in , ,

Farming Simulator 22’nin Muhteşem Fransız kırsalından esinlenen haritası Haut-Beyleron tanıtıldı

Farming Simulator 22‘nin üçüncü haritası Fransız kırsalından esinlenilen Haut-Beyleron oluyor. Erlengrat ve Elmcreek haritalarını ilk günden öğrenmiştik. Yeni oynanış tanıtım videosu ve paylaşılan ekran görüntüleri ile Akdeniz’i anımsatan ve Fransız kırsalında çeşitli bölgelerden ilham alınarak tasarlanan Haut-Beyleron (o bɛlʁɔ̃) ortaya çıktı. Haritaya baktığımızda dağlık bir bölge, tepeler, eski bir tarihi kale, yamaçlara kurulmuş tarlalar, üzüm bağları, zeytinlikler yanı sıra bir de nehir görüyoruz. Dört mevsimi Haut-Beyleron’da yaşayacağız. Mimarideki ev ve çiftlik binaları tasarımları çok hoş görünüyor. Aslında harita ülkenin güneybatısındaki Nouvelle-Aquitaine bölgesi ve güneydoğudaki Provence-Alpes-Côte d’Azu gibi bölgelerden esinlenmiş ve güney Fransa’nın Akdeniz cazibesine uygun olarak yaratılmış. Haut-Beyleron’un topolojisi ise yine Fransız Beynac-et-Cazenac kasabasından büyük ölçüde esinlenerek oluşturulmuş ve haritadaki nehir yollarının neredeyse çoğu aynı rekreasyona sahipmiş. Haritanın merkezine kurulan kale Sisteron komünün bir yansımasıdır ve aynı zamanda Sisteron, 4000 yıllık bir tarihi geçmişe sahip güzel bir Roman öncesi şehridir. Durance Nehri’nın kıyısına inşa ediliği için iki uzun dağ sırtı arasında dar bir boşlukta sıkışıp kalması nedeniyle ve Provence’a yakınlığından dolayı Provence Geçidi olarak anılıyormuş.

Nehirlere yüzen geleneksel gondollar eklenmiş ve pastoral bir manzara yarattığı ifade ediliyor. Ve gün batımından kubbesi açılan bir gözlemevi yerleştirilmiş. Haritada ılıman bir Akdeniz iklimi olması nedeniyle kar yağışına izin verilmiş. Mevsimsel döngüler sayesinde çiftliğimiz ve harita tamamen beyaza bürünebilecek.

27 Ağustos Cuma akşamı Türkiye saati ile 22:00’de Giants Software canlı yayında Haut-Beyleron haritasının oynanışını gösterecek.

Gerçek dünyada inanılmaz bir ortamdan esinlenerek oluşturulan Haut-Beyleron haritasında çiftiğimizi kurmak için sabırsızlanıyoruz. Farming Simulator 22, 22 Kasım 2021’de yayınlanacak.

 

 

ve gerçek yer Beynac-et-Cazenac


Tanıtım videosunda haritayı görebilirsiniz.

Farming Simulator 22 İlk oynanış tanıtım videosu yayınlandı!


Farming Simulator 22 forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

One Comment

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by SimülasyonTÜRK

Prepar3D v5.2 Aerosoft A330 LTFM İstanbul Havalimanı’ndan Kalkıyor! (vdieo)

Farming Simulator 22’nin Season Pass içerik planları açıklandı! Her yıl yeni DLC’ler çıkacak…