Ana sayfa Çiftçilik Simülasyonları Farming Simulator 19 Farming Simulator 19’daki 22 Yenilik

Farming Simulator 19’daki 22 Yenilik [Video]

1

Farming Simulator 19’daki 22 Yenilik [Video]

Farming Simulator 19’da hangi yenilikler var? Listelediğimiz 22 yeniliği, merak ettiğimiz özellikleri ve kesin olarak yer almayacağını bildiğimiz şeyleri anlatıyoruz.

 

 

 1. Grafik motorunda yapılan yenilikler; daha iyi ışıklandırma, gölgeler, 3d dinamik gökyüzü(bulutlar,ay), yağmurun başlayacağını gökyüzünden anlayabileceğiz, yeni materyal doku sistemi, PBR(fiziksel tabanlı işleme) teknolojisi ve bir takım grafik teknikleri – her şeye etki eden özellikler – en alt kaplamalardan itibaren yenilemeler var. Yeni çimenler ve zemin dokuları buna örnek gösterilebilir. Zemin dokuları değiştirilmiş.
 2. Daha iyi sesler; işe alınan ses mühendisleri ile FS 17 ve FS 19 arasında ciddi ses farklarının oluşması, ortam seslerinin artması,yağmur, insanlar, çalışma sesleri gibi
 3. İki yeni harita; Amerikan haritası Ravenport, Avrupa haritası ise Felsbrunn ve FS 17’den gelen Güney Amerika haritası
 4. Popüler bir marka olan John Deere lisansı ile traktörler, biçerdöverlerin eklenmesi ve FENDT ile Massey Ferguson için IDEAL biçerdöverlerinin eklenmesi Krone BiG M(çim biçme büyük), Komatsu araçları, Erkunt’un Armatrac traktörü bunun gibi birçok markanın yer alacak olması
 5. Ekinlerin ve bitkilerin ezilebilmesi
 6. Araç kokpitlerinde koltuk süspansiyonu, pedal, vites ve oyuncu karakterinin bir takım animasyonlu(daha canlı görünmesi) Silecekler de animasyonlu olacak.
 7. Araç kokpitlerinde gösterge ışıklandırmalarının eklenmesi ve buradaki ekranların özelliklerinde modlarla daha da iyileştirilmesi – Ayrıca grafik yeniliklerinin araç farlarına etkisi de var. Daha gerçekçi olmuş.
 8. Traktörlerin zamanla çalışma hızı ve gücü azalacak. Bakım durumu göstergesi var. Ekipmanlar aşınma ve yıpranmayı gösterecek. Paslanma diyebiliriz.
 9. At bakımı ve biniciliği(8 farklı renk) ve çiftlik köpeğinin eklenmesi(komutlar verilebiliyor)
 10. Sıfırdan kurulan çiftlik alanları(ev, silo, depo, garaj, çit, ahır, ambar ve benzer varlıkların haritadaki herhangi bir alana yerleştirilmesi)
 11. Tarla yerine artık genel olarak haritada ormanlık, çayır, boş arazileri satın alabilme – parsel parsel satın alma
 12. Multiplayer’da her oturum/profil kaydı için 4 ayrı çiftlik kurabilme imkanı(herkesin kendi çiftliğini sıfırdan kurabilmesi, kendi ekonomisinin olması, alış ve satış işlemlerinin o kullanıcıya ait olması) oyunu daha sürekli hale getirmesi, sunucularda tam anlamıyla kasaba mantığını ekleyecek. Bu rakam 8 olabilirmiş. Giants’ın bu yönde bir fikri varmış.
 13. Traktör ve ekipmanlar(römorklar ve diğer her şey dahil) arasında  hava hortumu, güç kablosunu elle bağlayabilme özelliği
 14. Oyundaki karakterlerin kıyafetlerini parça parça özelleştirebilme
 15. Yeni ekin türleri; Pamuk ekimi ve ona uygun makinelerle hasat, pamuk balyası çıkması, atlar için yulaf ekimi
 16. Tarım arazilerinde yabani otların çıkması ve onları yok etmek için yeni bir ilaç türü olan Herbicide kullanılması aksi halde verim %20 düşüyor.
 17. Tarım arazilerinde 3 hasatta bir sabanlama gereksinimi yerine artık kireç atabileceğiz.
 18. Şeffaf arayüz tasarımı ve 3D görüntülenebilen satın alma mağazası
 19. İneklerden çıkan süt artık güğümlerde birikecek ve onları süt taşıma tanklarına yükleyerek satabileceğiz. Tavuklar tekrar satın alınabilir olmuş ve satılabilecekler. Ayrıca tavuk yumurtaları da artık kümesin yanında kolilerde birikecek.
 20. 3 farklı zorlukta oyuna başlama ve
 21. Kuşlar tarlada ekinlerin arasında konabilecek, uçabilecek. Ve geyikler ormanlık alanlarda olacak. Bir etkisi yok. Bunun modlarını düşünebiliriz.
 22. Yeni görev sistemi(zaman sınırı yok, kendi araçlarını kullanabilme), gece uyuyarak atlabilme özelliği(evinizin önünde)

 

Bilemediklerimiz;

 1. Yağmur sisteminin geliştirilmesi
 2. Su birikintileri?

Kesin Bildiklerimiz;

 1. Mevsimler yok. Realismus modunu güncelleyecek.
 2. GPS mod yok. Courseplay yok.
 3. Dinamik arazi yok.
 4. Gearbox sistemi yok.
 5. Interaktif kontrol yok.

 

İyi seyirler…

 

 

 

 

Farming Simulator 19 forumu için tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here