in , ,

Farming Simulator 22 – Mevsim döngüsü süresi, Grafikler, Sorghum için yapılan değişiklikler

Farming Simulator 22 önümüzdeki ay 22 Kasım’da çıkıyor. Hemen öncesinde yapılan son değişiklikler paylaşıldı. Mevsim döngüsünde gün sayısı ayarı sonunda eklenmiş. Grafiklerde de bazı iyileştirmeler yapılmış.

Mevsimlerin uzunluğu değiştiriliyor!

Mevsim döngüsü ilk tanıtıldığında her mevsimin 3 gün böylece toplamda 12 günlük bir yıl takviminin olacağı açıklanmıştı. Topluluğun geri bildirimleri sonucunda isteğe bağlı uzunluk ayarlaması getirildi. Burada öncelikli amaç oyundaki dengeyi düzenlemekti. Artık bir ayın uzunluğunu 28 güne çıkartabiliyorsunuz. Her ay 28 gün olabilecek. Bu değişiklikler ise mevcut mevsim tamamlandığından sonra etkili olacak. Örnek olarak her mevsim 3 gün böylece gün başına 1 ay düşüyordu. Bunu yükseltebileceksiniz. Her ayın 28 gün olması gerçekte olduğu gibi bir oyun takvimi getiriyor. Tabii bu çok daha uzun oynamak isteyenler için kullanılabilir olacak. Bir mevsimi 6 veya 9 gün de yapabileceksiniz.

Grafiklerdeki değişiklikler

Programcılar oynanış mekaniğine odaklanıp bu kısmı geliştirmeye çalışırken teknik taraftaki takım ise final sürümü için çalışmaya devam ediyor. İlk ekran görüntüleri ve videolardan sonra oyundaki bazı ayrıntılar iyi yönde değişiyor. Gamescom’da gösterilen oyun sürümü ile çıkıştaki sürüm arasında birçok grafiksel ayrıntı değiştirilmiş olacak. Hem geri bildirimler alınmış hem de önceden planlanan iyileştirmeler uygulanmış. Renkler arasında daha güzel geçişler sağlamak adına bitki örtüsünün ayrıntı seviyesini iyileştirmişler. Ve daha doğal gölgeler oluşturabilmek için Screen Space Ambient Occlusion(SSAO) kısmında çeşitli ince ayarlar yapılmış ve bu daha doğal görünen bir ortam sağlamış. Daha gerçekçi ve atmosferik bir his elde etmek için de renk derecelendirmesini(color grading) düzenlemişler. Renk paletindeki düzenlemeler sayesinde önceki oyuna göre bazı ayrıntılar daha farklı görünebilecek.

İyileştirilmiş Sorghum

Sorghum veya milo denilen yeni mahsul sıcak iklimlerde son yıllarda daha da önemli hale gelen bir üründür. Sorghum, FS 22 için ilk tanıtıldığı versiyonda hasat süreci tam olarak doğru olmadığı için bu konuda değişikliğe gidilmiş. Artık Sorghum hasatı sırasında mahsulün sadece üst kısmı kesilecek.


Farming Simulator 22 forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ETS 2 Heart of Russia DLC – Gıda Fabrikaları Endüstrisi

Farming Simulator 22 – Zetor traktörleri için tanıtım videosu yayınlandı