık’taki zorlayıcı Grand Union Canal da dahil olmak üzere beş Avrupa konumunda balıkçılık yeteneklerinin sınırlarını zorla.

Balıkçılık denince akla gelen büyük isimlerin lisanslı olta takımları da dahil olmak üzere yüzlerce farklı ekipman ile 18 farklı balık türünün peşinden koş. Bu isimlerden bazıları: Bass Cat Boats, Rat-L-Trap, Duckett Fishing ve Korda. Başarılı bir şekilde levrek tutmak için teknenin GPS ve sonarını kullanarak levreğin yerini belirle ve doğru taktikleri seç.

Gelişmiş yapay zeka ve balık davranış sistemleri sayesinde her balık türü farklı bir davranış sergiler. Su sıcaklığına ve yem seçimine tepki gösterirler, bu yüzden avını yakalama stratejini dikkatli seçmen gerekir. İstediğin gibi balık tut, mükemmel ekipmanı bul, ardından en iyi balığı tutmaya çalış.

Fishing Sim World, Fishing Sim World şampiyonu olmak için dünyanın dört köşesinden rakiplere karşı canlı turnuvalara katılmanı sağlayarak bu büyük sporun rekabetçi öğelerini ön plana çıkarıyor! Ayrıca oyuncular 4 oyunculu modda arkadaşları ile balık tutabilir ve gerçek zamanlı liderlik tablolarında yakaladıklarını kıyaslayabilirler.

Önemli Özellikler

 • Levrek Balıkçılığı – Spin ya da çıkrık olta ve makaralarını, ardından mükemmel yemi kendi teknende seç.
 • Sazan ve Büyük Balıkçılık – Şamandıralı, Yemli veya Spin Balıkçılık türlerini dene.
 • Balık Türleri – Her biri kendi eşsiz yapay zekası ve davranışsal düzenlerine sahip 18 farklı balık türü.
 • Balıkçılık Ekipmanı – Levrek Balıkçılığı endüstrisinde ve Avrupa’da söz sahibi üreticilerin lisanslı ekipmanları arasından yüzlerce farklı olta, makara ve yem kombinasyonları arasından seçimini yap.
 • Konumlar – Her biri kendi zorluğuna sahip devasa Kuzey Amerika göllerinden Avrupa’daki görkemli mekanlara 7 farklı istikamet seni bekliyor.
 • Tekneler – Teknenle suya açıl, sonarını etkinleştir ve balık tutulacak mükemmel noktayı bul.
 • Dinamik hava durumu – Şartlara göre doğru ekipmanı ve göldeki doğru konumu seç. Hava durumu ile birlikte taktiğini de değiştirmeye hazır ol!
 • Turnuvalar ve Çok Oyuncu – Canlı turnuvalara gir ve küresel liderlik tablolarında acemiden şampiyon oltacıya kadar ilerle ve rekabeti doruklarına kadar yaşamak için arkadaşlarına çok oyunculu turnuvalarda meydan oku.

Eşsiz Deneyimler

 • Balıkçılık Yolculuğu – Çok oyunculu ve canlı turnuvalarda arkadaşlarını yenmek için acemilikten balıkçı ustalığına kadar becerileri geliştirebilir, ekipmanını yükseltebilir ve her mekanda ustalaşabilirsin.
 • Görkemli Konumlar – New York’taki buzul Lake Boulder, Florida’daki Lake Johnson ve Fransa’daki meşhur Gigantica Main Lake ile zorlayıcı Birleşik Krallık kanalı da dahil beş Avrupa bölgesi ile yedi eşsiz göl.
 • Tamamen Lisanslı – Bass Cat Boats, Rat L Trap, Duckett, Korda, Delkim ve Mainline Baits gibi Kuzey Amerika ve Avrupa’daki en büyük balıkçılık şirketlerinden bazıları.

Steam

Deluxe içeriği
 

 • 20,000 Tackle Points
 • Fishing Sim World Deluxe Edition Boat
 • 5 Deluxe Lures
 • 2 Deluxe Edition Hoodies
 • 2 Deluxe Edition In-Game T-Shirts
 • 2 Deluxe Edition Caps

 

Dovetail Games’den Yeni Balıkçılık Simülatörü “Fishing Sim World”

Continue Reading

Haber

OMSI Serisinin Devamı LOTUS Simulator’ın Erken Erişim Sürümü Yayınlandı!

OMSI 2 ortaklığının sona ermesinden sonra Marcel Kuhnt hayalini devam ettirerek Janine ile çalışmaya başlamış ve LOTUS isimli otobüs, tramvay, metro, tren simülatörünü duyurmuştu. LOTUS Simulator uzun süren gelişim süreci sonunda Steam üzerinden tramvay modülü ile erken erişime açıldı.

Simülasyon Türk

Published

on

OMSI Serisinin Devamı LOTUS Simulator’ın Erken Erişim Sürümü Yayınlandı!

 

OMSI 2 ortaklığının sona ermesinden sonra Marcel Kuhnt hayalini devam ettirerek Janine ile çalışmaya başlamış ve LOTUS isimli otobüs, tramvay, metro, tren simülatörünü duyurmuştu. LOTUS Simulator uzun süren gelişim süreci sonunda Steam üzerinden tramvay modülü ile erken erişime açıldı. LOTUS Simulator, OMSI oyun motoru ve altyapısı kullanmaya devam ediyor ancak hatalarından ders aldığınız belirten Marcel, yeni simülatörde emin adımlarla ilerliyor gibi görünüyor. Sıfırdan tasarlanan tramvay modeli, şehir haritası, iyileştirilen grafikler ve efektler, multiplayer özelliği gibi ayrıntılarla LOTUS Simulator tam sürümünde tüm OMSI kitlesini kendisine çekecek potansiyele sahip. 2014 yılından beri geliştirildiğini ekleyelim. Marcel ve Rudiger ortaklığındaki M&R Software o yıllarda dağılmıştı.

Steam erken erişim sürümünde sadece tramvay, trafiğin olmadığı bir harita, harita yapımı için editör ve modları uyarlamak için program bulunuyor. Yapay zeka yolcuları ve şoför modeli bile yok. Aslına bakarsak erken erişim için bu içerik yetersiz. Şimdiden çeşitli geliştiriciler eklenti geliştirmeye başlamışlar. ViewApp bir Münih haritası tasarlıyor.

 

LOTUS ne anlama geliyor?  L harfi Leitstelle, (Almanca kontrol merkezi demek), O  harfi ise omnibus, T ise tram, U harfi ise underground(metro), S harfi ise suburban train anlamına geliyor. Uçakların bile simülatöre gelecekte ekleneceğini öğrenmiştik. Kamyonlar neden olmasın?

Özellikler;

Modüler bir altyapı var. İlgilendiğiniz alandaki araçları modül olarak ayrı bir şekilde satın alabiliyorsunuz. Tramvayları seviyorsanız o modülü, eğer sadece otobüslerden hoşlanıyorsanız otobüsü modülünü alarak oynayabilirsiniz. Şu an sadece tramvaylar ama yakında otobüsler dahil olmak üzere pek çok modül yayınlanacak.

Gerçekçilik: Sürüş fizikleri, çevre fizikleri, grafiksel efektler, sesler, hava durumu, mevsimler ve dünya koordinat sistemi LOTUS geliştiricilerinin öncelikleri arasında bulunuyor.

Multiplayer: Arkadaşlarınızla birlikte sefere çıkabilecek, buluşma noktalarında birbirinizi selamlayabilecek, telsiz radyo ile bağlantı kurabilecek ve kontrol merkezindeki her şeyi koordine edebilecek ya da meslektaşınızın talimatlarını uygulayabileceksiniz. Bu özellikler ve çok daha fazlası LTOSU Simulator’da olacak.

Harita editörü: Birçok program aracı ile geliştirilmiş harita editöründe sokakları, caddeleri planlayabilecek. Manzaralar, binalar, ağaçlar, ışıklar, duraklar, banklar, çitler ve daha fazlasını ekleyebilecek. Gerçekçi haritaları hazırlayabileceksiniz.

İçerik aracı: Tek bir sahne objesi veya araç içerik aracı ile yapıldırılabilecek. Materyal ayarlarından karmaşık animasyonlara, fizik tasarımından ses seçeneklerine, komut dosyalarının içine aktarılıp hata ayıklamasına kadar birçok özellik bu program içerisinde bulunuyor.

Eklenti arayüzü: 3. parti ve diğer eklentilerle simülatörü çok daha kapsamlı bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Pano bilgi sistemini monitörde göstermek, sürücü konsolunu veya bütün kokpiti çalıştırabilmek eklenti arayüzünü kullanarak mümkün olack.

 

Erken erişimin ilk sürümünde planlama, yolcular, trafik, multiplayer ve hava durumları bulunmuyor. Önümüzdeki güncellemelerde eklenecek. Planlanan özellikleri ekleyebilmeleri için 2019’a kadar erken erişimde kalacakları belirtilmiş. Yukarıda listelenen özelliklerin çoğu yok. Altyapı iyileştirilecek, bahsi geçen özellikler geliştirilecek, bir sürü modül gelecek. LOTUS Simulator çok uzun bir geliştirme sürecine sahip.

LOTUS Simulator’ın tam sürümünde aşağıdaki özellikler olacakmış.

 • LOTUS-Simulator
  • AI(yapay zeka)
   • planlanmış ve çevrelenmiş trafik
   • yayalar, yolcular
   • AI ile etkileşimler
  • Oynanış
   • yol araçları için modül(otobüs ve troleybüs paketi) (kullanılabilir olduğunda ayrı satılacak)
   • planlamalar ve blok planlamaları
   • trafik ışıkları(sinyaller)
   • telsiz radyo ve kontrol merkezi içeren multiplayer
  • İçerik
   • “Berlin” haritası
   • geliştirilmiş bitki örtüsü
  • Çevre ortamı
   • hava durumu ve mevsimler
  • Motor
   • 64bit desteği
   • geliştirilmiş grafik efektleri
 • Harita edötir
  • köprüler ve tüneller
  • arazinin serbestçe oluşturulması ve boyanması
  • AI yolları
  • geliştirilmiş havai hat kablo inşası
 • İçerik aracı
  • araçların ve aynı zamanda göstergelerin, yazıcıların, yolcu bilgilerinin modülarizasyonu
  • boyamalar

 

Bu sayfada diğer bilgiler de bulunuyor. Yukarıda bahsedilen özellik listesi aslında çok daha farklı iç özelliklere sahip.

 

 

Ekran görüntüleri

 

Steam

 

 

Sonuça gelelim. LOTUS Simulator bu yolda tek başına ilerliyor. OMSI eklenti geliştiricilerinin desteğini alıyor. Ama durum aslında çok da farklı değil. Yine bildiğiniz klasik OMSI dünyası burada da devam edecek. Daha düzenli ve planlı olmasına şahsen seviniyorum. Çok uçuk yenilikler görmüyoruz ama böyle güzel bir simülatörün de iyi bir arayüz, derli toplu bir yapıya sahip olması gerekiyordu. Otobüs, metro vb. modüllerin ayrı ayrı satılacak olması ve bunlara ek olarak 3. parti geliştiricilerin eklentilerinin de aynı şekilde satılacak olması LOTUS’ın gelişiminin yine bizim cebimize bağlı olduğunu gösteriyor. Arkasında durulan desteklenen böyle bir simülatör olduktan sonra bu kitle de arkasında durur herhalde… En kısa sürede ilk izlenim videosunda görüşmek dileğiyle… 🙂

 

 

LOTUS Simulator ana konusu için buraya tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Continue Reading

Açılır Menü

Facebook

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler