Flight Sim World için Daha Çok Sabırsızlandıran Geliştirici Günlüğü Videosu!

0

Flight Sim World için Daha Çok Sabırsızlandıran Geliştirici Günlüğü Videosu!

18 Mayıs’ta çıkacak olan yapımın yeni oyun içi görüntülerin de yer aldığı geliştirici günlüğü videosu yayımlandı.

 

Dovetail Games dün Flight Sim World‘ün 18 Mayıs‘ta Steam erken erişim sürümünün çıkacağını açıklamıştı. Ardından geliştirici günlüğü videosu yayımlandı. Canlı yayında gösterilen sahneleri burada net bir şekilde izleyebiliyoruz. Ayrıca oyunun yapımcısı ve topluluk yöneticisi de konuşuyor.

Erken erişim sürümünde başlangıçta bizleri tam 7 tane genel havacılık uçağı karşılayacak. Bunların arasında DTG Flight School’da yer alanlar da var. Uçuş eğitimleri de aynı şekilde geçtiğimiz sene çıkan yapımla aynı olduğu görülüyor. Tabii yeni görevler ve ondan da önemlisi görev oluşturma editörü çok ilgimizi çekiyor.

Uçakları sıfırdan cold/dark şeklinde motorlarını çalıştırabileceğiz. Hatta videoda kapılarınının açıldığı bile görülüyor(ilerleyen saniyelerde özel uçağın arka koltuğunda sehpalar bile açılıyor). Bu yapımla ilgili yol haritalarını da açıklıyorlar. Yukarıda kısaca bahsettiğimiz görev oluşturma editöründe yaptığımız çalışmaları başka kullanıcılarla Atölye sayesinde paylaşabileceğiz ve yine diğer kullanıcıların oluşturduğu senaryoları indirebileceğiz. Buna uçuş planı kaydınızı paylaşmakta dahil edilmiş.

Hava efektleri ve multiplayer sistemi için büyük güncellemeler çıkarılacak(Videoda çok güzel görünüyor sabırsızlandık).

Hava durumları, aydınlatma, kokpit ayrıntısı, yeryüzü kaplamaları kısaca coğrafyası ve genel olarak grafik kalitesinin DTG Flight School yapımına göre gözle görülür bir fark bulundurduğunu yazabiliriz. Canlı yayında birkaç düşük kalitede kaplama hatası gözümüzden kaçmadı ama bunlar da giderilmeyecek sorunlar değil.

 

Neyse ki 1 hafta kaldı ve çok beklemeyeceğiz. Açıkçası bu ara X-Plane 11 çıkışı ile birlikte şahsen çok ilgilenmeye başladım. Genel olarakta yakından takip ediyorum. Yakın zamanda uçuş simülatörleri ile ilgili çok çok daha fazla içerik göreceksiniz.

 

Nedir bu Flight Sim World?

SimülasyonTÜRKFlight Sim World

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir