Farming Simulator 19 Beklentileri Karşıladı mı?
Connect with us

Farming Simulator 19

Farming Simulator 19 Beklentileri Karşıladı mı?

Farming Simulator 19 Beklentileri Karşıladı mı? Farming Simulator 19 ile bizler neler ile karşılaştık? Bu gibi soruların yanıtının yer aldığı bir makaledir.

Avatar

Yayınlandı

Tarih:

Farming Simulator 19 Beklentileri Karşıladı mı?

Simülasyon tarzı oyun severlerin merakla beklediği, Farming Simulator 19 sürümü 20 Kasım’da yayınlandı. Türkçe dil desteğinin yer aldığı Steam versiyonu 123 TL gibi bir fiyat ile karşımıza çıktı. Ayrıca fiyat konusuna değinmişken bir ayrıntıya parmak basmakta fayda vardır. Oyunun Playstation 4 ve Microsoft Xbox versiyonları bulunmasına rağmen bu versiyonlarda Türkçe dil desteği şu an itibariyle bulunmuyor.

Farming Simulator 19, Farming Simulator 17 versiyonuna ek bizlere neler sunuyor?

Oyun severlerin birbirlerine sıklıkla sorduğu sorular arasında ‘Farming simulator 19, Farming Simulator 17 versiyonundan farklı mı?’ Yer almaktadır. Farklılıklar arasında yeni eklenen cihazlar ve ekipmanlar dikkat çekmektedir. Bu cihazların eklenme sebepleri ise oyuna yeni katılan ürün yelpazesi olan Pamuk üretimidir. Hemen kısaca sizler ile oyun hakkında ilk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Oyun öncelikle görsel açıdan 17 versiyonundan daha ileride bir yapıya kavuşmuş. Görsel artıları ele alındığında bir adım daha öne geçmiş durumdadır. Fakat halen süper olmuş, harika yapmışlar gibi kavramları hak etmemektedir. Oyundaki oynanış ve sistematik 17 versiyonu ile aşağı yukarı aynı ayardadır. Ekstra olarak Pamuk üretimi için eklenen ekipmanlar ve cihazlar oyuna yenilik katmıştır. Bu özellikte oyuna gelen artılar arasında yer almaktadır. Oyuna gelen ekipmanlardaki eskime izleri de oyunu Farming simulator 17’den ayıran özellikler arasındadır. Zamanlar eskiyen ekipmanlardaki boya izleriyle bu eskime durumunu kontrol edebilmekteyiz. Dikkat çeken farklılık oluşturan bir sistem ise multiplayer oyunda birden fazla çiftlik oluşturulmaya izin verilmesidir. Bu tarz bir yenilik ile insanların oyunda daha fazla etkileşim kurmaları hedeflenmiştir. Kısaca ilk gözümüze takılan farklılıklar bunlardır. Zamanla oyunun daha ilerleyen dönemlerinde oyunumuzu ilerlettiğimizde farklılıklar gözlemlediğimizde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Farming Simulator 19 ucuz mu?

Farming simulator 19, oyununa göre aslında Türk oyun severleri için biraz pahalı bir fiyat ile satışa sunuldu. Steam’de 123 TL gibi bir lansman fiyatıyla karşımıza çıktı. Bu fiyat ile alınabilirliği tartışılır hale geldi. Çünkü bir önceli sürümü olan Farming Simulator 17 ortalama olarak 50 TL ile 80 TL bandında değişken bir fiyat ile Steam listelerinde yer almıştı. Kısaca Türk simülasyon oyun severleri için biraz pahalı olarak satışa sunuldu. Bekleyip satış oranlarını zamanla göreceğiz.

Farming Simulator 19’a neler eklenebilirdi?

Farming Simulator 19’da bazı kullanıcılar hayal kırıklığına uğradılar. Kullanıcıların beklentileri baya yüksek boyutlara gelmişti. Bizlerde oyuna daha çok yenilik gelmesi taraftarı idik. Fakat düşündüğümüz gibi olmadı. Oyunda bulunan multiplayer olayına daha yenilikçi bir yapıyla güncelleme yapılabilirdi. Örneğin, global bir ekonomiyle yürüyen, büyük bir dünya haritası çok hoş olurdu. Ayrıca online çok oyunculu bir yapıya kavuşturulabilirdi. Bence gayet hoş olacak bir özellik eklenebilirdi. Biliyorsunuz ki günümüzde çok sayıda oyunlar kendilerini çok oyunculu global haritalara yerleştirdi. Bu oyuna da bu tarz bir özelliğin gelmesi hem strateji hem de simülasyon tarzında bir oyunu karşımıza getirebilirdi. Farming Simulator 21 versiyonunu bize neler getireceğini bekleyip göreceğiz.

 

İsmail ŞENTÜRK

Reklam
Yorum yazmak için tıklayın

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Farming Simulator 19

Farming Simulator 19 için HORSCH AgroVation mod paketi yayınlandı

Vertex Dezign ve Horsch işbirliği ile geliştirilen Çek Cumhuriyeti’nin Knezmost kasabasında kurulu gerçek HORSCH AgroVation çiftliğinin mod paketi Farming Simulator 19 için yaynlandı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

 
Farming Simulator 19 için HORSCH AgroVation mod paketi yayınlandı
Vertex Dezign ve Horsch işbirliği ile geliştirilen Çek Cumhuriyeti’nin Knezmost kasabasında kurulu gerçek HORSCH AgroVation çiftliğinin mod paketi Farming Simulator 19 için yaynlandı. Daha önce Farming Simulator 17 modlama yarışmasında dereceye giren modu ücretsiz olarak FS 19 için indirebiliyorsunuz. İçerisinde hem harita hem de Horsch marka ekipmanlar var.
FS 17’dan FS 19’da aktarılan bu mod ile her şey yeni oyuna uyumlu hale getirilmiş. Knezmost ve Bycina’da ki köylerin tüm binaları ve dekorasyonları değiştirilmiş. Bitki örtüsü katmanı ve ağaçlar değiştirilerek özelleştirilmiş yerleştirilebilir objeler(BGA, Silolar) eklenmiş.
 
HORSCH AgroVation dışında bir de HORSCH Araç Paketi var. Bunun içerisinde aşağıdaki tarım makineleri yer alıyor;
  • HORSCH Serto 12SC
  • HORSCH Shuttle 2000
  • HORSCH Maestro SW 2475

 

Tanıtım videosu

 

 

Farming Simulator’ın resmi web sitesinde mod paketini indirebiliyorsunuz.

VertexDezign tarafından yayınlanan Horsch AgroVation harita görüntüleri

İndirmek için buraya tıklayın.

 

Horsch Araç Paketi

İndirmek için buraya tıklayın.

Araç paketi Giants Software firmasına aittir.

 

 

Farming Simulator 19 forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Farming Simulator 19

Farming Simulator 19 için FarmCon 18’de yapılan sunumlar video olarak paylaşıldı

Farming Simulator 19 çıkışı öncesi geçtiğimiz yılın yaz aylarında yapılan FarmCon 18 etkinliğinde Giants Software takımının oyunun yeni özelliklerini ve değişiklikleri anlattığı ücretli sunum paketi geçtiğimiz hafta ücretsiz olarak YouTube’da yayınlandı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

 

Farming Simulator 19 çıkışı öncesi geçtiğimiz yılın yaz aylarında yapılan FarmCon 18 etkinliğinde Giants Software takımının oyunun yeni özelliklerini ve değişiklikleri anlattığı ücretli sunum paketi geçtiğimiz hafta ücretsiz olarak YouTube’da yayınlandı. Videoları izleyerek Farming Simulator 19 hakkında modlama, LUA script, topluluğu gibi konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.  Konuşmalar Almanca yapıldığı için daha sonra İngilizce dublaj yapılarak aktarılmış.

 
FS19’da Sesler – Tiago Inácio

FS Topluluk Yöneticisi – Lars Malcharek

YouTube ile gelen değişim – Martin Rabl, GudnLP, Burning-Gamers,NordtheinTV, SachsenLetsPlayer

Ürün gelişiminde dinamikler ve çeşitlilik – Philipp Horsch

FS19’da dokular – Marc Schwegler, Jan-Hendrik Pfitzner

FS19 için Modlama. Motor, özellikler, değişiklikler, ipuçları – Stefan Maurus

Genel modlama Q&A – Martin Rabl, Manuel Leithner, Marc Schwegler, Stefan Geiger

LUA scripting – Manuel Leithner

Konsollar için modlama – Jan-Hendrik Pfitzner

 

Bu yıl Claas fabrikasında yapılacak olan FarmCon 19’da Farming Simulator eSpor ligi için ilk turnuva gerçekleşecek.

Farming Simulator 19 forumu için tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Farming Simulator 19

Farming Simulator 19 – Thrustmaster T16000M Joystick ile odun yükleme [Video]

Thrustmaster T16000M joystick ile FS 19’da kamyona odun yüklüyoruz. Hızlandırılmış videodur. Joystick yeni geldiği için test ettik. İlk oynanıştır. Devamı gelecek… Logitech Extreme 3D Pro Joystick ile birlikte çift şekilde kullanacağız.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Thrustmaster T16000M joystick ile FS 19’da kamyona odun yüklüyoruz. Hızlandırılmış videodur. Joystick yeni geldiği için test ettik. İlk oynanıştır. Devamı gelecek… Logitech Extreme 3D Pro Joystick ile birlikte çift şekilde kullanacağız.

 

FS19 Haberleri►https://www.simulasyonturk.com/kategori/ciftcilik/farming-simulator-19/
FS 19 Forum►https://park.simulasyonturk.com/c/ciftlik/farming-simulator-19
Steam sayfası ►https://store.steampowered.com/app/787860/Farming_Simulator_19/

Okumaya devam edin

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Recent Comments

Trendler