in , , ,

Farming Simulator 22 – Gelişmiş AI (yapay zeka) İşçi sistemi tanıtıldı

 

Sonunda gerçekleşti! Farming Simulator 22 gelişmiş bir AI (yapay zeka) işçi sistemi ile çıkıyor. GIANTS Software oyunun çıkışından hemen önce herkes için önemli olan AI işçi özelliğini tanıttı. Oyunda bulunan yeni AI işçi sisteminde artık komutlar verebiliyoruz. AI worker adı verilen ekranda işçileri bir yerden bir yere gönderebiliyorsunuz. Tarlada çalıştırabiliyor, yükleme yaptırabiliyor hatta çiftlikteki silolardan römorku tahılla doldurmasını ve satış yerine götürmesini bile sağlıyorsunuz. Giants ekibi bu özellik sayesinde FS 22 ile ilgili bazı ön yargıları kırıyor ve oyuncuların yıllardır beklediği sistem geliyor. Courseplay modlarıyla yapılan ve zaten Farming Simulator 18 gibi mobil oyunlarda sahip olduğumuz işçi yönlendirme ve yönetme sistemi orijinal olarak ekleniyor. Şu an eski oyunların AI işçileri sadece tarlada çalıştırabiliyoruz.

Yarı otonom işçi ile tanışın!

Yukarıdaki AI işçi ekranı ile tüm işçilerinizi yönetebiliyorsunuz. Eğer multiplayer oturumunda oynamıyorsanız bu AI işçiler tüm işlerini görebilecek. Tabii şu an multiplayer oturumunda çalışacak mı bilinmiyor. Muhtemelen çalışabilir.

Nasıl çalışıyor?

AI-Worker ekranını açtığınızda herhangi bir araç/makine üzerine tıklayarak “create job/iş oluştur” butonuna basıyorsunuz. Ardından işçiniz için listelenen eylemlerden birini seçiyorsunuz. Çalışanınızı nereye göndermek isterseniz ona göre haritada belirli bir boşaltma(satış yeri) istasyonu ya da haritada herhangi bir işaret koyabiliyorsunuz.

  • “Go to” – özel bir hedefe makine/araç işçi tarafından sürülür
  • “Field Work” – hedef konumda makine ile birlikte bir görevi yerine getirir
  • “Deliver” – mahsulleri seçtiğiniz boşaltma(satış yeri) istasyonuna teslim eder(loop yani bir döngü içinde tekrarlayabilir)
  • “Load & Deliver” – Mahsulleri bir istasyonda yükleyip seçtiğiniz diğer istasyona teslim eder(loop/bir döngü için tekrarlayabilir)

Eğer işleri atarken “looping” özelliğini seçerseniz işçi yapacak bir şey olduğu sürece aynı görevi tekrarlamaya devam eder. Silonun içinde daha fazla buğday yoksa ekmek fırınına yapılacak teslimatları durdurur.

Giants Software, AI işçi sistemini gelecekte optimize etmeye devam edecek. Karmaşık bir sistem olması nedeniyle sadece Farming Simulator 22’nin çeşitli yeni oyun özelliklerini hesaba katmakla kalmıyor aynı zamanda oyununun kapsamlı modlanabilirliğini de içeriyor. Buna bakarsak modlarla bu özellik daha da genişleyecek ve iyileşecek. Özelliği geliştirmek için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını ve topluluğun geri bildirimlerini bekledikleri ifade edildi.


Videosunu çekeceğiz. 19 Kasım akşamı ilk videolarımız ve yayınlarımı da başlıyor.


Farming Simulator 22 forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Truck World: Australia için yeni tanıtım videosu

F1 2021 – CİDDE Pist Güncellemesi “Gerçek Yarıştan Önce Simülasyona Eklendi!” (video)