Farming Simulator 19 Beklentileri Karşıladı mı?
Connect with us

Farming Simulator 19

Farming Simulator 19 Beklentileri Karşıladı mı?

Farming Simulator 19 Beklentileri Karşıladı mı? Farming Simulator 19 ile bizler neler ile karşılaştık? Bu gibi soruların yanıtının yer aldığı bir makaledir.

Yayınlandı

Tarih:

Farming Simulator 19 Beklentileri Karşıladı mı?

Simülasyon tarzı oyun severlerin merakla beklediği, Farming Simulator 19 sürümü 20 Kasım’da yayınlandı. Türkçe dil desteğinin yer aldığı Steam versiyonu 123 TL gibi bir fiyat ile karşımıza çıktı. Ayrıca fiyat konusuna değinmişken bir ayrıntıya parmak basmakta fayda vardır. Oyunun Playstation 4 ve Microsoft Xbox versiyonları bulunmasına rağmen bu versiyonlarda Türkçe dil desteği şu an itibariyle bulunmuyor.

Farming Simulator 19, Farming Simulator 17 versiyonuna ek bizlere neler sunuyor?

Oyun severlerin birbirlerine sıklıkla sorduğu sorular arasında ‘Farming simulator 19, Farming Simulator 17 versiyonundan farklı mı?’ Yer almaktadır. Farklılıklar arasında yeni eklenen cihazlar ve ekipmanlar dikkat çekmektedir. Bu cihazların eklenme sebepleri ise oyuna yeni katılan ürün yelpazesi olan Pamuk üretimidir. Hemen kısaca sizler ile oyun hakkında ilk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Oyun öncelikle görsel açıdan 17 versiyonundan daha ileride bir yapıya kavuşmuş. Görsel artıları ele alındığında bir adım daha öne geçmiş durumdadır. Fakat halen süper olmuş, harika yapmışlar gibi kavramları hak etmemektedir. Oyundaki oynanış ve sistematik 17 versiyonu ile aşağı yukarı aynı ayardadır. Ekstra olarak Pamuk üretimi için eklenen ekipmanlar ve cihazlar oyuna yenilik katmıştır. Bu özellikte oyuna gelen artılar arasında yer almaktadır. Oyuna gelen ekipmanlardaki eskime izleri de oyunu Farming simulator 17’den ayıran özellikler arasındadır. Zamanlar eskiyen ekipmanlardaki boya izleriyle bu eskime durumunu kontrol edebilmekteyiz. Dikkat çeken farklılık oluşturan bir sistem ise multiplayer oyunda birden fazla çiftlik oluşturulmaya izin verilmesidir. Bu tarz bir yenilik ile insanların oyunda daha fazla etkileşim kurmaları hedeflenmiştir. Kısaca ilk gözümüze takılan farklılıklar bunlardır. Zamanla oyunun daha ilerleyen dönemlerinde oyunumuzu ilerlettiğimizde farklılıklar gözlemlediğimizde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Farming Simulator 19 ucuz mu?

Farming simulator 19, oyununa göre aslında Türk oyun severleri için biraz pahalı bir fiyat ile satışa sunuldu. Steam’de 123 TL gibi bir lansman fiyatıyla karşımıza çıktı. Bu fiyat ile alınabilirliği tartışılır hale geldi. Çünkü bir önceli sürümü olan Farming Simulator 17 ortalama olarak 50 TL ile 80 TL bandında değişken bir fiyat ile Steam listelerinde yer almıştı. Kısaca Türk simülasyon oyun severleri için biraz pahalı olarak satışa sunuldu. Bekleyip satış oranlarını zamanla göreceğiz.

Farming Simulator 19’a neler eklenebilirdi?

Farming Simulator 19’da bazı kullanıcılar hayal kırıklığına uğradılar. Kullanıcıların beklentileri baya yüksek boyutlara gelmişti. Bizlerde oyuna daha çok yenilik gelmesi taraftarı idik. Fakat düşündüğümüz gibi olmadı. Oyunda bulunan multiplayer olayına daha yenilikçi bir yapıyla güncelleme yapılabilirdi. Örneğin, global bir ekonomiyle yürüyen, büyük bir dünya haritası çok hoş olurdu. Ayrıca online çok oyunculu bir yapıya kavuşturulabilirdi. Bence gayet hoş olacak bir özellik eklenebilirdi. Biliyorsunuz ki günümüzde çok sayıda oyunlar kendilerini çok oyunculu global haritalara yerleştirdi. Bu oyuna da bu tarz bir özelliğin gelmesi hem strateji hem de simülasyon tarzında bir oyunu karşımıza getirebilirdi. Farming Simulator 21 versiyonunu bize neler getireceğini bekleyip göreceğiz.

 

İsmail ŞENTÜRK

  Yorum yazmak için tıklayın

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Farming Simulator 19

  Farming Simulator 19 için Gerçek Kirlenme Renkleri

  Bu modla araç ve ekipmanlar çevre ortamına göre kirleniyor. 10 farklı kirlenme rengi ekleniyor. Kırmızı kir, toprak, ot, gübre, sıvı gübre, kireç, kar, kahverengi kir ve çamur şeklinde birçok farklı renkte araçlar kirlenmeye başlıyor.

  Simülasyon Türk

  Yayınlandı

  Tarih:

  Farming Simulator 19 için Gerçek Kirlenme Renkleri

  Bu modla araç ve ekipmanlar çevre ortamına göre kirleniyor. 10 farklı kirlenme rengi ekleniyor. Kırmızı kir, toprak, ot, gübre, sıvı gübre, kireç, kar, kahverengi kir ve çamur şeklinde birçok farklı renkte araçlar kirlenmeye başlıyor. Gerçekçi bir özellik ancak biraz da abartı söz konusu. 2 oyun modu da varmış. xml dosyası içerisinde “simple mode” ve independent wheel mode” ayarları ile araç tekerlekleri ayrı ayrı kirlenebiliyor.

  Yapımcı: ViperGTS96

  Kullanabileceğiniz platformlar:PC/MAC

  İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

  Not: Oyun içerisinden abone olabilirsiniz.

  Okumaya devam edin

  Farming Simulator 19

  Farming Simulator 19 için 1.3 Güncellemesinin Betası Başladı

  Farming Simulator 19 için 1.3 güncellemesinin betası başladı. Önemli sorunlara çözümlerin bulunduğu ve birkaç yeniliğin olduğu güncellemenin ayrıntılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  Simülasyon Türk

  Yayınlandı

  Tarih:

  Farming Simulator 19 için 1.3 güncellemesinin betası başladı. Önemli sorunlara çözümlerin bulunduğu ve birkaç yeniliğin olduğu güncellemenin ayrıntılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  Özellikler

  • Çimen dokularını boyadığınızda büyümenin ilk aşamasında olan çimenler eklenecek.(peyzaj ile gelen çimen çıkmama sorunu çözüldü)
  • Ekipmanlar ve araçlar için doldurma yüzdesi eklendi.
  • Ekipman/araç içinde ekin/tohum/gübre adı artık yazıyor.
  • Logitech MOMO Racing Wheel için varsayılan kontrol eşleştirmesi eklendi.
  • gamepad analogunda direksiyonu ayarlamak için yeni hassasiyet kontrolü getirildi

  Diğer hata düzeltmeleri;

  Multiplayer’da balyaların desenkronizasyon sorunları çözüldü. BGA(biyogaz tesisleri) fiyatları ve boşaltma sorunları düzeltildi. Satın alınmış balyanların haritanın altında doğma sorunu çözüldü. Fanatec Clubsport V3 ve T-Pedals eşleştirmelerindeki sorun düzeltildi. Birkaç dil desteğinin çeviri sorunu düzeltildi. G27 direksiyon setinin eşleştirme isimleri artık düzgün görüntülenecek. Çeşitli ses iyileştirmeleri ve araçlar ile oynanış için oyun dengesi ayarlmaları ile ilgili düzeltmeler yapıldı. Direksiyon ve pedalları kullandığınızda düzgün çalışmayan seyir kontrolü düzeltildi. Landscaping/Peyzaj özelliğinde aynı dokunun üzerini boyadığınızda artık para istemeyecek. Hayvanların su ve yiyecek almadan üretime devam etme sorunu da çözüldü. Alt-tab ile masaüstüne geçip geri döndüğünüzde direksiyon setinin bağlantısının engellemesi sorunu çözüldü. Multiplayer sunuculardaki çeşitli LUA hataları düzeltildi. Goldhofer dorsenin arka parçasının sorunu düzeltildi.

   

  Uyarı! Beta güncellemesine katılmadan önce Farming Simulator 19 kayıt dosyalarınızın yedeğini almanız tavsiye ediliyor.

  Perakende sürümüne sahipseniz Farming Simulator resmi internet sitesinden indirmek için tıklayın.

  Steam sürümüne sahip olanlar FS 19 özellikler penceresine gelerek BETALAR sekmesinden patch1.3.0_beta güncellemesine katılabilir.

  Multiplayer sunucularında bu sürüm çalışmıyor. Tamamlandığında onlar da güncellenecek ama kendi oturumunuzu başlattığınızda oynayabilirsiniz.

  Farming Simulator 19 forumu için tıklayın.

  SimülasyonTÜRK

  Okumaya devam edin

  Farming Simulator 19

  Farming Simulator 19 için Claas mı geliyor? FarmCon 19 videosunda mesaj verildi!

  Giants Software artık her yıl yaz aylarında Farming Simulator için topluluğun bir araya geldiği bir kamp düzenliyor. Bu yıl da yine 27-28 Temmuz tarihleri arasında FarmCon 19 olarak düzenlenecek. Bugün ilk teaser videosu paylaşıldı. Burada çok önemli olan ne var diyeceksiniz? Bu yıl ki etkinlik Harsewinkel şehrinde bulunan Claas Werke tesislerinde gerçekleşecek.

  Simülasyon Türk

  Yayınlandı

  Tarih:

  Farming Simulator 19 için Claas mı geliyor? FarmCon 19 videosunda mesaj verildi!

  Giants Software artık her yıl yaz aylarında Farming Simulator için topluluğun bir araya geldiği bir kamp düzenliyor. Bu yıl da yine 27-28 Temmuz tarihleri arasında FarmCon 19 olarak düzenlenecek. Bugün ilk teaser videosu paylaşıldı. Burada çok önemli olan ne var diyeceksiniz? Bu yıl ki etkinlik Harsewinkel şehrinde bulunan Claas Werke tesislerinde gerçekleşecek. Daha önce birçok haber çıkmıştı ancak Farming Simulator 19 öncesi firma bu konuda pek ses etmedi. Bu etkinliğin orada gerçekleşecek olması yıl sonu veya 2020’de FS 19 için kapsamlı bir Claas güncellemesi/DLC’nin geleceğini gösteriyor. Claas markasının fabrikası Almanya, Harsewinkel şehrinde bulunan devasa bir alana kurulu. Etkinliğin burada gerçekleşecek olması hem Farming Simulator hem de Claas açısından büyük önem taşıyor. Farming Simulator eSpor liginin bir turnuvası da FarmCon 19’da yapılacaktı. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalın! 🙂

   

  2012 yılında çekilen bir video

   

  SimülasyonTÜRK

  Okumaya devam edin

  Açılır Menü

  Advertisement
  Advertisement

  Son Yorumlar

  Trendler