Farming Simulator’dan Artık Koku Alabileceksiniz! [gamescom 2017]

5

Farming Simulator’dan Artık Koku Alabileceksiniz! [gamescom 2017]

Şaka gerçeğe dönüştü. Çiftlikte oynarken ormanın, toprağın, otlarını kokusunu almak artık mümkün…

Giants Software, 1 Nisan’da Farming Simulator ile ilgili garip bir şaka hazırlamıştı. Oleo SC-8 adını verdikleri küp şeklindeki sistemle 6700’den fazla koku yayabildiklerini açıklamışlardı. Bu elbette bir şakaydı ama bu yıl ki Gamescom’da gerçeğe dönüşüyor. 😀

Testere ile ağaçları keserken odanızda o talaş kokusunun gelmesini ister misiniz? Time Travlers Club‘ın dijital yenilikleri ve Olorama‘nın fantastik teknolojisi ile Farming Simulator’ın Gamescom standında(Salon 8 (A-051)) bu gerçekleşecek.

Olorama, kurgusal olan Oleo SC-8 modeline benziyor. Farming Simulator’da ki belirli eylemler WiFi bağlantılı cihazı tetikliyor ve ardından eşleşen kokuyu 10 kadar kartuştan birinden çıkarıyor ve bir fan yardımı ile oyuncuya doğru püskürtüyor.

Örnek; Sanal gerçeklik başlığı takan kullanıcıların tam arkasında tripod üzerinde duran fanı görebilirsiniz. Ormanda gezinirken alakalı koku fan yardımıyla ortama salınıyor.

Gamescom’da hangi kokuları alacaksınız?

  • Testere ile kesilen odun kokusu
  • Taze kesilmiş otlar
  • Ormanda yürürken çıkan taze hava kokusu
  • Sürerken veya ekim yaparken topraktan çıkan koku
  • Patateslerin hasat edilme kokusu

Şimdiden kokuyu almaya başladık. 😀 Gamescom’da yer alan en yaratıcı stand olacak. Aslında bir efsane de gerçeğe dönüşmüş oldu. Bu teknolojilerle artık “bilgisayardan koku almak” mümkün daha doğrusu eğlence amaçlı oluşturulan sinema salonları vb. yerlerde çoktan kullanılmaya başlanmıştır. Ama yine de oyunlardan koku alabilmek hayalimizdi.

SimülasyonTÜRK

5 YORUMLAR

  1. güzel hoşta cihaz varsa olur cihaz olmadan koku nasıl gelecek oyun ilk dafa böyle duyorum bakalım gerçek hayatta benzer olacakmı yapılırsa ilk olur vs farklı şeyler bekliyoruz ahır basınçlı yıkama olsa daha iyi olur yer temzligi traktörlerin biçerdöverlerin lastik motor bakım işlemleri olsa onlarda güzel olur

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here