in , ,

Farming Simulator 22’nin Yeni Amerikan haritası Elmcreek, FarmCon 21’de tanıtıldı! (video)

Farming Simulator 22‘nin tamamen yeni Amerikan haritası Elmcreek, FarmCon 21‘de tanıtıldı. Giants Software‘dan Kıdemli Bölüm Tasarımcısı Florian Busse yeni haritanın ayrıntılarını aktardı. Elmcreek, Orta Amerika’dan esinlenilmiş, geniş arazilere ve açık alanlara sahip bir harita olarak tasarlanmış.

Elmcreek haritasının Ravenport’tan farklarına gelecek olursak yeni haritada artık kıyı şeride yok. Daha düz ve açık şekilde tasarlanmış. Haritanın belli bir noktasında büyük bir mağara ve şelale bulunuyor. Alt geçitler, demiryolları, nehir ve derelere kurulmuş olan çeşitli köprüler de var. Geniş ve açık tarım arazilerine istediğinizi kurabileceksiniz. Şehir merkezi, sanayi bölgesi, akaryakıt istasyonu, çeşitli küçük işletmeler, beyzbol stadyumu ve bowling merkezi haritada yer alıyor. Hatta haritanın devamına erişemesek de açık bir alan olarak devam ediyor ve manzaramızda yer alıyor.

Elmcreek daha önce bu yazıda tanıtılmıştı.

Ana çiftliği Elmcreek haritasının ortasında yerleştirmişler. Ek dekoratif bina sayısı azaltılmış ve mevcut binaları açık, erişilebilir hale getirmişler. Garaj ve ahır iç mekanlarına girilebilecek ve depolamada kullanılabilecekler. Paletleri, tohumları ve çiftliği işletmek için gereken her şeyi bu şekilde depolayabileceğiz. Forklift ve diğer küçük araçların sığabileceği boyutta hazırlanmışlar.

Elmcreek’te 81 arazi olduğu belirtiliyor. FarmCon21 videosunda çok çeşitli tarım arazileri ve alanlarının olduğu fark ediliyor. Bazılarının kenarları yuvarlak ve bazılarını şekli ise tamamen farklı. Genel olarak baktığımızda harita daha düzlük bir yerde geçiyor ve şehir yerleşimi dahil çiftlikler düz alanlara kurulmuş. Bu da peyzaj modunda istediğinizi araziyi daha kolay şekillendirmenize ve kuracağınız binalar için uygun alanları ayarlamanıza imkan tanıyacak. Bir sürü çiftlik var.

Multiplayer modunda geçmiş oyunda olduğu gibi kurulan çiftlikler kendi arazilerine sahip olabilecek. Ve çiftliklerini yeni araziler satın alarak genişletebilecekler. Ancak haritayı keşfederken köşelerine gittiğinizde multiplayer modda kullanabileceğimiz çiftlikler yerleştirilmiş. Başlangıç çiftliği ile aynı yerleşim konseptine sahipler ve yakınlarında küçük tarlalar bulunuyor. Çevredeki araziler de genişlemek için ideal bir başlangıç alanı haline getiriyor. Tabii istediğiniz bir arazide kendi çiftliğinizi inşa edebiliyorsunuz.

Yukarıdaki oyun içi görüntülere baktığınızda iyileştirilen ışıklandırma sistemi ve renk paleti dikkat çekiyor. Ayrıca Parallax Occlusion Mapping uygulanan yüzeyler de daha gerçekçi görünüyor. FarmCon videosunda Elmcreek haritasını farklı mevsimlerde görebiliyoruz. Diğer ekran görüntüleri de zaten ilk olarak burada çekilmiş. Diğer yeni Avrupa haritası henüz ortaya çıkmadı. Hem mevsimler hem de yeni tasarım anlayışı sayesinde harita multiplayer ve serbest oynanışa yönelik hazırlanmış.

 

Farming Simulator 22 – Mevsimsel Oynanış ayrıntılı olarak tanıtıldı [FarmCon21]


Farming Simulator 22 forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by SimülasyonTÜRK

Farming Simulator 22 – Mevsimsel Oynanış ayrıntılı olarak tanıtıldı [FarmCon21]

Train Sim World 2, Epic Games Store’da ücretsiz dağıtılacak!