Forza Horizon 4 Duyuruldu! Birleşik Krallık’ta Geçiyor… [TÜM BİLGİLER]

2

Forza Horizon 4 Duyuruldu! Birleşik Krallık’ta Geçiyor…

Türkçe dublaj desteği ve dinamik mevsimler sürprizi…

E3 2018’de gerçekleşen Microsoft’un Xbox konferansında hepimiz merakla beklediği açık dünya yarış oyunu Forza Horizon 4 resmen duyuruldu. 2 Ekim 2018‘de Xbox One ve Windows 10 için çıkış yapacak. Forza Horizon 4, Birleşik Krallık’ta geçiyor. Ve ilk kez dinamik mevsimler özelliği bulunacak ve dünyanın en büyük otomotiv festivalin her şeyi değiştirecek. Tek başınıza veya takımınızla ya da diğer oyuncularla birlikte paylaşımlı açık dünya’da güzel ve tarihi Britanya’yı keşfedebileceksiniz. 100’ün üzerinde lisanslı markanın 450’den fazla aracı toplayabilir, modifiye edebilir ve sürebilirsiniz. Horizon Superstar olabilmek için kendi yolunu seçip yarış, stunt, yarat ve kefşet!

TÜRKÇE DUBLAJ!

Xbox Türkiye’nin açıklamasına göre Forza Horizon 4’te Türkçe dublaj seçeneği ile çıkış yapacak. Bu güzel haber için teşekkürler! 🙂 Çok iyi oldu… 😀

Xbox One ve Xbox One S konsollarında 4K bulunmuyor. Ancak Xbox One X gelişmiş özellikleri sayesinde Forza Horizon 4, 4K çalışabilecek. HDR desteği de bulunacak. Xbox One X’de 60fps modunda çalışacağı belirtilmiş.

Windows 10 için henüz donanım gereksinimleri açıklanmadı. Play Anywhere mantığı ile ister Xbox One isterseniz Windows 10 PC’de oynayabileceksiniz.

Şu an ön siparişler başlamadı. Fakat oyunun çıkışında Xbox Game Pass üzerinden oyunu satın almadan 1 ay boyunca oynayabileceksiniz. Windows 10 ve Xbox One cihazlarda bu işlem geçerli oluyor.

Ultimate Edition ön siparişi verenler 4 gün önce erkenden oynayabilecek. Car Pass, VIP Membership dışında 2 genişleme paketi de bu sürümü sipariş edenlere içerisinde geliyor.

İki yeni genişleme paketi şimdilik bilinmiyor.

Forza Horizon 4 – E3 2018 – Duyuru Videosu

Gerçek oyuncuların oyun dünyasını doldurduğu Forza Horizon 4’te günün saati, hava durumu ve mevsimlerin değişimi oyunu o sırada oynayan herkes tarafından aynı anda yaşanacak. Yeni tanıtılan açık uçlu campaign oyunda yaptığınız her şey sizi ilerletecek. McLaren Senna aracı oyunun kapağında bulunuyor ve tanıtım aracı olarak seçilmiş. Birleşik Krallık’ta yer alan siyah taksiler yani Austin FX4’ler de trafikte dolaşacak ve bizim tarafımızdan oynanabilecek. Bunların dışında yepyeni araçlar var. Kırsal alanların trafiğin traktörler dolaşırken ve aynı zamanda tarlalarda iş yaparken kış mevisimi geldiğinde yollara kar küreme kamyonları çıkacak.

Hovercraft aracı ile yarışmak mümkün. Bununla sınırlı kalmayıp kırsaldaki ralli yarışlarına rakip olarak motosikletler eklenmiş. Forza Horizon 3’te olduğu gibi savaş jetleri ile yarışabiliyoruz fakat bu sefer 1 tane yerine 5 tane var!

Beklentilerimizden birisi de sinematik sahnelerde görünün hayvanların artık oyun içerisinde de olmasıydı. Forza Horizon 4 bu isteği yerine getirmiş. Artık oyun dünyasının doğal yaşam alanlarında veya çiftliklerde hayvanlar olacak ve biz yarışırken etrafa kaçışacaklar. Çiftliklerde koyunlar ve tavuklar, ormanın derinliklerinde farklı hayvanlar örnek olarak tavşan, geyik vb. Bu gibi ovalarda farklı hayvanları görebileceğiz. Elbette onları NPC’lerde olduğu gibi ezemiyoruz.

Festival alanları da değiştirilmiş. Yine orada önceki oyunlarda olduğu gibi genişletip, araç alma, modifiye etme vb. organizasyonlar içerisine girebileceğiz.

Taş duvarlar artık yıkılabiliyor. Forza Horizon 4’te her şey yenilenmiş ve geliştirilmiş. Playground Games yine bizlere yeni bir deneyim sunacağını söylüyor. Genel olarak grafik kalitesinde ciddi bir artış var. Açık dünya olunca ve Birleşik Krallık’ta İngiltere ve İskoçya manzarasını katarsak cennet gibi bir harita bizleri bekliyor. Harita büyüklüğü konusunda şimdilik bilgi yok. Yepyeni bitki türleri ve mevsimlerin(ilkbahar, yaz, sonbahar, kış) etkisi ile çok daha güzel bir ortam hazırlanmış. Bunları video ve ekran görüntülerinde fark etmemek mümkün değil. Daha dar yollarda yarışabileceğiz.

Forza Horizon 4’te seamless yani kesintisiz bir co-op oynanış vadediliyor. Farklı mevsimlerde farklı alanlar açılacak. Kış mevsiminde tıpkı Forza Horizon 3 Blizzard Mountain paketinde olduğu gibi göller, nehirler donmuş olacak. World events ile birlikte Live #Forzathon etkinlikleri geliyor.

 

Ekran görüntüleri

Klasik İngiliz araçları, yepyeni modern araçlar, Birleşik Krallık yolları, kırsal alanlar, dağlık bölgeler, nehirler, şelaler, çiftlikler, köy evleri, sahil yolları ve kasabaları, modern alanlar yani şehir merkezleri, kaleler kısaca Britanya’da ne varsa Forza Horizon 4’te mükemmel bir şekilde var olacak.

Sonuç olarak Japonya’ın yanında Birleşik Krallık’ta geçeceği söylentileri de çıkmıştı. Forza oyuncularının elbette bir şikayeti yok. Dinamik mevsimler gerçekten iyi olmuş. Çok farklı alanlarda yine her şeyin geliştirildiği bir oyunda oynamak çok zevkli olacak. Sabırsızlıkla bekliyoruz…

 

Forza Horizon 4 forumu için buraya!

 

SimülasyonTÜRK

2 YORUMLAR

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here