Ana Sayfa Euro Truck Simulator 2ETS 2 Genel Euro Truck Simulator 2 – 1.36 güncellemesi çıktı! DirectX 11, Korsika, Detours…

Euro Truck Simulator 2 – 1.36 güncellemesi çıktı! DirectX 11, Korsika, Detours…

Yazar SimülasyonTÜRK

1.36 güncellemesi Euro Truck Simulator 2 için açık beta olarak yayımlandı. DirectX 11 tam desteğe kavuşurken DirectX 9 desteği sona eriyor. Ve çok istenen Detours özelliği ile birlikte Fransa DLC’si için Korsika adası ekleniyor. Yeni grafiksel ve teknik iyileştirmeler de geliyor. SCS Software, Euro Truck Simulator 2 için başlattığı 1.36 güncellemesi açık betası ile büyük değişiklikler sunuyor. Güncellemenin büyük odak noktası Direct X 11(tam anlamıyla 11.1) sürümü oluyor. DirectX 9 desteği oyunları daha hızlı ve daha kolay geliştirmek için bırakıldı. Bundan sonra 1.36 güncellemesi ile ETS 2 ve ATS‘ler DirectX 9‘da çalışan sistemler ile uyumlu olmayacak. Grafik kartınızın DirectX 11 desteğine sahip olması gerekecek. Bu büyük bir değişim demek ve DX11’in de geçişinden sonra beklenen grafiksel yenilikler bu güncellemede geliyor. 1.36 güncellemesi DirectX değişikliğini zorlamak ve yaklaşan Road to the Black Sea DLC‘si için uyumluluk yaması olarak çıkıyor.

 

Pink Ribbon etkinliği şu an bu açık betada desteklenmiyor. Bu nedenle ona katılmak isteyenler 1.35 sürümünde kalabilirler.

1.36’da sadece sistem değişiklikleri yok. Daha önce duyurdukları Korsika adası da ekleniyor. Vive la France! harita genişlemesine ücretsiz eklenen Korsika adası ile 6 yeni şehir geliyor. Bunlar Ajaccio, Calvi, Ile Rousse, Bastia, Porto Vecchio ve Bonifacio şehirleri etrafında birçok simgesel yapı ve köyler bulunacak. Diğer adalarda olduğu burada da en büyük yol otoyol olacak. Korsika’ya gitmek için Marsilya’dan Porto Vecchio kasabasından feribot ile seyahat edebilir ya da Sardunya’da yaşayan bir adalıysanız Sassari’den tekneye atlayarak Korsika’nın en büyük şehri ve başkenti Ajaccio’ya gidebilirsiniz.

Ve uzun süredir beklenen Detours/Rastgele servis yolları özelliği sonunda ETS 2’ye geliyor. Bu özellik American Truck Simulator‘ın oyuncuları tarafından öngörülemeyen bir olay olduğu için hem sevildi hem de nefret edildi. Bu özellik sayesinde güzergahınızdaki yollar her an kapanabiliyor ve başka bir yoldan yükünüzü teslim etmek zorunda kalabiliyorsunuz. Bazen bir kaza olabiliyor bazen polis, itfaiye yolları kapatabiliyor. Bu belirsizliğin artık tamamen öngörülemediği de kanıtlanmış. Oynanış ayarlarında bunu kapatabiliyorsunuz ya da çıkma olasılığını belirleyebiliyorsunuz.

 

Ayrıca birkaç ilginç özellik daha var. Trafiğe yeni AI araçlar da ekleniyor(lisanssız Neoplan Tourliner yeniden eklenmiş). Bu güncelleme ile birlikte şirketimizin şoförlerini çekicileri ve dorseleri ile birlikte yönetici haritasında görebileceğiz. Yollarda karşılaşmayacağız. Bunun dışında Çince(ve diğer Latin olmayan) karakter girdisi diğer adı ile IME eklemişler.
Son olarak ise Anti-aliasing ve navigasyon haritasında kaçınabileceğiz yolları işaretlemenize yarayan pinler iyileştirilmiş. Bu özellik ile GPS rotanızda gitmek istemediğiniz yerleri işaretleyebilecek ve navigasyonda o yerlerden geçmeyeceksiniz. SMAA özelliği sayesinde kenar yumuşatma sistemi daha hızlı ve performanslı çalışacak. Anti-aliasing grafik ayarlarında artık Düşük, Orta, Yüksek, Çok Yüksek gibi seçenekler bulunuyor. Mapping için ise devre dışı seçeneği haricinde artık düşük-yüksek kalite ayarı var.
Bu açık beta sürümü olduğu çeşitli sorunlar yaşanabilir. Sorun yaşamak istemeyenler stabil sürümün çıkmasını bekleyebilir.
Açık beta boyunca World of Trucks Open Beta sisteminde yeni gelen özellikleri güvenli bir şekilde deneyebilirsiniz.
Steam açık betaya nasıl katılırım?

Steam oyun kütüphanesini açın. Euro Truck Simulator 2 üzerine gelerek sağ tıklayın ve Özellikler penceresini açın. BETALAR sekmesinde public_beta → 1.36 public beta seçin. Şifre girmenize gerek yoktur. Güncelleme yüklenmeye başlayacaktır.

Değişiklik Listesi

HARİTA

 • Corsica (Vive la France! DLC)

ÖZELLİKLER

 • Detours / Rastgele yolların kapanması
 • Yeni AI Trafik araçları
 • GPS navigasyonunda kaçınma noktaları
 • Şoförler / Çekiciler / Dorseler yönetici haritasında görünebilecek
 • DirectX 11 tam desteği(DirectX 9 kaldırıldı)
 • Çince ve diğer Latin karakterli olmayan girdiler için destek(IME)
 • Anti-aliasing(kenar yumuşatma) geliştirmeleri(SMAA, elektrik kabloları)
 • Yeni yükleme ekranları
 • Yeni para birimleri sayesinde artık Türk Lirası bulunuyor. Oynanış ayarlarında bulabilirsiniz.

MOD

 • Güneş profili değişiklikleri (HDR)
 • AI için lisans plakası değişiklikleri (data-driven types, background texture data)
 • Dashboard ekranında kullanıcı arayüzü öğeleri (dijital göstergeler, yakıt tüketim barı)
 • Harita editörü geçmişi(ileri/geri)
 • Modlama yaparken düğümlerin/nodes sürekli seçilmeye devam edilmesi(Continuous selection of nodes)

 

Road to the Black Sea DLC’sini Steam’de istek listenize ekleyebilirsiniz.

Video

Euro Truck Simulator 2 – 1.36 güncellemesi ana konusu için buraya tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

7 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

7 yorum

Avatar
snowrunner'in çıkmasını bekleyen biri Eki 16, 2019 - 08:21

dx9’un kalkmasına çok sevindim sürekli belgeler config dosyasından “dx11” yapardım

Cevapla
Avatar
Fatih34 Eki 28, 2019 - 13:53

nerden indircez 1.36 sürümünü

Cevapla
Avatar
mertruck Kas 28, 2019 - 17:34

bende betalara tıklanmıyor neden olabilir

Cevapla
Avatar
Serdar Ara 4, 2019 - 17:55

Iyi günler. Bugün ets 1.36 guncelleme yapti. Grafik karti da direct x 12. Fakat oyunu açmaya çalışıyorum windows penceresi konumuna geliyor sonra atıyor. Yardımınızı istiyorum.

Cevapla
ETS 2'de DirectX 9 kullananlar ne yapacak? Üzülmeyin! DirectX 11.1 ne getiriyor? [Video] Ara 9, 2019 - 12:29

[…] 1.36 Güncellemesi ►https://www.simulasyonturk.com/euro-truck-simulator-2-1-36-guncellemesi-cikti-directx-11-korsika-det… ETS2ATS Forum►https://park.simulasyonturk.com/c/kamyon-parki Patreon’dan destek […]

Cevapla
1.36 Güncellemesi, DirectX11, Korsika, Detours – ETS 2 Açık Beta [Video] Ara 9, 2019 - 12:29

[…] ►https://www.simulasyonturk.com/euro-truck-simulator-2-1-36-guncellemesi-cikti-directx-11-korsika-det… Park►https://park.simulasyonturk.com/t/1-36-guncellemesi-euro-truck-simulator-2-ana-konu/6754/ […]

Cevapla
Avatar
Kıpkıp Ara 10, 2019 - 16:44

1.36 güncellemesinden sonra , Direct x 11 ile oynarken ürün teslimatı sonrası gelen hesaplama ekranına girmeden oyundan atıyor.Konu ile bilgisi olan ve çözümü olan var mıdır?

Cevapla

Yorum yazın